Utah State Track and Field 2010 (4A/5A Finals Only) - 5/14/2010 9:07:54 PM
Clarence Robison Track, Provo, UT
4A Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kyle Turner 12 Orem HS 11.00 10
2 Jason Carr 12 Mountain View HS 11.21 8
3 Tanner Hunt 12 Sky View HS 11.23 6
4 Jacob Covey 12 Timpview HS 11.28 5
5 Josh Peterson 12 Bonneville HS 11.29 4
6 Zach Andrews 12 Bountiful HS 11.31 3
7 Nick Waitkevich 11 Westlake HS 11.38 2
8 Tyler Farr 12 Bountiful HS 11.44 1
9 Rand Hughes 11 Woods Cross HS 11.48
4A Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kaisa Rosenberg 11 Springville HS 12.23 10
2 Maria Allen 12 Dixie HS 12.32 8
3 Lindsay Terry 12 Tooele HS 12.49 6
4 Lauren Baxter 9 Timpview HS 12.52 5
5 Sarah Duncan 11 Springville HS 12.76 4
6 Krista Whittle 10 Sky View HS 12.85 3
7 Samantha Reeves 9 Orem HS 12.85 2
8 Dani Esplin 10 Maple Mountain HS 12.89 1
9 Amanda Alston 12 Bonneville HS 12.99
5A Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Chandler Johnson 12 Copper Hills HS 10.98 10
2 Parker Bluth 12 Riverton HS 11.10 8
3 Bubba Pecht 11 Hillcrest HS 11.12 6
4 Spencer Larsen 12 Cottonwood HS 11.16 5
5 Carson Van Wagoner 12 Riverton HS 11.25 4
6 Alex Compton 11 Pleasant Grove HS 11.27 3
7 Jake Smith 11 Copper Hills HS 11.28 2
8 Zach Liston 12 Alta HS 12.70 1
5A Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Aubrey Hale 12 Brighton HS 11.87 10
2 Taylor Gomez 11 Riverton HS 12.22 8
3 Sylvia Harrison 10 Davis HS 12.32 6
4 Charis Wingster 11 Riverton HS 12.43 5
5 Celeste Wheelwright 10 Weber HS 12.57 4
6 Mayra Franco 11 Syracuse HS 12.64 3
7 Skylar Smith 10 Viewmont HS 12.65 2
8 Sha Anderson 12 Bingham HS 12.78 1
9 Megan Bond 10 Alta HS 12.79
4A Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kyle Turner 12 Orem HS 22.30 10
2 Jeff Brammer 12 Maple Mountain HS 22.35 8
3 Josh Peterson 12 Bonneville HS 22.35 6
4 Zach Andrews 12 Bountiful HS 22.80 5
5 Brady Martin 11 Sky View HS 22.82 4
6 Max Scheible 11 Westlake HS 22.95 3
7 Jacob Covey 12 Timpview HS 23.06 2
8 Tyler Farr 12 Bountiful HS 23.31 1
9 Tyler Bullock 12 Pineview HS 23.32
4A Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kaisa Rosenberg 11 Springville HS 24.85 10
2 Maria Allen 12 Dixie HS 25.00 8
3 Lauren Baxter 9 Timpview HS 25.50 6
4 Lindsay Terry 12 Tooele HS 25.59 5
5 ChaiDee Woods 12 Springville HS 26.29 4
6 Wendy Peterson 11 Orem HS 26.32 3
7 Samantha Reeves 9 Orem HS 26.34 2
8 Amanda Alston 12 Bonneville HS 26.39 1
9 McKenzie Johnson 11 Box Elder HS 26.50
5A Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Chandler Johnson 12 Copper Hills HS 22.12 10
2 Skylar Burningham 12 Alta HS 22.16 8
3 Parker Bluth 12 Riverton HS 22.21 6
4 Spencer Larsen 12 Cottonwood HS 22.24 5
5 Alex Compton 11 Pleasant Grove HS 22.42 4
6 Daniel Doman 12 Pleasant Grove HS 22.86 3
7 Javier Coles 11 Riverton HS 23.01 2
8 Brandon Magleby 12 Skyline HS 23.15 1
9 Cole Odle 10 American Fork HS 23.27
5A Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Aubrey Hale 12 Brighton HS 24.58 10
2 Charis Wingster 11 Riverton HS 24.90 8
3 Taylor Gomez 11 Riverton HS 25.71 6
4 Sylvia Harrison 10 Davis HS 25.81 5
5 Celeste Wheelwright 10 Weber HS 25.92 4
6 Skylar Smith 10 Viewmont HS 26.26 3
7 Megan Bond 10 Alta HS 26.32 2
8 Morgan Warner 9 American Fork HS 26.41 1
9 Sasha Russell 12 Syracuse HS 26.58
4A Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Tanner Hunt 12 Sky View HS 47.77 10
2 Josh Peterson 12 Bonneville HS 48.24 8
3 Max Scheible 11 Westlake HS 49.28 6
4 Zach Andrews 12 Bountiful HS 49.29 5
5 Tyler Bullock 12 Pineview HS 49.41 4
6 Preston Yardley 12 Lehi HS 49.96 3
7 Jeff Brammer 12 Maple Mountain HS 50.67 2
8 Connor Goodwin 11 Timpview HS 50.78 1
9 Nic Bott 12 Snow Canyon HS 50.98
4A Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kaisa Rosenberg 11 Springville HS 56.44 10
2 Kelsey Brown 12 Mountain View HS 57.18 8
3 Brenna Porter 9 Sky View HS 58.22 6
4 McKenzie Johnson 11 Box Elder HS 58.37 5
5 Jensen Williams 9 Maple Mountain HS 58.42 4
6 Rosalie Griffin 12 Bountiful HS 58.88 3
7 Megan Purser 12 Sky View HS 59.26 2
8 Amanda Alston 12 Bonneville HS 1:00.24 1
9 Sara Hicks 10 Woods Cross HS 1:00.48
5A Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Skylar Burningham 12 Alta HS 48.40 10
2 Jason Diamond 12 West Jordan HS 48.84 8
3 Ben Poulson 12 Davis HS 49.12 6
4 Parker Bluth 12 Riverton HS 49.59 5
5 Cole Lambourne 10 Riverton HS 49.98 4
6 Taylor Asay 11 Copper Hills HS 50.33 3
7 Tyler Siddoway 12 Syracuse HS 50.42 2
8 Nathan Porter 12 Pleasant Grove HS 51.12 1
5A Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kylie Hirschi 12 Brighton HS 57.11 10
2 Taylor Gomez 11 Riverton HS 57.74 8
3 Mykah Heaton 10 Weber HS 57.81 6
4 Lindsey McFarland 11 Syracuse HS 58.36 5
5 Morgan Warner 9 American Fork HS 58.40 4
6 Megan Bond 10 Alta HS 59.16 3
7 Melissa Tidwell 10 Weber HS 1:00.05 2
8 Phoebe Rommey 12 Skyline HS 1:00.16 1
9 Chanel Turner 10 Lone Peak HS 1:00.28
4A Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Andrew Terry 12 Timpanogos HS 1:56.95 10
2 Jake Taylor 12 Mountain Crest HS 1:57.08 8
3 Colter Rockwell 12 Tooele HS 1:57.33 6
