Boys Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jayden Long Ogden 11.78a
2 Ashton Wettstein Tooele 11.80a
3 Matthew Harris Grantsville 11.83a
3 Max Trujillo Ogden 11.83a
5 Griffin Kimber Grantsville 11.92a
6 Davian Munoz Ben Lomond 11.94a
7 Kire Thompson Ogden 12.00a
8 Brayden Bott Layton Christian 12.06a
9 Kai Rodriguez Ogden 12.13a
9 Zachary Richards Ogden 12.13a
11 Jesse VanDerwerken Tooele 12.25a
12 Nathan Putter Grantsville 12.40a
13 Cooper Bowser Tooele 12.51a
14 Junior Sariphat Layton Christian 12.52a
15 Nash Bockwoldt Ogden 12.54a
16 Mark Montgomery Layton Christian 12.58a
17 Ty Johnson Grantsville 12.61a
18 Finn Chaston Tooele 12.62a
19 Pierson Phillips Tooele 12.67a
20 Bram Gustin Tooele 12.68a
21 Jacob Chidester Grantsville 12.73a
22 Gavin Wolf St Joseph 12.85a
23 Tanner Williams Ogden 12.91a
24 Dylan Bodily Ben Lomond 12.95a
25 Garrett Brown Tooele 12.96a
26 Sawyer Pectol Tooele 12.98a
27 Benit Kabongo Layton Christian 13.04a
28 Michael Smith Tooele 13.19a
29 Jaxon Bruse Grantsville 13.37a
30 Blake Weston Ogden 13.40a
31 Matthew Morrow Grantsville 13.45a
32 Damian Maughan Grantsville 13.48a
33 Nicholas Adams Grantsville 13.49a
34 Luke Bush Tooele 13.62a
35 Bridger Hansen Tooele 13.63a
36 Emiliano Santos Layton Christian 13.88a
36 Memphis Hunkin Layton Christian 13.88a
38 Zack Nielson Layton Christian 14.63a
39 Breydon Barney Grantsville 15.01a
40 James Hiller Grantsville 15.23a
41 Charlie Drake Ogden 15.31a
42 Gabe Morse Tooele 15.47a
43 Roathrado Kou Layton Christian 15.75a
Boys Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Matthew Harris Grantsville 23.58a
2 Jayden Long Ogden 23.64a
3 Ashton Wettstein Tooele 23.78a
4 Brayden Bott Layton Christian 24.20a
5 Kai Rodriguez Ogden 24.56a
6 Jesse VanDerwerken Tooele 24.89a
7 Ty Johnson Grantsville 24.90a
8 Jetrin Sangjitphun Layton Christian 25.13a
9 Cooper Bowser Tooele 25.31a
10 Finn Chaston Tooele 25.40a
11 Nash Bockwoldt Ogden 25.42a
12 Bram Gustin Tooele 25.43a
13 Junior Sariphat Layton Christian 25.44a
14 Griffin Kimber Grantsville 25.88a
15 Pierson Phillips Tooele 25.96a
16 Tanner Williams Ogden 26.28a
16 Kolter Dong Grantsville 26.28a
18 Jacob Proctor Tooele 26.55a
19 Sawyer Pectol Tooele 26.63a
20 Luke Whittle Grantsville 26.67a
21 Kolt Earl Tooele 27.05a
22 Jaxon Bruse Grantsville 27.11a
23 Nicholas Adams Grantsville 28.03a
24 Riley Thomson Tooele 28.31a
25 Owen Sweet Grantsville 28.66a
26 Luke Bush Tooele 29.15a
27 Kyson Ware Tooele 29.43a
28 Ty Stuart Ben Lomond 30.23a
29 Austyn Jones Grantsville 30.80a
30 Dylan Bodily Ben Lomond 31.78a
31 James Hiller Grantsville 31.81a
32 Nathan Church Ben Lomond 32.27a
Boys Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Ryan Ekstrom Ogden 54.07a
2 Jesse VanDerwerken Tooele 54.58a
