Milford Invitational

Milford, UT
Hosted by Milford

Finals Results

more complete results at www.runnercard.com


                     Milford Invitational - 4/21/2012 7:45:06 PM                     
                            Milford HS Track, Milford, UT                            

                       Varsity Boys 100 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Sage Palmer               12 Enterprise High School        10.98    10
  2 Jeremy Brown              12 Beaver HS                     11.34     8
  3 Malachi Williams          11 South Sevier High School      11.70     6
  4 Hadin Jones               10 Kanab                         11.91     5
  5 Keenan Mcumber            10 Cross Creek HS                11.94     4
  6 Lyndon Bradshaw           11 Beaver HS                     12.07     3

                       Varsity Girls 100 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Kallie Fullenbach          9 South Sevier High School      13.60    10
  2 Shantae Dustin            10 South Sevier High School      13.64     8
  3 Lindsey Phillips          11 Escalante HS                  13.80     6
  4 Bre Palmer                10 South Sevier High School      13.84     5
  5 Hannah Reidhead           10 Kanab                         13.85     4
  6 Jacey Schimbeck           11 Enterprise High School        13.86     3
  7 Jessica Orton             10 Kanab                         13.90     2
  8 Daisy Bray                 9 Millard High School           13.99     1

                       Varsity Boys 200 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Sage Palmer               12 Enterprise High School        22.48    10
  2 Jeremy Brown              12 Beaver HS                     23.51     8
  3 Malachi Williams          11 South Sevier High School      23.85     6
  4 Kaleb Whitaker            12 Millard High School           24.25     5
  5 Braxton Higgins            9 Milford HS                    24.28     4
  6 Morgan Hoyt               12 Valley High School            24.55     3
  7 Garett Johnson            11 South Sevier High School      24.65     2
  8 Lyndon Bradshaw           11 Beaver HS                     24.68     1

                       Varsity Girls 200 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Shantae Dustin            10 South Sevier High School      28.17    10
  2 Chandler Rose             10 Milford HS                    28.78     8
  3 Kallie Fullenbach          9 South Sevier High School      28.82     6
  4 Brooke Stever             12 Lincoln County High Schoo     29.05     5
  5 Candice Chatland          12 Millard High School           29.18     4
  6 Bre Palmer                10 South Sevier High School      29.42     3
  7 Bethany Labrum             9 Millard High School           29.45     2
  8 Aleesha Cole              10 Lincoln County High Schoo     29.64     1

                       Varsity Boys 400 Meter Dash                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Yanni Gallagher           12 Kanab                         53.79    10
  2 Daniel Hardy              12 Milford HS                    54.03     8
  3 Jacob Clark               11 Enterprise High School        54.48     6
  4 Clint Sorensen            10 Valley High School            55.60     5
  5 Clay Fullmer              10 Piute HS                      56.26     4
  6 Braxton Syrett            11 Bryce Valley High School      56.93     3
  7 Aaron Steele              11 Milford HS                    56.98     2

                       Varsity Girls 400 Meter Dash                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Bailey Newby              11 South Sevier High School    1:04.21    10
  2 Whitni Johnson            11 Kanab                       1:06.28     8
  3 Aleesha Cole              10 Lincoln County High Schoo   1:08.58     6
  4 McKayla Heaton            10 Panguitch                   1:09.05     5
  5 Cintya Rodriguez          11 Milford HS                  1:11.35     4
  6 CydNee Hafen               9 Kanab                       1:12.08     3
  7 Carlee Clark               9 Enterprise High School      1:12.48     2