4 Taylor Charles 11 Orem HS 1:58.01 5
5 Brent Strong 12 Maple Mountain HS 1:58.97 4
6 Daniel Jones 11 Springville HS 1:59.15 3
7 Benjamin Pearson 11 East HS 1:59.81 2
8 Tyler Gebert 12 Salem Hills HS 2:00.26 1
9 Travis Taylor 11 Mountain View HS 2:00.48
10 Tyson Lambert 11 Stansbury HS 2:01.08
11 Andy Shields 12 Springville HS 2:01.21
12 Stan Bown 12 Box Elder HS 2:02.31
13 Aarim Farnsworth 10 Woods Cross HS 2:03.80
14 Adam Jenkins 12 Orem HS 2:04.49
15 Victor Johnson 12 Orem HS 2:04.87
16 Austin Smith 12 Pineview HS 2:08.27
4A Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kelsey Brown 12 Mountain View HS 2:09.80 10
2 Avery Calton 9 Ogden HS 2:11.62 8
3 Jennica Redd 11 Mountain View HS 2:13.75 6
4 Brenna Porter 9 Sky View HS 2:14.24 5
5 Jamie Stokes 10 Ogden HS 2:15.99 4
6 Ashleigh Warner 10 Mountain View HS 2:19.04 3
7 Brittany Bushman 10 Sky View HS 2:20.04 2
8 Jade Johnson 12 Uintah HS 2:20.39 1
9 Margo Brockbank 10 Salem Hills HS 2:25.03
10 Diondra Ensign 11 Bountiful HS 2:26.29
11 Kiana Lindmeir 11 Bountiful HS 2:26.95
12 Ellie Eyestone 10 Mountain View HS 2:27.42
13 Kelsie Hadlock 12 Maple Mountain HS 2:27.57
14 Amber Graff 10 Snow Canyon HS 2:29.21
15 Julianna Olsen 10 Woods Cross HS 2:29.46
16 Abbi Beazer 10 Stansbury HS 2:29.75
17 Autumn Woods 11 Springville HS 2:33.13
5A Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Evan Argyle 12 Pleasant Grove HS 1:54.14 10
2 Austin Costley 12 Syracuse HS 1:55.37 8
3 Ben Poulson 12 Davis HS 1:55.38 6
4 Haven Shelton 10 Pleasant Grove HS 1:55.72 5
5 Clayton Young 10 American Fork HS 1:55.87 4
6 Ashenafe Richardson 11 American Fork HS 1:56.32 3
7 Brad Nye 10 Davis HS 1:57.34 2
8 Daniel Keller 11 American Fork HS 1:58.51 1
9 Jake Rossmango 12 Syracuse HS 1:59.08
10 Brett Clapier 12 Skyline HS 1:59.63
11 Jeremy Troff 11 Bingham HS 1:59.85
12 Tyrell Pearce 12 Syracuse HS 2:00.23
13 Nate Curtis 12 Murray HS 2:00.44
14 Robby Lee 12 American Fork HS 2:01.90
15 Nick Fisher 12 Taylorsville HS 2:02.09
16 Kyle Woodard 12 West Jordan HS 2:02.45
17 Zach Battenfield 12 Murray HS 2:03.30
5A Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kylie Hirschi 12 Brighton HS 2:15.14 10
2 Danielle West 12 American Fork HS 2:15.15 8
3 Kenzie Cleghorn 12 Viewmont HS 2:18.37 6
4 Rylie Jex 11 Riverton HS 2:18.85 5
5 Hannah Williams 12 Syracuse HS 2:18.88 4
6 Jessica Wilding 12 Davis HS 2:20.26 3
7 Anna Ward 11 Davis HS 2:20.81 2
8 Anni Andersen 11 Davis HS 2:21.36 1
9 Rebekah Winterton 12 Skyline HS 2:24.28
10 Rachel Sorensen 9 Skyline HS 2:26.15
11 Jacqueline Winterton 10 Skyline HS 2:27.49
11 Darci Maxwell 12 Copper Hills HS 2:27.49
13 Kenna Richardson 10 Pleasant Grove HS 2:29.09
4A Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Spencer Hanson 11 Maple Mountain HS 4:23.56 10
2 Tyson Lambert 11 Stansbury HS 4:24.27 8
3 Travis Taylor 11 Mountain View HS 4:24.29 6
4 Braden Perry 11 Box Elder HS 4:24.77 5
5 Adam Jenkins 12 Orem HS 4:25.45 4
6 Shinano Miyazawa 12 Mountain View HS 4:26.24 3
7 Joseph Christensen 11 Springville HS 4:26.68 2
8 Stan Bown 12 Box Elder HS 4:27.96 1
9 Trevor Thompson 11 Pineview HS 4:29.49
10 Austin Smith 12 Pineview HS 4:29.54
11 Spencer Baker 12 Timpanogos HS 4:29.61
12 Clark Taylor 12 Bountiful HS 4:31.19
13 Benjamin Pearson 11 East HS 4:31.42
14 Andy Shields 12 Springville HS 4:34.00
15 Nicholas Harrison 12 Mountain View HS 4:34.63
16 Tyler Gebert 12 Salem Hills HS 4:35.70
17 Jacob Barton 12 Ogden HS 4:37.43
4A Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Avery Calton 9 Ogden HS 5:02.39 10
2 Kelsey Brown 12 Mountain View HS 5:02.76 8
3 Ashleigh Warner 10 Mountain View HS 5:09.02 6
4 Susannah Hurst 11 East HS 5:13.35 5
5 Jennica Redd 11 Mountain View HS 5:14.15 4
6 Summer Harper 9 Orem HS 5:17.36 3
7 Kelsey Braithwaite 10 Box Elder HS 5:17.41 2
8 Ashley Robison 12 Mountain View HS 5:20.93 1
9 Jamie Stokes 10 Ogden HS 5:25.29
10 Celeste Farley 12 Timpanogos HS 5:29.81
11 Hannah Lutz 11 Springville HS 5:31.69
12 Margo Brockbank 10 Salem Hills HS 5:33.72
13 Kate Stringfellow 12 Highland HS 5:34.17
14 Cosette Stone 12 Salem Hills HS 5:34.58
15 Sarah Gunn 12 Snow Canyon HS 5:39.78
16 Kaylee Boyer 10 Pineview HS 5:41.51
17 Annie Kirk 12 Woods Cross HS 5:42.30
18 Madelain Gouchnour 11 East HS 5:43.19
19 Kelsie Hadlock 12 Maple Mountain HS 5:43.53
5A Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Evan Argyle 12 Pleasant Grove HS 4:20.06 10
2 Austin West 11 American Fork HS 4:21.95 8
3 Clayton Young 10 American Fork HS 4:22.43 6
4 Steve Morrin 11 Lone Peak HS 4:25.37 5
5 Jamal Tongo 12 Cyprus HS 4:25.71 4
6 Austin Neuner 11 Davis HS 4:26.27 3
7 Austin Costley 12 Syracuse HS 4:26.72 2
8 Dallin Taylor 11 Hunter HS 4:27.18 1
9 Haven Shelton 10 Pleasant Grove HS 4:27.54
10 Caleb Clark 11 Bingham HS 4:28.69
11 Joe White 11 Davis HS 4:29.00
12 Robby Lee 12 American Fork HS 4:29.65
13 Logan Petty 12 Davis HS 4:32.34
14 Jake Rossmango 12 Syracuse HS 4:34.35
15 Garrett Jones 12 Alta HS 4:34.79
16 Dustin Randall 11 Weber HS 4:36.29
17 Brad Nye 10 Davis HS 4:36.55
18 Brett Clapier 12 Skyline HS 4:36.82