3 Nathan Church Ben Lomond 55.33a
4 Ty Johnson Grantsville 55.91a
5 Davian Munoz Ben Lomond 56.85a
6 Jetrin Sangjitphun Layton Christian 58.70a
7 Blake Weston Ogden 1:00.11a
8 Nicholas Adams Grantsville 1:01.56a
9 Riley Thomson Tooele 1:02.13a
10 Deacon Sessions Ogden 1:02.60a
11 Owen Sweet Grantsville 1:03.82a
12 Max Howard Tooele 1:05.23a
13 Luke Bush Tooele 1:05.34a
14 Kyson Ware Tooele 1:06.79a
15 Nick Hutchinson Ogden 1:07.13a
16 Koen Gagestein Ogden 1:08.66a
17 Austyn Jones Grantsville 1:09.69a
18 James Hiller Grantsville 1:10.63a
19 Gabe Morse Tooele 1:14.66a
20 Breydon Barney Grantsville 1:23.74a
Boys Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Colton Scharman Ogden 2:05.56a
2 Rustin Reddish Ogden 2:05.62a
3 Ryan Ekstrom Ogden 2:12.38a
4 Jacob Jenkins Tooele 2:13.85a
5 Clifford Richardson Grantsville 2:14.30a
6 Bradley Ekstrom Ogden 2:14.60a
7 Thomas Goellner Ben Lomond 2:17.13a
8 Jackson Drake Ogden 2:20.24a
9 Memphis Bodily Ben Lomond 2:22.21a
10 Daniel Budge Ben Lomond 2:22.35a
11 Daniel Hodges Ben Lomond 2:24.19a
12 Daniel Ekstrom Ogden 2:24.27a
13 Jack Brooks St Joseph 2:25.83a
14 Eric Jex Grantsville 2:29.32a
15 Andrew Francis Ogden 2:31.43a
16 Xavier Gallegos Ben Lomond 2:31.78a
17 Myles Wheelwright Ogden 2:35.65a
18 James Swallom Grantsville 2:36.57a
19 Max Howard Tooele 2:36.86a
20 Roland Benroth Ben Lomond 2:37.07a
21 Morgan Teggins Grantsville 2:37.38a
22 Riley Thomson Tooele 2:40.06a
23 William Buchanan Grantsville 2:40.15a
24 True Ferrier Ben Lomond 2:47.29a
25 Nick Hutchinson Ogden 2:48.47a
26 Koen Gagestein Ogden 2:49.82a
27 Matthew Stout Ogden 2:50.37a
28 Jordan Unrein Tooele 2:52.30a
29 Jason Cupp Ogden 2:53.52a
30 Ty Stuart Ben Lomond 2:54.74a
Boys Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Colton Scharman Ogden 4:46.80a
2 Hudson Clark Grantsville 4:54.68a
3 Clifford Richardson Grantsville 4:59.49a
4 Cooper Clark Grantsville 4:59.76a
5 Jacob Jenkins Tooele 5:01.29a
6 Thomas Goellner Ben Lomond 5:01.33a
7 Zachary Dutson Grantsville 5:08.92a
8 Eric Jex Grantsville 5:15.00a
9 Daniel Budge Ben Lomond 5:16.58a
10 Memphis Bodily Ben Lomond 5:19.41a
11 Daniel Hodges Ben Lomond 5:20.03a
12 Daniel Ekstrom Ogden 5:20.34a
13 Peter Thorpe Tooele 5:21.62a
14 Braxton Williams Tooele 5:24.56a
15 Bridger Hansen Tooele 5:25.62a
16 Andrew Francis Ogden 5:27.13a
17 Carson Droubay Tooele 5:29.19a
18 James Swallom Grantsville 5:29.93a
19 Lincoln Day Tooele 5:31.29a
20 Myles Wheelwright Ogden 5:32.52a
21 Jack Brooks St Joseph 5:39.57a
22 Troy Mathews Ben Lomond 5:40.07a
23 Xavier Gallegos Ben Lomond 5:43.81a
24 Roland Benroth Ben Lomond 5:44.99a
25 Morgan Teggins Grantsville 5:45.50a
26 True Ferrier Ben Lomond 5:46.61a
27 Keith Lewis Grantsville 5:47.33a
28 Josh Nielson Ogden 5:49.02a