                        Varsity Boys 800 Meter Run                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Braxton Syrett            11 Bryce Valley High School    2:11.97    10
  2 Colby Spencer             11 Valley High School          2:16.51     8
  3 Kendrek Staheli           12 Enterprise High School      2:16.81     6
  4 Dane Myers                 9 Millard High School         2:17.11     5
  5 Logan Platt               11 Enterprise High School      2:17.44     4
  6 David Parker               9 South Sevier High School    2:18.64     3
  7 Kaden Foremaster          12 Enterprise High School      2:18.74     2
  8 Bridger Peterson          12 North Sevier                2:19.88     1
  9 Anthony Terry              9 Beaver HS                   2:20.75      
 10 Jt Bagley                 10 Piute HS                    2:21.25      
 11 Hector Torres             10 EskDale High School         2:21.61      
 12 Taryn Syrett              10 Bryce Valley High School    2:23.18      
 13 Braxton Goff              12 Beaver HS                   2:23.55      
 14 Carl Killman               9 Milford HS                  2:23.95      
 15 Anthony Decker             9 Kanab                       2:25.82      
 16 Anthony Mattys            10 Cross Creek HS              2:25.89      
 17 Mark Hayward              11 EskDale High School         2:30.39      
 18 Russell Clarkson           9 Kanab                       2:30.83      
 19 Andrew Richardson          9 Millard High School         2:31.23      
 20 Quigley Whitaker           9 Millard High School         2:37.37      
 21 Tanner Nay                 9 South Sevier High School    2:37.53      
 22 Ethan Beaumont            10 Beaver HS                   2:38.74      
 23 Wyatt Jensen              10 Piute HS                    2:39.87      
 24 Brandon Nez               12 Escalante HS                2:43.10      
 25 Hazen Mathews              9 Millard High School         2:43.17      
 26 Austin Yardley             9 Enterprise High School      2:43.77      
 27 Kyle Staheli               9 Enterprise High School      2:44.47      
 28 Trevor Franklin            9 Valley High School          2:49.91      
 29 Marcus Jensen             10 Milford HS                  3:00.49      

                       Varsity Girls 800 Meter Run                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Marissa Smith             12 Beaver HS                   2:40.86    10
  2 Catania Holman             9 Panguitch                   2:44.44     8
  3 Lizzy Platt                9 Bryce Valley High School    2:50.33     6
  4 Tina Smith                12 Beaver HS                   2:50.83     5
  5 Kaytlin Carter            11 Enterprise High School      2:51.93     4
  6 Dayna Kirby               10 Kanab                       2:52.80     3
  7 Olivia Collins            11 South Sevier High School    2:55.37     2
  8 Alexis Oliver              9 Millard High School         2:56.17     1
  9 Jessica Jones             10 Beaver HS                   2:57.64      
 10 Shalyn Bagley             10 Piute High School           2:58.87      
 11 Amanda Camp               12 Millard High School         3:02.71      
 12 Nagisa Sugira             11 Beaver HS                   3:02.98      
 13 Arizona Gallagher         10 Kanab                       3:04.71      
 14 Cathy Chen                11 Lincoln County High Schoo   3:09.58      
 15 Amber Mitchell            11 Beaver HS                   3:14.29      
 16 Alexis Tebbs              12 Bryce Valley High School    3:19.26      
 17 Ashley Manwill            12 South Sevier High School    3:20.80      
 18 Makenna Bennett            9 Millard High School         3:22.60      
 19 Taylor Soderborg          10 Lincoln County High Schoo   3:25.60      
 20 Isabella Gloeckner        11 Lincoln County High Schoo   3:26.13      
 21 Rona Rasmussen            12 Millard High School         3:33.01      
 22 Daezia Livingston         10 Milford HS                  3:35.74      

                       Varsity Boys 1600 Meter Run                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Kendrek Staheli           12 Enterprise High School      4:49.96    10
  2 Ethan Young                9 Milford HS                  4:53.40     8
  3 Easton Richardson         12 Millard High School         4:54.33     6
  4 Spencer Jones             12 Beaver HS                   4:55.94     5
  5 Kyler Norris              10 Panguitch                   4:59.97     4
  6 Jeremy Pickering          12 Enterprise High School      5:03.88     3
  7 Carl Killman               9 Milford HS                  5:06.78     2
  8 Bridger Peterson          12 North Sevier                5:11.62     1
  9 Taryn Syrett              10 Bryce Valley High School    5:16.99      
 10 Kaden Foremaster          12 Enterprise High School      5:18.56      
 11 Cameron Frehner           10 Lincoln County High Schoo   5:20.21      
 12 Hector Torres             10 EskDale High School         5:20.86      
 13 Logan Steed                9 Piute HS                    5:20.93      
 14 Tim White                 11 Millard High School         5:23.53      
 15 Chandlyr Tebbs            10 Bryce Valley High School    5:23.81      
 16 Adam Platt                10 Bryce Valley High School    5:33.24      
 17 Joshua Curtis              9 Enterprise High School      5:37.56      
 18 Kyle Staheli               9 Enterprise High School      5:38.13      
 19 Andrew Richardson          9 Millard High School         5:38.20      
 20 Marcus Jensen             10 Milford HS                  5:43.57      
 21 Ethan Beaumont            10 Beaver HS                   5:50.71      
 22 Mark Hayward              11 EskDale High School         5:52.09      
 23 Hyrum LeBaron              9 Lincoln County High Schoo   6:05.39      
 24 Trevor Franklin            9 Valley High School          6:15.23      
 25 Alex Ketchum              12 South Sevier High School    6:15.83      
 26 Jaydon Carling             9 Millard High School         6:24.61      
 27 Sammy Campbell            12 Millard High School         6:26.51      

