North Sanpete Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.46 | SB | Shyanne Ison | 11th | Prelims H7 | |
14.27 | SB | Danaya Morin | 35th | Prelims H10 | |
15.37 | SB | Kathryn Peel | 57th | Prelims H1 | |
200 Meter Dash | |||||
27.26 | SB | Shyanne Ison | 8th | Prelims H1 | |
28.85 | SB | Danaya Morin | 27th | Prelims H1 | |
29.44 | SB | Paige Francks | 38th | Prelims H9 | |
30.14 | SB | Heather Fredricksen | 46th | Prelims H2 | |
400 Meter Dash | |||||
1:01.62 | SB | Haley Ence | 5th | Finals | |
1:01.69 | SB | Haley Ence | 5th | Prelims H1 | |
1:02.91 | SB | Leah Gull | 10th | Prelims H1 | |
1:07.13 | SB | Breanna Sadler | 25th | Prelims H6 | |
1:10.44 | SB | Charlette Holman | 43rd | Prelims H1 | |
800 Meter Run | |||||
2:39.45 | SB | Rebekah Boekweg | 15th | Finals | |
2:39.93 | SB | Allie Miller | 17th | Finals | |
2:46.22 | SB | Rachel Boekweg | 30th | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
5:38.08 | SB | Rebekah Boekweg | 7th | Finals | |
5:44.98 | SB | Kody Kleven | 11th | Finals | |
5:48.63 | SB | Stephanie Honey | 12th | Finals | |
5:58.79 | SB | Rachel Boekweg | 20th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
12:14.72 | SB | Rebekah Boekweg | 5th | Finals | |
12:32.82 | SB | Stephanie Honey | 8th | Finals | |
12:45.53 | SB | Rachel Boekweg | 12th | Finals | |
13:31.97 | SB | Kody Kleven | 27th | Finals | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.84 | SB | Liz Larsen | 18th | Prelims H7 | |
19.46 | SB | Lindsay Bradley | 24th | Prelims H8 | |
21.30 | SB | Paige Francks | 38th | Prelims H5 | |
22.04 | SB | Lexi Turley | 45th | Prelims H8 | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.73 | SB | Lindsay Bradley | 5th | Finals | |
49.88 | SB | Lindsay Bradley | 6th | Prelims H5 | |
51.15 | SB | Leah Gull | 11th | Prelims H3 | |
51.36 | SB | Liz Larsen | 12th | Prelims H5 | |
55.10 | SB | Danaya Morin | 25th | Prelims H7 | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.57 | SB | Relay Team | 13th | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:11.76 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H3 | |
Sprint Medley Relay | |||||
4:36.96 | SB | Relay Team | 4th | Finals H3 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:07.68 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
High Jump | |||||
4-8 | SB | Liz Larsen | 10th | Finals | |
Discus | |||||
112-3 | SB | Jessica Lindow | 1st | Finals | |
Shot Put | |||||
33-6 | SB | Katherine Kendall | 4th | Finals | |
30-2.75 | SB | Jessica Lindow | 9th | Finals | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.89 | SB | Trevor Ivory | 68th | Prelims H1 | |
200 Meter Dash | |||||
26.17 | SB | Mckay Jones | 62nd | Prelims H1 | |
26.91 | SB | Trevor Ivory | 68th | Prelims H4 | |
400 Meter Dash | |||||
52.47 | SB | Will Cruz | 9th | Prelims H5 | |
55.66 | SB | Spencer Henderson | 36th | Prelims H1 | |
58.41 | SB | Mckay Jones | 56th | Prelims H2 | |
1:05.96 | SB | Trevor Ivory | 86th | Prelims H9 | |
800 Meter Run | |||||
2:15.46 | SB | Sheldon Shelley | 29th | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
5:11.67 | SB | Sheldon Shelley | 53rd | Finals | |
5:17.36 | SB | Richard Craddock | 59th | Finals | |
5:37.35 | SB | Layne Carr | 78th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
12:04.69 | SB | Richard Craddock | 57th | Finals | |
12:07.91 | SB | Layne Carr | 59th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:48.04 | SB | Relay Team | 12th | Finals H2 | |
Sprint Medley Relay | |||||
3:58.15 | SB | Relay Team | 11th | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:44.09 | SB | Relay Team | 12th | Finals | |
Javelin | |||||
145-11 | SB | Jeramy Reber | 8th | Finals |