29 William Buchanan Grantsville 6:01.12a
30 Jeter Pearson Tooele 6:14.01a
31 Jordan Unrein Tooele 6:20.96a
32 Garrett Corbridge Ogden 6:22.83a
33 Matthew Stout Ogden 6:25.53a
34 Evan Owens Ben Lomond 6:34.70a
35 Isaiah Crisp Ben Lomond 6:34.72a
36 Jason Cupp Ogden 6:37.37a
Boys Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Bradley Ekstrom Ogden 10:03.00a
2 Rustin Reddish Ogden 10:25.23a
3 Hudson Clark Grantsville 10:28.35a
4 Jackson Drake Ogden 10:31.93a
5 Cooper Clark Grantsville 10:38.30a
6 Zachary Dutson Grantsville 10:47.88a
7 Braxton Williams Tooele 11:25.27a
8 Troy Mathews Ben Lomond 12:15.72a
Boys Varsity 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Matthew Harris Grantsville 15.45a
2 Aunese Tuatagaloa Ben Lomond 16.22a
3 Peter Thorpe Tooele 19.54a
4 Brody Bunting Tooele 21.06a
Boys Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Matthew Harris Grantsville 42.64a
2 Aunese Tuatagaloa Ben Lomond 42.69a
3 Peter Thorpe Tooele 47.95a
4 Jake Bodell Grantsville 49.24a
5 Junior Sariphat Layton Christian 50.74a
6 Jaxon Bruse Grantsville 51.61a
7 Brody Bunting Tooele 52.70a
8 Keith Lewis Grantsville 59.77a
Boys Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Layton Christian 48.09a
2 Grantsville 48.27a
3 Grantsville 49.40a
4 Ogden 51.56a
1) Eduardo Contreras 2) Emmanuel Moreno
3) Ben Lawrence 4) James Abney
Boys Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Grantsville 3:59.90a
2 Ben Lomond 4:02.63a
3 Layton Christian 4:30.95a
4 Ogden 4:45.40a
Boys Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jake East Ben Lomond 45-8
2 Miguel Santos Ben Lomond 42-1
3 Kolt Earl Tooele 40-0.5
4 James Abney Ogden 38-10.5
5 Eduardo Contreras Ogden 38-10
6 Ben Lawrence Ogden 37-8.5
7 Andrew Mecham Tooele 36-9
8 Nathan Putter Grantsville 36-4
9 Jobe Tuafale Layton Christian 36-0
10 Barack Muhindo Layton Christian 35-7
11 Gavin Wolf St Joseph 33-1
12 Emmanuel Moreno Ogden 31-8.5
13 Daetyn Dean Layton Christian 30-9
14 Caden Nolazco Ben Lomond 30-6.5
15 Justin Mower Grantsville 29-4.5
16 Marshal Beatty St Joseph 28-7.5
17 Jemael Carty Layton Christian 28-6
18 Zeb Whetton Ben Lomond 28-2
19 Liam McLure Tooele 27-9.5
20 Alex Antonio Grantsville 26-9
21 Beckham Belliston Ogden 26-6.5
22 Finn Chaston Tooele 25-8
23 Kaden Schofield Grantsville 25-3
24 Jaxson Loerscher Grantsville 25-1.5
25 Emanuel Lizarraga Ben Lomond 25-0.5
26 Gabriel Garcia Ben Lomond 24-10
27 Michael Martinez St Joseph 24-5.5
28 Alex Loveridge Ogden 24-2
29 Jeffrey Dibbell Ogden 23-10
30 Adam Thamert Tooele 23-4
31 Ryan Willson Tooele 23-1
32 Martin Irwin Ben Lomond 21-11
33 William Cantrell Grantsville 18-8
34 Ben Hoxer St Joseph 16-4
35 Rhett Droubay Tooele 14-1
Boys Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ben Lawrence Ogden 110-1
