Nyle Norris Invitational 2021

Richfield, UT
Hosted by Richfield
Timing/Results Runner Card

Panguitch Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.89 SB Debijean Henrie 7th Finals H1 Complete Results
14.34 Lexie Palmer 16th Finals H1 Complete Results
14.42 SB Hailee Eyre 19th Finals H1 Complete Results
14.43 SB Kyan Orton 20th Finals H1 Complete Results
14.57 SB Hailie Wilcox 24th Finals H1 Complete Results
14.74 SB Abigail Holman 26th Finals H1 Complete Results
14.89 SB Kamree Albrecht 31st Finals H1 Complete Results
15.64 SB Brooklyn Brinkerhoff 46th Finals H1 Complete Results
15.76 Jaci Draper 47th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
29.29 SB Debijean Henrie 5th Finals H1 Complete Results
33.63 SB Jaci Draper 39th Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
1:03.74 SB Adelaide Englestead 2nd Finals H1 Complete Results
1:08.34 Debijean Henrie 6th Finals H1 Complete Results
1:14.54 Jaci Draper 13th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:41.48 Tabetha Henrie 6th Finals H1 Complete Results
2:42.64 Hailie Wilcox 8th Finals H1 Complete Results
2:53.83 Lacey Marshall 13th Finals H1 Complete Results
3:41.78 SB Shelby Frandsen 40th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
6:36.38 SB Abigail Holman 13th Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
12:57.82 SB Adelaide Englestead 2nd Finals H1 Complete Results
100 Meter Hurdles
18.79 SB Lexie Palmer 12th Finals H1 Complete Results
19.15 SB Kamree Albrecht 14th Finals H1 Complete Results
19.26 Kyan Orton 15th Finals H1 Complete Results
22.17 SB Ryley Veater 32nd Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
53.96 Lexie Palmer 7th Finals H1 Complete Results
55.15 Kyan Orton 11th Finals H1 Complete Results
1:07.91 Ryley Veater 24th Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
58.67 Relay Team 8th Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
4:46.16 Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
High Jump
4-10 Tabetha Henrie 3rd Finals H1 Complete Results
4-0 SB Faith Owens 17th Finals H1 Complete Results
Long Jump
14-7.5 Adelaide Englestead 4th Finals H1 Complete Results
14-7.5 Tabetha Henrie 5th Finals H1 Complete Results
12-4.25 SB Kamree Albrecht 19th Finals H1 Complete Results
Discus
80-0 Alexis Allen 11th Finals H1 Complete Results
78-0 Kaelynn Cox 12th Finals H1 Complete Results
75-1 Hailee Eyre 15th Finals H1 Complete Results
66-3 Faith Owens 25th Finals H1 Complete Results
63-5 Melina Sawyer 34th Finals H1 Complete Results
42-4 Kaetlyn Poulson 48th Finals H1 Complete Results
37-8 Aspen Clark 51st Finals H1 Complete Results
Javelin
94-11 Kaelynn Cox 2nd Finals H1 Complete Results
84-3 Hailee Eyre 7th Finals H1 Complete Results
80-2 Faith Owens 14th Finals H1 Complete Results
77-2 Brooklyn Brinkerhoff 16th Finals H1 Complete Results
56-8 SB Kenli Hatch 31st Finals H1 Complete Results
53-6 Janessa Heaton 32nd Finals H1 Complete Results
50-9 Melina Sawyer 35th Finals H1 Complete Results
Shot Put
25-7.5 Kaelynn Cox 19th Finals H1 Complete Results
25-1.75 Alexis Allen 22nd Finals H1 Complete Results
24-3 SB Melina Sawyer 25th Finals H1 Complete Results
22-11.75 SB Shelby Frandsen 28th Finals H1 Complete Results
22-5 SB Faith Owens 32nd Finals H1 Complete Results
20-7.5 SB Brooklyn Brinkerhoff 41st Finals H1 Complete Results
14-8.25 Divinity Hensley 47th Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.70 SB Klyn Fullmer 8th Finals H1 Complete Results
12.51 SB Konner Henrie 30th Finals H1 Complete Results
12.68 SB Treyson Prince 33rd Finals H1 Complete Results
12.85 SB Trent Walter 37th Finals H1 Complete Results
12.90 SB Theron Evans 41st Finals H1 Complete Results
