Elite Performances

45 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
200 Meter Dash Finals 25.27 Brilee Pontius Gold Medal Athletics
200 Meter Dash Finals 25.37 Sarah Ballard Gold Medal Athletics
200 Meter Dash Finals 26.22 Jaiden Rodriguez Idaho Dash Track Club
200 Meter Dash Finals 26.24 Kyla Palmer Idaho Dash Track Club
400 Meter Dash Finals 59.94 Adi Nielson Gold Medal Athletics
60 Meter Hurdles Finals 8.93 Alisabeth Apedaile West Hurdle Training
60 Meter Hurdles Finals 8.96 Savannah Nielson Gold Medal Athletics
60 Meter Dash Quarters 7.79 Megan Rose Idaho Dash Track Club
60 Meter Dash Quarters 7.80 Brilee Pontius Gold Medal Athletics
60 Meter Dash Finals 7.80 Sarah Ballard Gold Medal Athletics
60 Meter Dash Finals 7.81 Megan Rose Idaho Dash Track Club
60 Meter Dash Finals 7.82 Brilee Pontius Gold Medal Athletics
HS Boys Mark Athlete Team
200 Meter Dash Finals 22.02 Cody Hagen Corner Canyon
200 Meter Dash Finals 22.13 Spencer Carlile Gold Medal Athletics
200 Meter Dash Finals 22.57 Bryson Cortes Syracuse
200 Meter Dash Finals 22.68 Austin Durfee Idaho Dash Track Club
200 Meter Dash Finals 22.81 Noah Kjar Corner Canyon
200 Meter Dash Finals 22.97 David DelToro Gold Medal Athletics
400 Meter Dash Finals 50.04 Ryan Jolley American Fork
400 Meter Dash Finals 50.79 Johnny Cruz Park City
400 Meter Dash Finals 51.36 Riley Elwood Idaho Dash Track Club
60 Meter Hurdles Finals 8.08 Treyton Anderson Unattached MT
60 Meter Hurdles Finals 8.18 Ryan Trane Weber
60 Meter Hurdles Quarters 8.19 Treyton Anderson Unattached MT
60 Meter Hurdles Quarters 8.22 Ryan Trane Weber
60 Meter Hurdles Quarters 8.25 Spencer Carlile Gold Medal Athletics
60 Meter Hurdles Finals 8.29 Spencer Carlile Gold Medal Athletics
60 Meter Hurdles Finals 8.40 Treven Brazier Gold Medal Athletics
60 Meter Dash Finals 6.84 Cody Hagen Corner Canyon
60 Meter Dash Quarters 6.87 Cody Hagen Corner Canyon
60 Meter Dash Finals 6.95 Bryson Cortes Syracuse
60 Meter Dash Quarters 7.01 Bryson Cortes Syracuse
60 Meter Dash Finals 7.01 Smith Snowden Skyridge
60 Meter Dash Finals 7.02 Coleman Beck Skyridge
60 Meter Dash Quarters 7.03 Smith Snowden Skyridge
60 Meter Dash Quarters 7.05 Coleman Beck Skyridge
800 Meter Run Finals 1:53.33 Austin Klingler West Jordan
800 Meter Run Finals 1:55.71 Connor Storrs Skyridge
800 Meter Run Finals 1:58.27 Brecken Fonnesbeck Unattached - UT
800 Meter Run Finals 1:58.33 Max Davis Skyridge
800 Meter Run Finals 1:58.56 Jack Lange Unattached (Club)
800 Meter Run Finals 1:58.67 Evan Coon Mercury Track Club
800 Meter Run Finals 1:58.90 Anthony Davies Hillcrest
800 Meter Run Finals 1:59.64 Will Henry Park City
800 Meter Run Finals 1:59.82 Seth Wallgren Skyridge