                       Varsity Girls 1600 Meter Run                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Olivia Moyle              10 Enterprise High School      5:51.20    10
  2 Carly Holman              12 Panguitch                   5:59.17     8
  3 Natasha Moore             11 Beaver HS                   6:08.25     6
  4 Darri Frandsen             9 Panguitch                   6:22.93     5
  5 Jessica Jones             10 Beaver HS                   6:30.97     4
  6 Kaytlin Carter            11 Enterprise High School      6:34.97     3
  7 Amanda Camp               12 Millard High School         6:37.71     2
  8 Charity Holding            9 Millard High School         6:42.62     1
  9 Elizabeth Peterson        12 North Sevier                6:42.98      
 10 Santanna Wunderlich       11 Milford HS                  6:43.89      
 11 Alexis Tebbs              12 Bryce Valley High School    6:45.09      
 12 Aubrey Taylor             10 Panguitch                   6:54.46      
 13 Serida Slim               11 South Sevier High School    7:01.24      
 14 Taylor Soderborg          10 Lincoln County High Schoo   7:07.94      
 15 Nagisa Sugira             11 Beaver HS                   7:10.68      
 16 Ashlynn Dickinson         11 Panguitch                   7:18.59      
 17 Rochelle Curtis           12 South Sevier High School    7:24.56      

                       Varsity Boys 3200 Meter Run                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Ethan Young                9 Milford HS                 10:34.34    10
  2 Colby Spencer             11 Valley High School         10:36.87     8
  3 Adam Platt                10 Bryce Valley High School   10:56.06     6
  4 Carl Killman               9 Milford HS                 10:57.39     5
  5 Kyler Norris              10 Panguitch                  11:03.30     4
  6 Orson Koyle               11 Millard High School        11:12.11     3
  7 Taryn Syrett              10 Bryce Valley High School   11:21.05     2
  8 Bridger Peterson          12 North Sevier               11:40.40     1
  9 Cameron Frehner           10 Lincoln County High Schoo  11:49.58      
 10 Marcus Jensen             10 Milford HS                 12:23.81      
 11 Hyrum LeBaron              9 Lincoln County High Schoo  12:55.38      
 12 Ethan Wright              10 Enterprise High School     12:55.81      

                       Varsity Girls 3200 Meter Run                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Catania Holman             9 Panguitch                  12:14.02    10
  2 Olivia Moyle              10 Enterprise High School     12:16.69     8
  3 Marissa Smith             12 Beaver HS                  13:13.74     6
  4 Natasha Moore             11 Beaver HS                  13:22.49     5
  5 Brenna Mooney              9 Panguitch                  13:59.56     4
  6 Aubrey Taylor             10 Panguitch                  14:05.96     3
  7 Charity Holding            9 Millard High School        14:44.21     2
  8 Elizabeth Peterson        12 North Sevier               15:05.72     1
  9 Emily Ware                10 South Sevier High School   15:16.80      
 10 Susannah Coats            12 Millard High School        15:21.01      
 11 Isabella Gloeckner        11 Lincoln County High Schoo  16:58.64      

                      Varsity Boys 110 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Tyler Glover              12 Kanab                         16.33    10
  2 Devyn Smith               11 Lincoln County High Schoo     17.37     8
  3 Keldon Norris             10 Panguitch                     17.52     6
  4 Jared Southwick           12 Kanab                         17.56     5
  5 Jt Bagley                 10 Piute HS                      18.17     4
  6 Matt Maxfield             11 Millard High School           19.26     3
  7 Kollin Keel               10 Millard High School           19.40     2
  8 Zack Allen                 9 Piute HS                      19.99     1
  9 Angel Cantrel             10 Cross Creek HS                20.38      
 10 Carson Henrie              9 Milford HS                    21.03      
 11 Ammon Heaton               9 Valley High School            21.06      
 12 Eric Blanchard             9 Cross Creek HS                22.65      