19 Adam Sims 12 Cottonwood HS 4:37.30
20 Tyson Butler 12 Layton HS 4:38.29
21 Alex Dutton 11 Riverton HS 4:39.79
22 Dillon Jones 11 Riverton HS 4:45.29
5A Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Jessica Wilding 12 Davis HS 5:10.93 10
2 Danielle West 12 American Fork HS 5:11.03 8
3 Hannah Williams 12 Syracuse HS 5:12.56 6
4 Laura Young 10 Bingham HS 5:13.99 5
5 Karlee Deeter 10 Weber HS 5:15.97 4
6 Josie Brandow 10 Lone Peak HS 5:16.57 3
7 Natalie Matthews 9 Skyline HS 5:18.87 2
8 Rachel Sorensen 9 Skyline HS 5:21.40 1
9 Alexis Laws 12 American Fork HS 5:25.49
10 Lizzy Rasmussen 10 Viewmont HS 5:26.46
11 Emily Hills 12 West Jordan HS 5:27.01
12 Rylie Jex 11 Riverton HS 5:29.27
13 Meghan Hedquist 11 Davis HS 5:29.53
14 Rebekah Winterton 12 Skyline HS 5:30.43
15 Alicia Heninger 11 Pleasant Grove HS 5:30.72
16 Ally Deeter 12 Weber HS 5:34.10
17 Abby Frodsham 11 Davis HS 5:38.78
4A Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Braden Perry 11 Box Elder HS 9:31.21 10
2 Spencer Hanson 11 Maple Mountain HS 9:31.29 8
3 Nicholas Harrison 12 Mountain View HS 9:36.01 6
4 Trevor Thompson 11 Pineview HS 9:38.73 5
5 Jacob Barton 12 Ogden HS 9:38.82 4
6 Adam Jenkins 12 Orem HS 9:42.27 3
7 Victor Johnson 12 Orem HS 9:45.18 2
8 Tyson Lambert 11 Stansbury HS 9:47.91 1
9 Shinano Miyazawa 12 Mountain View HS 9:48.14
10 Chris Reynolds 12 Timpanogos HS 9:49.75
11 Matt Liddle 12 Timpanogos HS 9:51.12
12 Travis Taylor 11 Mountain View HS 9:52.86
13 Corey Kimzey 11 Pineview HS 9:53.25
14 Adam Hendrickson 9 Box Elder HS 9:55.49
15 Clark Taylor 12 Bountiful HS 9:57.04
16 Joseph Christensen 11 Springville HS 9:57.52
17 Austin Smith 12 Pineview HS 10:07.39
18 Andy Shields 12 Springville HS 10:10.43
19 Parker Evans 11 Bountiful HS 10:10.99
20 Tyson Boyer 10 Pineview HS 10:13.42
21 Tyler Gebert 12 Salem Hills HS 10:16.66
22 Holden Adams 12 Maple Mountain HS 10:18.61
23 Danny Gillespie 12 Pineview HS 10:24.03
24 Greg Atkin 10 Stansbury HS 10:38.62
4A Girls 3200 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Avery Calton 9 Ogden HS 11:08.63 10
2 Summer Harper 9 Orem HS 11:10.07 8
3 Jamie Stokes 10 Ogden HS 11:10.96 6
4 Kelsey Braithwaite 10 Box Elder HS 11:15.72 5
5 Susannah Hurst 11 East HS 11:16.65 4
6 Ashleigh Warner 10 Mountain View HS 11:30.46 3
7 Ashley Robison 12 Mountain View HS 11:31.79 2
8 Cosette Stone 12 Salem Hills HS 11:45.28 1
9 Megan Madsen 12 Ogden HS 11:52.62
10 Kaylee Boyer 10 Pineview HS 11:53.33
11 Hannah Berlin 10 Timpanogos HS 11:57.22
12 Annie Kirk 12 Woods Cross HS 11:59.46
13 Kate Stringfellow 12 Highland HS 12:00.23
14 Aubrey Barton 9 Ogden HS 12:10.42
15 Natalie Shields 10 East HS 12:17.03
16 Sarah Gunn 12 Snow Canyon HS 12:17.92
17 Ashley Phelps 11 Maple Mountain HS 12:19.79
18 Hannah Lutz 11 Springville HS 12:20.95
19 Kelsie Bird 11 Maple Mountain HS 12:21.90
20 Michelle Meredith 12 Stansbury HS 12:44.43
5A Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Austin West 11 American Fork HS 9:11.47 10
2 Clayton Young 10 American Fork HS 9:13.02 8
3 Steve Morrin 11 Lone Peak HS 9:15.88 6
4 MacKenzie Morrison 10 American Fork HS 9:29.15 5
5 Dallin Taylor 11 Hunter HS 9:30.06 4
6 Jamal Tongo 12 Cyprus HS 9:33.46 3
7 Robby Lee 12 American Fork HS 9:40.13 2
8 Cody Glad 11 Kearns HS 9:42.31 1
9 Austin Neuner 11 Davis HS 9:48.59
10 Dustin Randall 11 Weber HS 9:52.67
11 Logan Petty 12 Davis HS 9:53.49
12 Garrett Jones 12 Alta HS 9:53.84
13 Jeff Nelson 12 American Fork HS 9:54.16
14 Zachary Smith 10 West Jordan HS 10:05.96
15 Evan Argyle 12 Pleasant Grove HS 10:06.70
16 Alex Dutton 11 Riverton HS 10:07.70
17 Nick Allen 12 Northridge HS 10:36.83
18 Jess Clapier 10 Skyline HS 10:42.59
19 Christian Sorensen 10 Skyline HS 10:43.70
5A Girls 3200 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Jessica Wilding 12 Davis HS 11:20.24 10
2 Josie Brandow 10 Lone Peak HS 11:22.13 8
3 Hannah Williams 12 Syracuse HS 11:22.19 6
4 Alexis Laws 12 American Fork HS 11:27.03 5
5 Karlee Deeter 10 Weber HS 11:33.36 4
6 Rachel Sorensen 9 Skyline HS 11:35.39 3
7 Meghan Hedquist 11 Davis HS 11:36.85 2
8 Alicia Heninger 11 Pleasant Grove HS 11:38.51 1
9 Jacqueline Winterton 10 Skyline HS 11:39.68
10 Rebekah Winterton 12 Skyline HS 11:41.37
11 Emily Hansen 12 Davis HS 11:43.50
12 Laura Young 10 Bingham HS 11:43.94
13 Emily Hills 12 West Jordan HS 11:58.52
14 Jamie Lee 10 American Fork HS 12:01.82
15 Ally Deeter 12 Weber HS 12:11.95
16 Cherice Chugg 12 Fremont HS 12:36.98
4A Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kyle Turner 12 Orem HS 14.65 10
2 Jacob Hatch 12 Timpview HS 15.45 8
3 Zach Blackham 12 Orem HS 15.48 6
4 Montana Hollowell 11 Dixie HS 15.73 5
5 Max Scheible 11 Westlake HS 15.76 4
6 Jordan Cuthbert 12 Maple Mountain HS 15.86 3
7 Jace Tensmeyer 12 Bonneville HS 15.88 2
8 Jordan Barclay 10 Spanish Fork HS 16.48 1
9 Jacob Thomas 12 Sky View HS 16.58
4A Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Rosalie Griffin 12 Bountiful HS 15.49 10
2 Lexie Esplin 11 Snow Canyon HS 15.58 8
3 Emily Moore 10 Mountain Crest HS 15.72 6
4 Jessica Jensen 10 Mountain Crest HS 15.74 5
5 Siale Vaitohi 10 Salem Hills HS 15.82 4