2 Jacob Proctor Tooele 96-5
3 Andrew Mecham Tooele 94-6
4 Adam Thamert Tooele 80-8
5 Barack Muhindo Layton Christian 79-7
6 Emmanuel Moreno Ogden 79-6
7 Liam McLure Tooele 79-1
8 James Abney Ogden 77-10
9 Eduardo Contreras Ogden 73-6
10 Jobe Tuafale Layton Christian 70-11
11 Ryan Willson Tooele 70-3
12 Alex Loveridge Ogden 66-7
13 Jaxson Loerscher Grantsville 65-3
14 Kaden Schofield Grantsville 64-7
15 Alex Antonio Grantsville 57-11
16 Emanuel Lizarraga Ben Lomond 57-3
17 Beckham Belliston Ogden 55-5
18 Jemael Carty Layton Christian 54-7
19 Gabriel Garcia Ben Lomond 53-4
20 Martin Irwin Ben Lomond 51-7
21 Marshal Beatty St Joseph 50-11
22 Rhett Droubay Tooele 49-3
23 Daetyn Dean Layton Christian 48-10
24 Pierson Phillips Tooele 48-8
25 Jeffrey Dibbell Ogden 48-0
26 William Cantrell Grantsville 45-11
27 Justin Mower Grantsville 45-5
28 Michael Martinez St Joseph 44-9
29 Ben Hoxer St Joseph 42-5
Boys Varsity Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jacob Proctor Tooele 146-4
2 Nathan Putter Grantsville 122-5
3 Gavin Wolf St Joseph 121-10
4 Sawyer Pectol Tooele 105-2
5 Kolt Earl Tooele 98-4
6 Emmanuel Moreno Ogden 97-3
7 Luke Whittle Grantsville 92-2
8 Evan Owens Ben Lomond 89-0
9 Emiliano Santos Layton Christian 88-3
10 Zeb Whetton Ben Lomond 88-1
11 Jacob Chidester Grantsville 85-9
12 James Abney Ogden 84-6
13 Jacob Pilling Tooele 81-10
14 Finn Chaston Tooele 78-3
15 Garrett Brown Tooele 77-2
16 Adam Thamert Tooele 76-7
17 Brody Bunting Tooele 75-9
18 Jaxson Loerscher Grantsville 75-8
18 Alex Loveridge Ogden 75-8
20 Memphis Hunkin Layton Christian 71-4
21 Kaden Schofield Grantsville 68-10
22 Barack Muhindo Layton Christian 68-5
23 Emanuel Lizarraga Ben Lomond 62-9
24 Alex Antonio Grantsville 58-4
25 William Cantrell Grantsville 51-7
26 Ryan Willson Tooele 51-4
27 Isaiah Crisp Ben Lomond 50-6
28 Justin Mower Grantsville 46-8
29 Rhett Droubay Tooele 38-0
Boys Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kai Rodriguez Ogden 5-8
2 Jared Miles Tooele 5-8
3 Jake Bodell Grantsville 5-6
4 Ayden Cherry Ben Lomond 5-4
4 Kaya Madhlazii Layton Christian 5-4
6 Kolter Dong Grantsville 5-2
7 Jacob Chidester Grantsville 5-2
8 Tanner Williams Ogden 5-0
9 Jacob Pilling Tooele 5-0
Boys Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Zachary Richards Ogden 19-9.25
2 Kire Thompson Ogden 18-9
3 Brayden Bott Layton Christian 18-7.25
4 Ashton Wettstein Tooele 17-9.25
5 Luke Whittle Grantsville 17-7.5
6 Ben Lawrence Ogden 17-5.5
7 Jake Bodell Grantsville 17-0.5
8 Jetrin Sangjitphun Layton Christian 16-9.5
9 Bram Gustin Tooele 16-8
10 Zeb Whetton Ben Lomond 15-8.5
11 Owen Sweet Grantsville 14-11.25
12 Austyn Jones Grantsville 14-8.75
13 Kyson Ware Tooele 11-11
14 Cooper Bowser Tooele 11-9