12.96 Lane Bangerter 45th Finals H1 Complete Results
13.02 SB Cameron Parkin 46th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
24.31 SB Klyn Fullmer 5th Finals H1 Complete Results
25.79 SB Treyson Prince 10th Finals H1 Complete Results
27.08 Trent Walter 26th Finals H1 Complete Results
27.97 Lane Bangerter 33rd Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
53.67 Klyn Fullmer 2nd Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:23.91 Konner Henrie 13th Finals H1 Complete Results
2:36.62 SB Cameron Parkin 21st Finals H1 Complete Results
2:47.98 Rustyn Tebbs 25th Finals H1 Complete Results
3:02.03 Koda Bridges 30th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
5:00.08 SB Porter Schoppe 5th Finals H1 Complete Results
6:07.80 Mark Tebbs 30th Finals H1 Complete Results
6:24.74 Tanner Marshall 34th Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
11:31.32 Porter Schoppe 8th Finals H1 Complete Results
13:02.01 Jacolby Bridges 12th Finals H1 Complete Results
110 Meter Hurdles
18.51 Tucker Chappell 8th Finals H1 Complete Results
19.77 Tyler Cox 14th Finals H1 Complete Results
19.89 SB Theron Evans 16th Finals H1 Complete Results
20.32 SB Konner Henrie 19th Finals H1 Complete Results
20.60 SB Skyler Frandsen 21st Finals H1 Complete Results
20.77 SB Trentin Keele 23rd Finals H1 Complete Results
23.88 Justice Savage 27th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
48.22 SB Theron Evans 11th Finals H1 Complete Results
49.29 SB Jacolby Bridges 16th Finals H1 Complete Results
50.56 Justice Savage 18th Finals H1 Complete Results
51.39 Tyler Cox 19th Finals H1 Complete Results
55.48 SB Skyler Frandsen 25th Finals H1 Complete Results
57.44 SB Trentin Keele 26th Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
51.36 Relay Team 6th Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
4:27.92 Relay Team 7th Finals H1 Complete Results
High Jump
5-2 SB Treyson Prince 8th Finals H1 Complete Results
5-2 SB Konner Henrie 16th Finals H1 Complete Results
5-2 SB Klyn Fullmer 17th Finals H1 Complete Results
5-0 SB Tyler Cox 20th Finals H1 Complete Results
Long Jump
16-6.5 SB Treyson Prince 15th Finals H1 Complete Results
15-11.25 Tyler Cox 25th Finals H1 Complete Results
15-8.5 Lane Bangerter 27th Finals H1 Complete Results
15-8 Theron Evans 28th Finals H1 Complete Results
15-6.5 Trent Walter 29th Finals H1 Complete Results
14-7.75 Trentin Keele 37th Finals H1 Complete Results
14-0.5 Skyler Frandsen 42nd Finals H1 Complete Results
13-1 Rustyn Tebbs 44th Finals H1 Complete Results
12-0.75 Mark Tebbs 47th Finals H1 Complete Results
Discus
121-3 SB Kyler Bennett 3rd Finals H1 Complete Results
98-1 Tucker Chappell 9th Finals H1 Complete Results
93-4 Cody Frandsen 14th Finals H1 Complete Results
80-5 Cael Houston 27th Finals H1 Complete Results
77-9 Spencer Talbot 31st Finals H1 Complete Results
70-5 SB Cache Eyre 34th Finals H1 Complete Results
Javelin
147-8 Kyler Bennett 1st Finals H1 Complete Results
124-7 Tucker Chappell 9th Finals H1 Complete Results
109-1 Justice Savage 15th Finals H1 Complete Results
108-10 Luke Albrecht 16th Finals H1 Complete Results
99-10 Cael Houston 24th Finals H1 Complete Results
97-2 SB Cody Frandsen 26th Finals H1 Complete Results
74-0 SB Terrick Sawyer 40th Finals H1 Complete Results
71-9 Koda Bridges 41st Finals H1 Complete Results
Shot Put
38-9.5 Kyler Bennett 2nd Finals H1 Complete Results
38-8.5 Tucker Chappell 3rd Finals H1 Complete Results
33-8.25 Cody Frandsen 14th Finals H1 Complete Results
32-8 Cael Houston 17th Finals H1 Complete Results
25-5 Cache Eyre 42nd Finals H1 Complete Results
25-3.5 Spencer Talbot 43rd Finals H1 Complete Results
22-5 Luke Albrecht 47th Finals H1 Complete Results