6 Lauren Crockett 11 Ogden HS 15.93 3
7 Mortenson Laura 11 Sky View HS 16.37 2
8 Brooke Larsen 11 Springville HS 18.83 1
5A Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Jacob Peterson 12 Riverton HS 14.79 10
2 Tyrone Sagapolutele 12 Riverton HS 15.09 8
3 Kyler Sprague 12 Davis HS 15.11 6
4 Jordan Nelson 11 Copper Hills HS 15.19 5
5 Mark Paige 12 Layton HS 15.53 4
6 Dalton Facer 11 Davis HS 15.55 3
7 Chris Jackson 12 Syracuse HS 15.67 2
8 Alec Pectol 12 Davis HS 15.84 1
9 Danny Thompson 12 Hillcrest HS 16.38
5A Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kylie Hirschi 12 Brighton HS 14.87 10
2 Cassie Berg 12 Northridge HS 15.43 8
3 Sasha Russell 12 Syracuse HS 15.59 6
4 Sylvia Harrison 10 Davis HS 15.71 5
5 Mykah Heaton 10 Weber HS 16.01 4
6 Allysa Hansen 12 Hillcrest HS 16.06 3
7 Erica Halverson 11 Northridge HS 16.11 2
8 Autumn Robertson 12 Pleasant Grove HS 16.19 1
9 Addie Jones 10 Davis HS 16.68
4A Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kyle Turner 12 Orem HS 38.76 10
2 Max Scheible 11 Westlake HS 38.80 8
3 Jordan DeMik 12 Olympus HS 40.12 6
4 Montana Hollowell 11 Dixie HS 40.33 5
5 Jordan Cuthbert 12 Maple Mountain HS 40.46 4
6 Ben Velasquez 12 Box Elder HS 40.78 3
7 Ben Forsyth 12 Bountiful HS 40.85 2
8 Steven Krutsch 12 Springville HS 41.02 1
9 Shane Wright 12 Pineview HS 50.96
4A Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Emily Moore 10 Mountain Crest HS 45.08 10
2 Laycee Elliot 11 Logan HS 45.24 8
3 RileeJo Archibald 10 Sky View HS 45.43 6
4 Sarah Duncan 11 Springville HS 45.60 5
5 Amanda Repko 11 Logan HS 47.08 4
6 Jessica Anderson 12 Tooele HS 47.30 3
7 Callie Stewart 9 Snow Canyon HS 47.41 2
8 Maggie Plothow 12 Orem HS 49.26 1
9 Brooke Larsen 11 Springville HS 50.37
5A Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Jacob Peterson 12 Riverton HS 38.63 10
2 Kyler Sprague 12 Davis HS 38.69 8
3 Bryce Beckstrand 12 Riverton HS 39.64 6
4 Jake Kershisnik 11 Alta HS 39.79 5
5 Dalton Facer 11 Davis HS 40.43 4
6 Jordan Nelson 11 Copper Hills HS 40.56 3
7 Jayden Epperson 11 Murray HS 40.68 2
8 Austin Berenyi 12 Roy HS 40.86 1
9 Blake Eyring 11 Brighton HS 41.01
5A Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Kylie Hirschi 12 Brighton HS 43.39 10
2 Allysa Hansen 12 Hillcrest HS 44.48 8
3 Cassie Berg 12 Northridge HS 45.05 6
4 Jessica Lingwall 12 Riverton HS 45.52 5
5 Sarah Oldham 11 Davis HS 45.57 4
6 Kaity Carlson 11 West Jordan HS 46.52 3
7 Whitney Ford 12 Riverton HS 47.49 2
8 Kiersten Watkins 11 Roy HS 48.57 1
9 Brittany Beecher 12 Davis HS 48.63
4A Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Timpview HS A 43.27 10
2 Westlake HS A 43.30 8
3 Box Elder HS A 44.14 6
4 Bountiful HS A 44.49 5
5 Timpanogos HS A 44.52 4
6 Pineview HS A 44.58 3
7 Springville HS A 44.88 2
8 Stansbury HS A 45.04 1
4A Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Springville HS A 48.54 10
2 Tooele HS A 49.42 8
3 Orem HS A 49.53 6
4 Woods Cross HS A 50.08 5
5 Sky View HS A 50.17 4
6 Bonneville HS A 50.40 3
7 Logan HS A 50.54 2
8 Mountain Crest HS A 50.79 1
9 Maple Mountain HS A 50.87
5A Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Copper Hills HS A 42.40 10
2 West Jordan HS A 42.66 8
3 Davis HS A 43.39 6
4 Cottonwood HS A 43.42 5
5 Hillcrest HS A 43.43 4
6 Alta HS A 43.58 3
7 Pleasant Grove HS A 43.78 2
8 Northridge HS A 44.75 1
5A Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Viewmont HS A 48.96 10
2 Riverton HS A 49.10 8
3 Syracuse HS A 49.59 6
4 Copper Hills HS A 49.99 5
5 Bingham HS A 50.09 4
6 Northridge HS A 50.87 3
7 Davis HS A 50.88 2
8 Hillcrest HS A 50.88 1
9 West Jordan HS A 51.14
4A Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Sky View HS A 3:20.25 10
2 Bountiful HS A 3:24.62 8
3 Springville HS A 3:26.52 6
4 Timpview HS A 3:26.67 5
5 Maple Mountain HS A 3:28.36 4
6 Orem HS A 3:28.70 3
7 Mountain Crest HS A 3:29.23 2
8 Salem Hills HS A 3:30.32 1
9 Woods Cross HS A 3:32.81
4A Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Sky View HS A 3:53.45 10
2 Springville HS A 3:54.76 8
3 Mountain View HS A 4:00.40 6
4 Bountiful HS A 4:01.93 5
5 Timpanogos HS A 4:02.97 4
6 Woods Cross HS A 4:06.51 3
7 Orem HS A 4:09.18 2
8 Mountain Crest HS A 4:10.07 1
5A Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Davis HS A 3:21.81 10
2 Syracuse HS A 3:21.98 8
3 Riverton HS A 3:23.37 6
4 West Jordan HS A 3:23.96 5
5 American Fork HS A 3:24.49 4
6 Pleasant Grove HS A 3:28.28 3
7 Weber HS A 3:29.45 2
8 Roy HS A 3:30.15 1
9 Murray HS A 3:30.61
5A Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Viewmont HS A 3:57.84 10
2 Weber HS A 3:58.35 8
3 Davis HS A 3:59.74 6
4 Hillcrest HS A 4:00.08 5
5 American Fork HS A 4:02.22 4
6 West Jordan HS A 4:05.59 3
7 Syracuse HS A 4:06.76 2
8 Bingham HS A 4:13.28 1
4A Boys 1600 Meter Sprint Medley Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Snow Canyon HS A 3:36.37 10
2 Box Elder HS A 3:37.38 8
3 Woods Cross HS A 3:38.71 6
4 Timpview HS A 3:39.91 5
5 Mountain View HS A 3:44.55 4
6 Timpanogos HS A 3:45.12 3
7 Orem HS A 3:46.31 2
8 Tooele HS A 3:48.58 1
9 Maple Mountain HS A 3:48.59