                     Varsity Girls 100 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Mariah Clayson            11 Kanab                         17.00    10
  2 Shelby Sorenson           11 South Sevier High School      17.74     8
  3 Schyler Jordan            10 Beaver HS                     17.85     6
  4 Lindsey Phillips          11 Escalante HS                  18.11     5
  5 Bailey Sorenson           12 North Sevier                  18.41     4
  6 Danielle Christensen      11 South Sevier High School      18.90     3
  7 Hadley Jensen             10 South Sevier High School      18.91     2
  8 Melodie Farnsworth        12 Beaver HS                     18.94     1
  9 Shelby Cornforth          10 Bryce Valley High School      19.04      
 10 Ellie Hampton             11 Piute High School             19.66      
 11 Rachell Bingham            9 Enterprise High School        19.81      
 12 Breanna Conrad             9 EskDale High School           20.20      
 13 Carly Holman              12 Panguitch                     20.35      
 14 Cantrail Juggert          10 Escalante HS                  20.43      
 15 Faii P                    10 Lincoln County High Schoo     20.70      
 16 Katlynn Shock              9 Enterprise High School        21.01      
 17 Alexia Aceo               10 Cross Creek HS                21.21      
 18 Lillie Swallow            10 Unattached-Swallow            21.24      
 19 Monce Gardner             11 Enterprise High School        21.37      
 20 Launa Taylor              10 Enterprise High School        21.71      
 21 Lizzy Platt                9 Bryce Valley High School      22.77      
 22 Stephanee Gracy           11 Cross Creek HS                22.95      

                      Varsity Boys 300 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Keldon Norris             10 Panguitch                     43.80    10
  2 Jared Southwick           12 Kanab                         44.47     8
  3 Devyn Smith               11 Lincoln County High Schoo     45.45     6
  4 Jeremy Pickering          12 Enterprise High School        45.91     5
  5 Matt Maxfield             11 Millard High School           46.11     4
  6 Carson Henrie              9 Milford HS                    46.71     3
  7 Kyler Norris              10 Panguitch                     48.07     2
  8 Kollin Keel               10 Millard High School           48.68     1
  9 Quigley Whitaker           9 Millard High School           50.92      
 10 Payton Raddon              9 Beaver HS                     50.96      
 11 Derek Jenson               9 Kanab                         53.05      
 12 Ashby Wood                10 Millard High School           56.86      

                     Varsity Girls 300 Meter Hurdles                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Riley Lyman                9 Enterprise High School        47.45    10
  2 Mariah Clayson            11 Kanab                         47.66     8
  3 Schyler Jordan            10 Beaver HS                     49.23     6
  4 Lindsey Phillips          11 Escalante HS                  52.10     5
  5 Bailey Sorenson           12 North Sevier                  53.16     4
  6 Carly Holman              12 Panguitch                     54.23     3
  7 Jaysi Shakespear           9 Kanab                         55.20     2
  8 Shelby Cornforth          10 Bryce Valley High School      56.33     1
  9 Breanna Conrad             9 EskDale High School           57.27      
 10 Melodie Farnsworth        12 Beaver HS                     57.34      
 11 Ellie Hampton             11 Piute High School             59.34      
 12 Launa Taylor              10 Enterprise High School        59.87      
 13 Lillie Swallow            10 Unattached-Swallow          1:00.57      
 14 Monce Gardner             11 Enterprise High School      1:01.94      
 15 Danielle Christensen      11 South Sevier High School    1:02.34      
 16 Stephanee Gracy           11 Cross Creek HS              1:03.07      

               Varsity Boys 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Kanab A                                      45.59    10
  2 Beaver HS A                                  46.74     8
  3 Millard High School A                        47.04     6
  4 Milford HS A                                 47.63     5
  5 Panguitch A                                  49.73     4

              Varsity Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Kanab A                                      54.05    10
  2 South Sevier High School A                   54.24     8
  3 Milford HS A                                 55.09     6
  4 Escalante HS A                               57.74     5
  5 Bryce Valley High School A                   58.12     4
  6 Lincoln County High School A                 58.44     3
  7 Valley High School A                         58.56     2
  8 Cross Creek HS A                             59.03     1

               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Valley High School A                       3:47.59    10
  2 Milford HS A                               3:52.93     8
  3 Panguitch A                                3:55.60     6
  4 South Sevier High School A                 3:57.53     5
  5 Kanab A                                    4:07.48     4
  6 Cross Creek HS A                           4:16.82     3