4A Girls 1600 Meter Sprint Medley Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Timpanogos HS A 4:14.18 10
2 Ogden HS A 4:15.33 8
3 Spanish Fork HS A 4:20.23 6
4 Sky View HS A 4:20.46 5
5 Uintah HS A 4:21.15 4
6 Box Elder HS A 4:23.79 3
7 Maple Mountain HS A 4:28.17 2
5A Boys 1600 Meter Sprint Medley Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Pleasant Grove HS A 3:31.23 10
2 Davis HS A 3:35.99 8
3 Syracuse HS A 3:39.26 6
4 Alta HS A 3:39.56 5
5 Roy HS A 3:39.67 4
6 Riverton HS A 3:40.41 3
7 West Jordan HS A 3:43.32 2
8 Hillcrest HS A 3:45.84 1
9 Skyline HS A 3:54.21
5A Girls 1600 Meter Sprint Medley Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Lone Peak HS A 4:15.08 10
2 Davis HS A 4:16.79 8
3 Bingham HS A 4:17.02 6
4 Syracuse HS A 4:22.10 5
5 Roy HS A 4:23.60 4
6 Riverton HS A 4:28.68 3
7 Fremont HS A 4:30.39 2
4A Boys Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Jaron Bytheway 11 East HS 23-03.75 NWI 10
2 Parker Cressman 12 Maple Mountain HS 21-09.75 -0.50 8
3 Mike Hansen 11 Pineview HS 21-08.75 2.40 6
4 Josh Ewell 12 Uintah HS 21-06.50 NWI 5
5 Zach Blackham 12 Orem HS 21-06.00 -1.30 4
6 Tj Barlow 12 Box Elder HS 21-05.50 0.70 3
7 Aundrae Giles 12 Maple Mountain HS 21-04.50 0.00 2
8 Yabitse Wells 10 Sky View HS 20-09.00 1.20 1
9 Eli Robison 12 Timpview HS 20-06.00 NWI
10 Alex Kuresa 11 Mountain Crest HS 20-05.00 2.10
11 Tyson Erdmann 12 Timpanogos HS 20-03.75 NWI
12 Gabe Anderson 11 Sky View HS 20-02.75 0.90
13 Travis Brady 12 Tooele HS 19-10.50 2.60
14 Nate Bridgewater 12 Timpview HS 19-07.75 1.50
15 Zach McKinley 11 Sky View HS 19-04.75 1.40
16 LaDonte Jones 11 Stansbury HS 19-04.00 1.00
17 Chris Clark 12 Maple Mountain HS 19-02.00 2.20
17 Angel Medina 11 Tooele HS 19-02.00 NWI
19 Conner Heward 11 Snow Canyon HS 18-09.75 1.20
20 Corbin Larsen 11 Payson HS 18-01.00 1.00
4A Girls Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Maria Allen 12 Dixie HS 17-08.50 1.10 10
2 Kylie Cottle 12 Box Elder HS 17-03.25 3.40 8
3 Karlee Kartchner 10 Mountain Crest HS 17-02.00 4.00 6
4 Aimee Wheeler 10 Springville HS 16-11.00 -0.20 5
5 Lauren Crockett 11 Ogden HS 16-09.50 0.90 4
6 Siale Vaitohi 10 Salem Hills HS 16-09.00 -0.20 3
7 Keily Hiatt 12 Payson HS 16-07.50 -0.30 2
8 McKenzie Johnson 11 Box Elder HS 16-06.50 1.30 1
9 Emily Moore 10 Mountain Crest HS 16-05.00 2.70
10 Lanna Willard 9 Box Elder HS 16-03.00 -0.20
11 Heather Hutchinson 9 Box Elder HS 15-10.00 1.30
12 Rachel Erickson 12 Timpanogos HS 15-09.50 0.00
13 Mortenson Laura 11 Sky View HS 15-09.25 1.30
13 Xojian Harry 11 Woods Cross HS 15-09.25 1.40
13 Cassidee Christensen 12 Tooele HS 15-09.25 2.30
16 Lexie Esplin 11 Snow Canyon HS 15-07.50 1.30
17 Alex May 10 Lehi HS 15-07.25 0.60
18 Amy Andrus 12 Sky View HS 15-05.75 -0.10
19 Airica Stewart 11 Tooele HS 15-01.00 0.80
20 Mindy Stapel 9 Springville HS 14-07.00 1.20
21 Victoria Divis 11 East HS 14-06.50 1.10
22 Jaleisa Jones 10 Lehi HS 14-05.00 2.50
23 Tatiana Black 10 Orem HS 13-09.50 0.00
5A Boys Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Scott Matheson 12 Pleasant Grove HS 23-04.75 0.40 10
2 Cj ONeal 12 West Jordan HS 21-07.75 0.00 8
3 Tyson Bullock 11 Davis HS 21-06.50 0.50 6
4 Jonathan Bolden 11 Kearns HS 21-04.00 0.00 5
5 Zach Liston 12 Alta HS 21-0.50 0.00 4
6 Brandon Mahoney 11 Riverton HS 20-10.00 0.00 3
7 Kyle Donthier 11 Weber HS 20-07.75 0.00 2
8 Blake Miller 10 West Jordan HS 20-05.75 0.00 1
9 Jeff Diamond 12 Fremont HS 19-09.75 0.00
10 Mark Paige 12 Layton HS 19-08.75 0.90
11 Korbin Dooley 12 Cottonwood HS 19-04.75 0.00
12 Tama Gago 11 Granger HS 19-04.00 -0.20
13 Zach Ormond 10 Alta HS 19-03.75 -0.40
14 Brendan Flanery 11 American Fork HS 19-02.00 0.00
15 Justin Buttars 11 Fremont HS 18-03.00 0.00
16 Deon Jennings 12 Cottonwood HS 17-10.50 -0.40
5A Girls Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Sam Morris 12 Roy HS 17-07.00 1.00 10
2 Katherine Maus 11 West HS 17-06.50 0.70 8
3 Sarah Lorscheider 10 Viewmont HS 16-11.00 0.50 6
4 Candace Moyes 12 Viewmont HS 16-10.00 NWI 5
5 Jessica Moon 12 Layton HS 16-01.50 1.00 4
6 Erica Halverson 11 Northridge HS 15-10.00 0.70 3
7 Larissa Reynolds 11 Northridge HS 15-09.00 NWI 2
8 Morgan Smith 10 Fremont HS 15-07.50 NWI 1
9 Destiny DeYoung 12 Granger HS 15-06.00 NWI
10 Karen Walker 11 Bingham HS 15-03.75 -2.50
11 Sha Anderson 12 Bingham HS 15-02.00 NWI
12 Nicole Schmidt 10 Alta HS 15-0.75 NWI
13 Victoria Riches 9 Murray HS 13-05.50 -1.40
14 Leka Halaeua 12 Murray HS 12-11.00 -1.70
4A Boys High Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Zach Blackham 12 Orem HS 6-09.00 10
2 Parker Cressman 12 Maple Mountain HS 6-09.00 8
3 Eli Robison 12 Timpview HS 6-07.00 6
4 Jacob Thomas 12 Sky View HS 6-03.00 5
5 Joshua Hawkes 12 Bountiful HS 6-01.00 4
6 Jason Lee 12 Box Elder HS 6-01.00 3
7 Dalin Reynolds 12 Mountain Crest HS 6-01.00 2
8 Steven Krutsch 12 Springville HS 6-01.00 1
9 Chris Clark 12 Maple Mountain HS 6-01.00
10 Luigy Paulino 10 Spanish Fork HS 5-11.00
10 Darchon Taggart 11 Woods Cross HS 5-11.00
12 Levi Hansen 12 Snow Canyon HS 5-09.00
12 Addison Shurtz 11 Mountain View HS 5-09.00
12 Victor Johnson 12 Orem HS 5-09.00
4A Girls High Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Lauren Crockett 11 Ogden HS 5-07.00 10
2 Mariah Thompson 11 Sky View HS 5-05.00 8
3 Lexi Eaton 11 Springville HS 5-03.00 6
4 Karlee Kartchner 10 Mountain Crest HS 5-03.00 5
5 Siale Vaitohi 10 Salem Hills HS 5-03.00 4
6 Caroline Black 11 East HS 5-03.00 3
7 Emily Moore 10 Mountain Crest HS 5-03.00 2
8 Katie Brown 12 Mountain View HS 5-01.00 0.5
8 Kylie Cottle 12 Box Elder HS 5-01.00 0.5
10 Lauren Richardson 12 Timpanogos HS 5-01.00
11 Amy Andrus 12 Sky View HS 4-11.00
11 Mindy Stapel 9 Springville HS 4-11.00
11 Brette Bennett 10 Maple Mountain HS 4-11.00
14 Erin Echols 10 Orem HS 4-09.00
5A Boys High Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Ryan Scott 11 Skyline HS 6-06.00 9
1 Scott Matheson 12 Pleasant Grove HS 6-06.00 9
3 Ty Rosser 11 Brighton HS 6-04.00 6
4 Danny Thompson 12 Hillcrest HS 6-02.00 5
5 Dallon Findlay 12 Bingham HS 6-02.00 3.5
5 Chris Connelly 12 Alta HS 6-02.00 3.5
7 Conrad Daley 12 Davis HS 6-02.00 1.5
7 Alec Pectol 12 Davis HS 6-02.00 1.5
9 Josh Nay 12 American Fork HS 6-02.00
10 James Noble 12 Kearns HS 6-02.00
11 Mark Paige 12 Layton HS 6-00.00
11 Dalton Facer 11 Davis HS 6-00.00
13 Dennis Phaophongsavath 11 Kearns HS 5-10.00
13 Garrett England 9 Skyline HS 5-10.00
13 Josh Howell 12 Roy HS 5-10.00
13 Daniel Keller 11 American Fork HS 5-10.00
13 Marcus Daley 9 Davis HS 5-10.00
13 Travis Stringham 10 Fremont HS 5-10.00
13 Tama Gago 11 Granger HS 5-10.00
5A Girls High Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Candace Moyes 12 Viewmont HS 5-04.00 10
2 Mandy Jackson 12 Riverton HS 5-02.00 8
3 Autumn Robertson 12 Pleasant Grove HS 5-02.00 6
4 Desirae Cruse 10 Copper Hills HS 5-02.00 5
5 Lauren Navidomskis 11 Roy HS 5-02.00 4
6 Taylor Samsel 11 Hillcrest HS 5-02.00 2.5
6 Caitlin Nelson 12 Riverton HS 5-02.00 2.5
8 Ally Williamson 11 Bingham HS 5-00.00 0.333
8 Taylir Garrison 10 American Fork HS 5-00.00 0.333
8 Lillian Johnson 12 Roy HS 5-00.00 0.333
11 Micaelee Orton 10 Kearns HS 5-00.00
12 Mykah Heaton 10 Weber HS 5-00.00
13 Chanel Turner 10 Lone Peak HS 5-00.00
14 Madison Germer 11 Northridge HS 5-00.00
15 Justine Kueffner 11 Taylorsville HS 5-00.00
16 Amy Slaughter 11 Weber HS 4-10.00
16 Faye Vaovasa 12 Hunter HS 4-10.00
16 Chelsey Taylor 10 Riverton HS 4-10.00
19 Amanda Quent 10 Cottonwood HS 4-08.00
4A Boys Pole Vault
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Rian Shalvis 12 Woods Cross HS 13-06.00 10
2 Billy Phillips 12 Logan HS 11-06.00 8
3 Jared Parker 12 Timpanogos HS 10-06.00 5.5
3 Morgan McAllister 12 Timpanogos HS 10-06.00 5.5
5 Joe Coppin 10 Logan HS 9-06.00 4
6 Andres Rodriguez 10 Woods Cross HS 9-00.00 3
7 Jordan Germaine 11 Woods Cross HS 8-06.00 2
8 Chris Reid 10 Logan HS 8-06.00 0.5
8 Cameron Violette 10 Logan HS 8-06.00 0.5
10 Joe Johnson 10 Woods Cross HS 8-00.00
5A Boys Pole Vault
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Dillon Robinson 11 Bingham HS 14-06.00 10
2 Andrew Hogan 11 West Jordan HS 14-00.00 8
3 Jeff Diamond 12 Fremont HS 13-06.00 6
4 Trevor Andersen 12 Bingham HS 13-06.00 5
5 Josh Powers 12 Bingham HS 13-06.00 3.5
5 Gabe Betancourt 12 Davis HS 13-06.00 3.5
7 Dallas Singley 11 Viewmont HS 13-00.00 2
8 Devin Dorius 12 Bingham HS 12-06.00 0.333
8 Chase Broderick 12 Weber HS 12-06.00 0.333
8 Keigunn Kunz 11 Davis HS 12-06.00 0.333
11 Ethan Hunsaker 11 Davis HS 12-00.00
11 Andrew McMullin 10 Riverton HS 12-00.00
13 William Mussleman 11 Lone Peak HS 11-06.00
4A Boys Shot Put
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Chris Johnson 12 Box Elder HS 55-07.50 10
2 Billy Phillips 12 Logan HS 48-03.00 8
3 David Thompson 12 Lehi HS 47-10.50 6
4 Uili Makai 12 Spanish Fork HS 47-10.00 5
5 Sean Smith 11 Box Elder HS 46-01.50 4
6 Vaha Vainuku 10 East HS 45-10.00 3
7 Jeremiah Tiatia 12 Orem HS 45-03.50 2
8 Trenton Mortensen 11 Salem Hills HS 44-05.50 1
9 Ben Lemon 12 Bountiful HS 43-11.00
10 Tony Taliauli 12 East HS 42-05.00
11 Zachary Decker 10 Maple Mountain HS 42-04.75
12 Tim Billings 12 Mountain View HS 41-10.25
13 Joe Hartshorn 10 Mountain View HS 40-07.50
14 Jason Gunter 10 Pineview HS 39-10.75
15 Robert Thompson 12 Woods Cross HS 39-07.00
16 Ty Motavao 10 Pineview HS 39-0.50
4A Girls Shot Put
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Rylee Mulitalo 11 Tooele HS 41-06.25 10
2 Maarja Maetoga 11 Sky View HS 40-11.00 8
3 Amy Andrus 12 Sky View HS 39-01.50 6
4 Erika Adams 12 Salem Hills HS 37-09.00 5
5 Karen Wilkinson 12 Bountiful HS 36-11.00 4
6 Natasha Litchfield 11 Box Elder HS 36-03.75 3
7 Janelle Beukers 12 Box Elder HS 36-03.00 2
8 Miriam Harper 12 Mountain View HS 34-06.50 1
9 Katie Kelsey 12 Timpanogos HS 32-02.00
5A Boys Shot Put
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Hunter Naisbitt 11 Syracuse HS 54-0.50 10
2 Aaron Hill 12 Syracuse HS 50-0.50 8
3 Bryce Maluia 11 Copper Hills HS 49-01.00 6
4 Bill Vavau 11 West Jordan HS 49-0.50 5
5 McCay Burnett 12 Riverton HS 48-09.50 4
6 Anthony Crawford 12 Riverton HS 48-03.00 3
7 Sione Talakai 11 West HS 48-0.50 2