              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Milford HS A                               4:47.35    10
  2 Panguitch A                                4:48.75     8
  3 Piute High School A                        4:59.96     6
  4 Lincoln County High School A               5:47.14     5

        Varsity Boys 1600 Meter Sprint Medley Relay         
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Milford HS A                               3:57.49    10
  2 Millard High School A                      4:07.57     8
  3 Enterprise High School A                   4:20.88     6
  4 Piute HS A                                 4:24.32     5
  5 Lincoln County High School A               4:33.82     4

        Varsity Girls 1600 Meter Sprint Medley Relay        
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Panguitch A                                4:49.44    10
  2 Millard High School A                      4:51.47     8
  3 Kanab A                                    4:55.54     6
  4 South Sevier High School A                 5:02.28     5
  5 Enterprise High School A                   5:05.45     4
  6 Valley High School A                       5:11.39     3
  7 Milford HS A                               5:52.83     2
  8 Lincoln County High School A               5:59.34     1
  9 Cross Creek HS A                           5:59.35      

                             Varsity Boys Long Jump                             
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Garett Johnson            11 South Sevier High School   20-00.00   NWI    10
  2 Morgan Hoyt               12 Valley High School         18-09.00   NWI     8
  3 Jared Southwick           12 Kanab                      18-06.25   NWI     6
  4 Keenan Mcumber            10 Cross Creek HS             18-05.00   NWI     5
  5 Adam Platt                10 Bryce Valley High School   18-05.00   NWI     4
  6 Alex Mayer                10 Milford HS                 18-04.00   NWI     3
  7 Josh Urianza              12 Kanab                      18-01.50   NWI     2
  8 Clint Sorensen            10 Valley High School         18-00.00   NWI     1
  9 Angel Cantrel             10 Cross Creek HS             17-04.75   NWI      
  9 Chandler Katschke         11 Lincoln County High Schoo  17-04.75   NWI      
 11 Aaron Steele              11 Milford HS                 17-02.00   NWI      
 12 Matt Maxfield             11 Millard High School        17-00.00   NWI      
 13 Mason Hopkins             12 Beaver HS                  16-09.50   NWI      
 14 Austin Wardle              9 Millard High School        16-08.75   NWI      
 15 Austin Clark              11 South Sevier High School   16-07.75   NWI      
 16 Ammon Heaton               9 Valley High School         16-07.25   NWI      

                            Varsity Girls Long Jump                             
================================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark  Wind   Pts
================================================================================
  1 Riley Lyman                9 Enterprise High School     16-06.25   NWI    10
  2 Hannah Reidhead           10 Kanab                      15-05.50   NWI     8
  3 McKayla Heaton            10 Panguitch                  14-07.00   NWI     6
  4 Jessica Orton             10 Kanab                      14-06.25   NWI     5
  5 Hadley Jensen             10 South Sevier High School   14-05.50   NWI     4
  6 Bethany Labrum             9 Millard High School        14-04.50   NWI     3
  7 Kierra Gleave             10 Piute High School          13-10.00   NWI     2
  8 Shawnie Hafen             11 Enterprise High School     13-04.75   NWI     1
  9 Brooke Stever             12 Lincoln County High Schoo  13-03.00   NWI      
  9 Tanielle Roberts           9 Millard High School        13-03.00   NWI      
 11 Jaycee Denny               9 Milford HS                 13-02.75   NWI      
 12 Allora Heaton             12 Valley High School         13-02.25   NWI      
 13 Marilee Platt             11 Bryce Valley High School   13-02.00   NWI      
 13 Shaylee Gleave             9 Piute High School          13-02.00   NWI      
 15 Kayla Orton               11 Enterprise High School     12-10.50   NWI      
 16 Makayla Churilla          10 Escalante HS               12-04.75   NWI      

                          Varsity Boys High Jump                          
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Tyce Barney               10 Panguitch                   5-11.00    10
  2 Brendon Lee               12 Panguitch                   5-09.00     8
  3 Gus Torgersen             11 Escalante HS                5-07.00     6
  4 Mitch Tingey               9 Millard High School         5-03.00     5
  5 Braxton Higgins            9 Milford HS                  5-03.00     4
  6 Zack Allen                 9 Piute HS                    5-01.00     3
  7 Lance Keller              12 Kanab                       5-01.00     2