8 Landon Simonsen 11 Davis HS 47-11.00 1
9 Manu Mulitalo 12 Granger HS 47-02.00
10 Ben Johnson 12 Fremont HS 44-0.25
11 Stephen Wong 12 Hillcrest HS 43-10.50
12 Skyller Whitney 12 Northridge HS 42-11.75
13 Robbie Olsen 12 Lone Peak HS 41-10.25
14 Matthew Durrant 12 Hillcrest HS 39-03.25
5A Girls Shot Put
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Jamie Duckworth 12 Riverton HS 41-02.75 10
2 Tulai Lupeamanu 11 Riverton HS 40-11.75 8
3 Siera Bernard 11 Riverton HS 39-02.75 6
4 Cassy Reynolds 12 Riverton HS 37-09.00 5
5 Heilala Havea 10 Copper Hills HS 37-07.25 4
6 Keeley Eldredge 12 Alta HS 37-06.50 3
7 Britlie Silvester 12 Clearfield HS 37-00.00 2
8 Breanne Palmer 12 Riverton HS 35-02.75 1
9 Tyler McFarland 10 Viewmont HS 33-11.50
4A Boys Discus Throw
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Billy Phillips 12 Logan HS 158-11 10
2 Chris Johnson 12 Box Elder HS 150-06 8
3 Armond Naoupu 12 Provo HS 140-09 6
4 Sean Smith 11 Box Elder HS 137-02 5
5 Chad Gough 12 Snow Canyon HS 131-06 4
6 Desmond Collins 11 Highland HS 130-10 3
7 Jeremiah Tiatia 12 Orem HS 130-10 2
8 Thomas Hamilton 12 Bountiful HS 128-04 1
9 Tanner Brown 12 Timpanogos HS 127-10
10 Hudson Sheranian 11 Maple Mountain HS 127-03
11 Dave Mamata 11 Woods Cross HS 125-07
12 Jake Cazier 10 Logan HS 124-02
13 David Thompson 12 Lehi HS 123-02
14 Scott Farr 11 Logan HS 120-02
15 Brody Swanson 11 Springville HS 119-03
16 Parker Cressman 12 Maple Mountain HS 114-03
17 Uili Makai 12 Spanish Fork HS 111-06
18 Robert Thompson 12 Woods Cross HS 111-01
19 Taylor Farnesi 12 Dixie HS 95-05
4A Girls Discus Throw
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Karen Wilkinson 12 Bountiful HS 130-01 10
2 Janelle Beukers 12 Box Elder HS 116-04 8
3 Maarja Maetoga 11 Sky View HS 114-08 6
4 Rylee Mulitalo 11 Tooele HS 109-11 5
5 Casidy Callahan 9 Ogden HS 98-07 4
6 Amanda Kirkby 12 Orem HS 95-03 3
7 Justine Meleisea 12 Woods Cross HS 93-06 2
8 Tyree Thurgood 12 Spanish Fork HS 86-03 1
9 Tina Meleisea 12 Woods Cross HS 84-11
10 Miriam Harper 12 Mountain View HS 83-04
11 Cassidee Bohnet 10 Mountain View HS 81-00
12 Nyshia Barnes 11 Uintah HS 80-01
13 Courtney Rawle 11 Orem HS 78-10
14 Erika Adams 12 Salem Hills HS 78-05
5A Boys Discus Throw
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Ben Johnson 12 Fremont HS 161-00 10
2 Aaron Hill 12 Syracuse HS 160-04 8
3 Skyller Whitney 12 Northridge HS 143-00 6
4 Hunter Naisbitt 11 Syracuse HS 142-10 5
5 Sione Talakai 11 West HS 140-11 4
6 Douglas Simpson 12 Pleasant Grove HS 137-00 3
7 McCay Burnett 12 Riverton HS 134-06 2
8 Nate Elmer 12 Weber HS 134-01 1
9 Randy Lane 12 Riverton HS 133-03
10 Robbie Olsen 12 Lone Peak HS 128-00
11 Stephen Wong 12 Hillcrest HS 124-03
12 Matthew Durrant 12 Hillcrest HS 123-05
13 Garrett Battaglia 12 Skyline HS 119-08
14 Cody Jones 11 West Jordan HS 118-05
15 Manu Mulitalo 12 Granger HS 117-00
16 Donavon Tagaloa 11 Hunter HS 114-08
5A Girls Discus Throw
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Stephanie Jenkins 12 Lone Peak HS 125-02 10
2 Keeley Eldredge 12 Alta HS 124-05 8
3 Heilala Havea 10 Copper Hills HS 120-08 6
4 Jamie Duckworth 12 Riverton HS 118-03 5
5 Tulai Lupeamanu 11 Riverton HS 112-08 4
6 Luisa Langi 12 West HS 108-06 3
7 Jessica Pauni 12 Syracuse HS 104-11 2
8 Amelia Jones 12 Davis HS 99-07 1
9 Chelsea Karamol 11 Weber HS 98-09
10 Boston Workman 11 Davis HS 97-10
11 Analena Vake 12 Granger HS 96-04
12 Tyler McFarland 10 Viewmont HS 94-00
13 Britlie Silvester 12 Clearfield HS 87-04
14 Julia Klingler 11 Alta HS 85-01
15 Toalima Mulitalo 10 Granger HS 79-04
16 Whitney Erickson 11 Hillcrest HS 77-06
17 Melissa Roberts 12 American Fork HS 67-07
4A Boys Javelin Throw
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 John Kendrick 12 Woods Cross HS 180-11 10
2 Zack Koger 11 Bonneville HS 175-10 8
3 Gregory Skedros 12 Bountiful HS 169-01 6
4 Darchon Taggart 11 Woods Cross HS 164-02 5
5 Shaun Harris 12 Sky View HS 162-06 4
6 Skyler Porcaro 10 Maple Mountain HS 162-06 3
7 Sean Smith 11 Box Elder HS 160-02 2
8 Chris Johnson 12 Box Elder HS 159-08 1
9 Boden Christianson 11 Timpview HS 156-01
10 Dallin Hunt 11 Snow Canyon HS 153-01
11 Stan Bown 12 Box Elder HS 152-04
12 Keenan Karrati 12 Orem HS 149-11
13 Trevor Thompson 11 Pineview HS 149-08
14 Trevor Palmer 11 Salem Hills HS 144-08
15 Adam Thomas 12 Uintah HS 141-09
16 Michael Clark 11 Woods Cross HS 139-08
17 Rob Muhlestein 12 Provo HS 138-08
18 Karl Folland 12 Bountiful HS 136-09
19 Logan Weaver 12 Uintah HS 127-06
4A Girls Javelin Throw
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Erin Redd 12 Spanish Fork HS 127-02 10
2 Erika Adams 12 Salem Hills HS 124-06 8
3 Harley Spier 12 Lehi HS 119-04 6
4 Whitney Fairbanks 12 Logan HS 119-02 5
5 Aubrey Boehme 12 Sky View HS 112-09 4
6 Becca Smaellie 10 Tooele HS 112-00 3
7 Emmon Rogers 11 Logan HS 109-08 2
8 Karen Wilkinson 12 Bountiful HS 109-07 1
9 Riley Pearce 11 Snow Canyon HS 108-00
10 Shelby Rudd 12 Mountain Crest HS 102-03
11 Darci Anderson 12 Dixie HS 100-09
12 Tina Meleisea 12 Woods Cross HS 100-08
13 Kelly Oswald 12 Westlake HS 100-05
13 Jordan Hartman 11 Logan HS 100-05
15 Becca Shumway 10 Stansbury HS 97-07
16 Julia Johnson 12 Sky View HS 97-03
17 Mercedes Riggs 10 Timpanogos HS 91-05
18 Megan Morley 10 Salem Hills HS 85-05
19 Brianna Wilding 12 Salem Hills HS 83-04
20 Virginia Olsen 10 Mountain View HS 63-11
5A Boys Javelin Throw
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Tanner Russell 12 Syracuse HS 174-08 10
2 Skyller Whitney 12 Northridge HS 168-06 8
3 Spencer Betker 11 Davis HS 167-06 6
4 Colton Palmer 12 Lone Peak HS 163-00 5
5 Anthony Guerrero 12 Pleasant Grove HS 159-01 4
6 Cash Hancock 11 Fremont HS 158-04 3
7 Algernon Brown 12 Skyline HS 157-09 2
8 Carson Hymas 12 Skyline HS 156-00 1
9 Matt Augustyn 12 Hillcrest HS 153-10
10 Dalton Candalot 11 Copper Hills HS 151-00
11 Inoke Felila 11 Kearns HS 146-07
12 Houston Merrill 12 Davis HS 141-03
13 Scott Murdock 12 Clearfield HS 139-00
14 Kuyler Thompson 12 Syracuse HS 137-11
15 Nate Evans 11 Brighton HS 136-11
16 Joe Fisihetau 12 Murray HS 134-03
17 Tyler Anderson 11 Murray HS 131-03
18 Dillon Edelen 12 Taylorsville HS 130-05
5A Girls Javelin Throw
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Dani Kempner 12 Riverton HS 122-05 10
2 Tara Timothy 12 Davis HS 112-05 8
3 Joni Warnick 10 Riverton HS 111-03 6
4 Kirstin Teuscher 12 Layton HS 109-11 5
5 Lucy Becz 11 Hillcrest HS 109-09 4
6 Breanne Palmer 12 Riverton HS 107-06 3
7 Jessica Butler 10 Alta HS 105-06 2
8 Dana Sullivan 12 Bingham HS 103-10 0.5
8 Madison Summers 10 Weber HS 103-10 0.5
10 Anna Elmer 11 Fremont HS 98-09
11 Larissa Luke 11 West Jordan HS 97-11
12 Megan Hansen 11 Lone Peak HS 94-02
13 Britlie Silvester 12 Clearfield HS 91-07
14 Bailey Roberts 12 Murray HS 89-09
15 Bailey Eve 10 West HS 89-05
16 Kelly Uriarte 12 Cyprus HS 84-01
5A Girls Team Scores (16 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Riverton HS 126.5 35 5 7 11 68.5 0
2 Davis HS 73 11 28 9 16 9 0
3 Brighton HS 60 30 10 20 0 0 0
4 Viewmont HS 52 5 6 0 20 21 0
5 Syracuse HS 45 8 16 6 13 2 0
6 Weber HS 36.5 16 8 4 8 0.5 0
7 Lone Peak HS 31 0 11 0 10 10 0
8 American Fork HS 30.33 5 21 0 4 0.33 0
9 Northridge HS 24 0 0 16 3 5 0
10 Hillcrest HS 23.5 0 0 11 6 6.5 0
11 Copper Hills HS 20 0 0 0 5 15 0
12 Roy HS 19.33 0 0 1 4 14.33 0
13 Alta HS 18 5 0 0 0 13 0
14 Bingham HS 17.83 1 5 0 11 0.83 0
15 West HS 11 0 0 0 0 11 0
16 Layton HS 9 0 0 0 0 9 0
17 Pleasant Grove HS 8 0 1 1 0 6 0
18 Skyline HS 7 1 6 0 0 0 0
19 West Jordan HS 6 0 0 3 3 0 0
20 Fremont HS 3 0 0 0 2 1 0
21 Clearfield HS 2 0 0 0 0 2 0
4A Girls Team Scores (16 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Sky View HS 77 11 7 8 19 32 0
2 Springville HS 73 38 0 6 18 11 0
3 Ogden HS 67 0 38 3 8 18 0
4 Mountain View HS 58.5 8 43 0 6 1.5 0
5 Tooele HS 40 11 0 3 8 18 0
6 Box Elder HS 37.5 5 7 0 3 22.5 0
7 Mountain Crest HS 36 0 0 21 2 13 0
8 Bountiful HS 33 3 0 10 5 15 0
9 Orem HS 30 7 11 1 8 3 0
10 Dixie HS 26 16 0 0 0 10 0
11 Salem Hills HS 25 0 1 4 0 20 0
12 Logan HS 21 0 0 12 2 7 0
13 Spanish Fork HS 17 0 0 0 6 11 0
14 Timpanogos HS 14 0 0 0 14 0 0
15 East HS 12 0 9 0 0 3 0
16 Timpview HS 11 11 0 0 0 0 0
17 Woods Cross HS 10 0 0 0 8 2 0
17 Snow Canyon HS 10 0 0 10 0 0 0
19 Maple Mountain HS 7 5 0 0 2 0 0
20 Lehi HS 6 0 0 0 0 6 0
21 Bonneville HS 5 2 0 0 3 0 0
21 Uintah HS 5 0 1 0 4 0 0
23 Payson HS 2 0 0 0 0 2 0
4A Boys Team Scores (17 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Orem HS 83 20 14 26 5 18 0
2 Box Elder HS 69 0 16 3 14 36 0
3 Maple Mountain HS 64 10 22 7 4 21 0
4 Timpview HS 42 8 0 8 20 6 0
5 Bountiful HS 41 15 0 2 13 11 0
6 Sky View HS 40 20 0 0 10 10 0
7 Woods Cross HS 36 0 0 0 6 30 0
8 Logan HS 31 0 0 0 0 31 0
8 Westlake HS 31 11 0 12 8 0 0
10 Bonneville HS 28 18 0 2 0 8 0
10 Timpanogos HS 28 0 10 0 7 11 0
12 Mountain View HS 27 8 15 0 4 0 0
13 Pineview HS 18 4 5 0 3 6 0
14 Springville HS 15 0 5 1 8 1 0
14 East HS 15 0 2 0 0 13 0
16 Snow Canyon HS 14 0 0 0 10 4 0
17 Mountain Crest HS 12 0 8 0 2 2 0
18 Dixie HS 10 0 0 10 0 0 0
18 Stansbury HS 10 0 9 0 1 0 0
20 Lehi HS 9 3 0 0 0 6 0
21 Tooele HS 7 0 6 0 1 0 0
22 Spanish Fork HS 6 0 0 1 0 5 0
22 Provo HS 6 0 0 0 0 6 0
22 Olympus HS 6 0 0 6 0 0 0
25 Uintah HS 5 0 0 0 0 5 0
26 Ogden HS 4 0 4 0 0 0 0
27 Highland HS 3 0 0 0 0 3 0
27 Salem Hills HS 3 0 1 0 1 1 0
5A Boys Team Scores (17 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Riverton HS 84 29 0 34 9 12 0
2 Davis HS 82.83 6 11 22 24 19.83 0
3 Pleasant Grove HS 77 11 25 0 15 26 0
4 Syracuse HS 69 2 10 2 14 41 0
5 American Fork HS 51 0 47 0 4 0 0
6 Copper Hills HS 49 25 0 8 10 6 0
7 West Jordan HS 45 8 0 0 15 22 0
8 Alta HS 39.5 19 0 5 8 7.5 0
9 Bingham HS 22.33 0 0 0 0 22.33 0
10 Fremont HS 19 0 0 0 0 19 0
11 Hillcrest HS 16 6 0 0 5 5 0
11 Lone Peak HS 16 0 11 0 0 5 0
13 Northridge HS 15 0 0 0 1 14 0
13 Cottonwood HS 15 10 0 0 5 0 0
15 Skyline HS 13 1 0 0 0 12 0
16 Cyprus HS 7 0 7 0 0 0 0
17 Brighton HS 6 0 0 0 0 6 0
17 Kearns HS 6 0 1 0 0 5 0
17 West HS 6 0 0 0 0 6 0
17 Roy HS 6 0 0 1 5 0 0
21 Weber HS 5.33 0 0 0 2 3.33 0
22 Hunter HS 5 0 5 0 0 0 0
23 Layton HS 4 0 0 4 0 0 0
24 Viewmont HS 2 0 0 0 0 2 0
24 Murray HS 2 0 0 2 0 0 0