                         Varsity Girls High Jump                          
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Mariah Clayson            11 Kanab                       4-11.00    10
  2 Shelby Cornforth          10 Bryce Valley High School    4-09.00     8
  3 Whitni Johnson            11 Kanab                       4-09.00     6
  4 Lizzy Platt                9 Bryce Valley High School    4-07.00     5
  5 Chandler Rose             10 Milford HS                  4-07.00     4
  6 Dani Curtis               11 North Sevier                4-07.00     3
  7 Kennedy Netto             10 Milford HS                  4-05.00     2
  8 Riley Lyman                9 Enterprise High School      4-05.00     1
  9 Rebecca Sawyer            12 Beaver HS                   4-05.00      
 10 Marilee Platt             11 Bryce Valley High School    4-05.00      
 11 Taylor Talbot             10 Bryce Valley High School    4-03.00      
 11 Jaysi Shakespear           9 Kanab                       4-03.00      
 13 Taylor Nelson             12 Cross Creek HS              4-01.00      
 14 Taylor Wood               11 Milford HS                  3-11.00      

                          Varsity Boys Shot Put                           
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Joey Leavitt              12 South Sevier High School   42-06.00    10
  2 Alani Pututau             11 South Sevier High School   42-05.75     8
  3 Daniel Hardy              12 Milford HS                 38-07.00     6
  4 Daven Russell             10 Kanab                      38-03.00     5
  5 Daniel Gardner            12 Enterprise High School     37-08.00     4
  6 Austin Josie              12 Panguitch                  36-07.75     3
  7 Wesley Twitchell          12 Enterprise High School     36-04.25     2
  8 Quigley Whitaker           9 Millard High School         35-0.75     1
  9 Jack Malone               10 Cross Creek HS             34-09.25      
 10 Chris DesChamps           11 Enterprise High School     34-03.00      
 11 Gordon Whitaker           11 Millard High School        34-02.50      
 12 Daniel Bowman             12 Kanab                      33-10.75      
 13 Conner Ottley             10 Millard High School        33-10.25      
 14 Tyce Barney               10 Panguitch                  33-08.50      
 15 Tyler Brinkerhoff         12 Panguitch                  33-08.00      
 16 Mark Malone               12 Cross Creek HS             33-04.00      

                          Varsity Girls Shot Put                          
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Kaitlyn Smith              9 Beaver HS                  31-07.50    10
  2 Kierra Gleave             10 Piute High School          29-06.00     8
  3 Marisa Phillips           11 Lincoln County High Schoo  29-02.50     6
  4 Morgan Miller             12 North Sevier               28-05.75     5
  5 Darri Frandsen             9 Panguitch                  28-05.50     4
  6 Jacey Schimbeck           11 Enterprise High School     28-01.25     3
  7 Taylor Wood               11 Milford HS                 25-09.00     2
  8 Abbey Peterson            12 North Sevier               25-07.75     1
  9 Kamiah Palmer             10 Enterprise High School     25-07.50      
 10 Kayla Orton               11 Enterprise High School     25-05.75      
 11 Shaylee Gleave             9 Piute High School          25-04.50      
 12 Brenna Mooney              9 Panguitch                  25-02.50      
 13 Nanabah Bizahaloni        12 South Sevier High School   25-02.25      
 14 Codi Mangum               10 Bryce Valley High School    25-0.50      
 15 Jeannie Lamb              11 Valley High School         24-08.00      
 16 Ashlynn Syrett            11 Bryce Valley High School   24-06.25      

                        Varsity Boys Discus Throw                         
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Joey Leavitt              12 South Sevier High School     122-05    10
  2 Daven Russell             10 Kanab                        122-03     8
  3 Jacob Preston             12 Kanab                        121-02     6
  4 Brett Schill              12 Enterprise High School       119-07     5
  5 Logan Lefevre             11 Bryce Valley High School     109-06     4
  6 Jack Malone               10 Cross Creek HS               108-06     3
  7 Tyce Barney               10 Panguitch                    103-09     2
  8 Jesse Jessen              10 Bryce Valley High School     100-05     1
  9 Lance Keller              12 Kanab                        100-00      
 10 Conner Ottley             10 Millard High School           95-11      
 11 Mark Malone               12 Cross Creek HS                92-03      
 12 Kayson Durfey             11 Escalante HS                  90-01      
 13 Roberto Jardon            10 Enterprise High School        90-00      
 14 Carter Mortensen          10 Bryce Valley High School      86-11      
 15 Jayson Twitchell          11 South Sevier High School      84-10      
 16 Todd Beckstrand           11 Millard High School           84-05      

                        Varsity Girls Discus Throw                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Kaitlyn Smith              9 Beaver HS                    100-06    10
  2 Darri Frandsen             9 Panguitch                     96-06     8
  3 Marisa Phillips           11 Lincoln County High Schoo     95-03     6
  4 Edith Garcia              10 Bryce Valley High School      83-04     5
  5 Morgan Miller             12 North Sevier                  82-02     4
  6 Taylor Wood               11 Milford HS                    82-02     3
  7 Nanabah Bizahaloni        12 South Sevier High School      74-10     2
  8 Kierra Gleave             10 Piute High School             72-01     1

                        Varsity Boys Javelin Throw                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Sage Palmer               12 Enterprise High School       183-06    10
  2 Mauricio Hernandez        12 Milford HS                   176-05     8
  3 Braxton Syrett            11 Bryce Valley High School     146-04     6
  4 Kaleb Whitaker            12 Millard High School          144-03     5
  5 Tyce Barney               10 Panguitch                    142-00     4
  6 Jacob Preston             12 Kanab                        134-10     3
  7 Tyler Reese               12 Valley High School           127-11     2
  8 Devyn Smith               11 Lincoln County High Schoo    123-10     1
  9 Carter Mortensen          10 Bryce Valley High School     118-09      
 10 Taryn Syrett              10 Bryce Valley High School     117-06      
 11 Daniel Gardner            12 Enterprise High School       115-10      
 12 Tyler Brinkerhoff         12 Panguitch                    114-10      
 13 Brett Schill              12 Enterprise High School       114-07      
 14 Trace Torgersen            9 Escalante HS                 110-00      
 15 Zachary Koopmans           9 Enterprise High School       109-09      
 16 Chad Beckstrand            9 Millard High School          107-03      

                       Varsity Girls Javelin Throw                        
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Anden Lyman               11 Enterprise High School       118-03    10
  2 Nicole Roundy             10 Valley High School           110-00     8
  3 Taiylor Bartlett          11 Kanab                        101-04     6
  4 Kayla Orton               11 Enterprise High School        94-01     5
  5 Taylor Talbot             10 Bryce Valley High School      88-01     4
  6 Morgan Miller             12 North Sevier                  82-02     3
  7 Casidy Day                11 Enterprise High School        82-01     2
  8 Abbey Peterson            12 North Sevier                  81-00     1


               Varsity Girls Team Scores (16 Events Scored)               
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
=====================================================================
  1 Kanab                       91     17    3   20   16   35    0  
  2 South Sevier High School    86     52    2   13   13    6    0  
  3 Panguitch                   82      5   38    3   18   18    0  
  4 Enterprise High School      76      5   25   10    4   32    0  
  5 Beaver HS                   69      0   36   13    0   20    0  
  6 Milford HS                  41     12    0    0   18   11    0  
  7 Bryce Valley High School    33      0    6    1    4   22    0  
  7 Lincoln County High Schoo   33     12    0    0    9   12    0  
  9 North Sevier                26      0    1    8    0   17    0  
 10 Millard High School         24      7    6    0    8    3    0  
 11 Escalante HS                21      6    0   10    5    0    0  
 12 Piute High School           17      0    0    0    6   11    0  
 13 Valley High School          13      0    0    0    5    8    0  
 14 Cross Creek HS               1      0    0    0    1    0    0  


               Varsity Boys Team Scores (16 Events Scored)                
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
=====================================================================
  1 Milford HS                  86     14   25    3   23   21    0  
  2 Kanab                       84     15    0   23   14   32    0  
  3 Enterprise High School      83     26   25    5    6   21    0  
  4 Panguitch                   63      0    8   18   10   27    0  
  5 South Sevier High School    60     14    3    0    5   38    0  
  6 Millard High School         54      5   14   10   14   11    0  
  7 Valley High School          45      8   16    0   10   11    0  
  8 Bryce Valley High School    36      3   18    0    0   15    0  
  9 Beaver HS                   33     20    5    0    8    0    0  
 10 Lincoln County High Schoo   19      0    0   14    4    1    0  
 11 Piute HS                    17      4    0    5    5    3    0  
 12 Cross Creek HS              15      4    0    0    3    8    0  
 13 Escalante HS                 6      0    0    0    0    6    0  
 14 North Sevier                 3      0    3    0    0    0    0