Junior Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kevin Jenson 12 Timpanogos 11.58
2 Izak Harward 12 Lehi 11.65
3 Derek Fox 12 Timpanogos 11.73
4 Hemaloto Katoa 10 Lehi 11.75
5 Ian Bonsteel 10 Lehi 11.93
6 Kadiyon Sweat 10 Lehi 11.97
7 Blake Jenkins 10 Lehi 12.10
8 Jacob Omer 11 Lehi 12.24
9 Juan Montano 11 Mountain View 12.28
10 Tiegen Ashdown 11 Timpanogos 12.48
11 Mckay Strauss 12 Mountain View 12.58
12 Mathew Schultz 11 Timpanogos 12.61
13 Ethan Evans 12 Lehi 12.63
14 Isaac Glenn 12 Timpanogos 12.70
15 Boston Fabrizio 9 Lehi 12.73
16 Carter Woodhouse 10 Mountain View 12.74
17 John Williams 10 Timpanogos 12.79
18 Ezra Perez 9 Mountain View 12.84
19 Hyrum Christopherson 10 Timpanogos 12.96
20 Lucas Schmidt 12 Mountain View 13.22
21 Collin Brandow 11 Mountain View 13.23
22 Evan English 11 Mountain View 13.24
23 Jaxon Schultz 9 Timpanogos 13.29
24 Will Cluff 12 Timpanogos 13.37
25 Tu?u Tuiaki 12 Mountain View 13.50
26 Christopher White 10 Lehi 13.67
27 Brendan Croft 9 Timpanogos 14.52
Evan Stone 10 Mountain View DNS
Will Thomas 12 Timpanogos DNS
Kevin Perez 12 Mountain View DNS
Bryce West 11 Lehi DNS
Kekoanui Reyes 10 Mountain View DNS
Jose Reyes 10 Timpanogos DNS
Trevor Herrick 12 Timpanogos DNS
Jakob Cook 11 Timpanogos DNS
Kyle Burtt 11 Lehi DNS
Junior Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kevin Wise 11 Timpanogos 24.35
2 Robert Nelson 12 Lehi 24.47
3 Juan Montano 11 Mountain View 24.83
4 Jacob Omer 11 Lehi 25.04
5 Kyle Bertola 10 Lehi 25.31
6 Ethan Miles 12 Timpanogos 25.57
7 Ethan Evans 12 Lehi 25.67
8 Isaac Mills 11 Lehi 25.70
9 Mckay Strauss 12 Mountain View 26.41
10 Carter Woodhouse 10 Mountain View 26.68
11 Luke Maddox 12 Timpanogos 26.81
12 Landon Visnaw 10 Timpanogos 26.83
13 Lucas Schmidt 12 Mountain View 28.12
14 Tu?u Tuiaki 12 Mountain View 29.5
15 Collin Brandow 11 Mountain View 29.82
Ezra Perez 9 Mountain View DNS
Jaxon Schultz 9 Timpanogos DNS
Evan English 11 Mountain View DNS
Christopher White 10 Lehi DNS
Kellis Taylor 10 Mountain View DNS
Jose Reyes 10 Timpanogos DNS
Adam Fowler 11 Timpanogos DNS
Blake Jenkins 10 Lehi DNS
Mathew Schultz 11 Timpanogos DNS
Will Cluff 12 Timpanogos DNS
Kyle Burtt 11 Lehi DNS
John Packer 11 Timpanogos DNS
Junior Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kevin Jenson 12 Timpanogos 52.10
2 Isaiah Tauai 12 Lehi 53.88
3 Ben Johansen 11 Lehi 55.10
4 Tiegen Ashdown 11 Timpanogos 56.02
5 Landon Visnaw 10 Timpanogos 56.94
6 Jonas Gundersen 11 Timpanogos 57.20
7 Jacob Erickson 12 Timpanogos 57.95
8 Luke Maddox 12 Timpanogos 58.83
9 Mathew Schultz 11 Timpanogos 58.96
10 Matthew Dayley 11 Timpanogos 1:00.79
11 Carter Brimhall 9 Timpanogos 1:02.32
12 Jaxon Schultz 9 Timpanogos 1:08.57
Kyle Burtt 11 Lehi DNS
Abe Stafford 10 Mountain View DNS
Brady Pennock 9 Timpanogos DNS
Adam Fowler 11 Timpanogos DNS
Junior Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Noah Begay 10 Lehi 2:13.37
2 Brandon Barragan 11 Mountain View 2:14.14
3 Thomas Moore 10 Mountain View 2:15.73
4 Nathan Palmer 11 Lehi 2:19.66
5 Luke Aydelotte 12 Timpanogos 2:20.32
6 Brady Pennock 9 Timpanogos 2:20.71
7 Jonas Gundersen 11 Timpanogos 2:22.00
8 Luke Cheney 10 Timpanogos 2:22.33
9 Ellis Peterson 11 Timpanogos 2:22.74
10 Ruel Shelley 10 Lehi 2:22.94
11 Luke Riley 11 Mountain View 2:24.40
12 Bronson Ohran 11 Mountain View 2:25.80
13 Mitchell Aaron 12 Timpanogos 2:26.40
14 Aaron Aydelotte 9 Timpanogos 2:27.66
15 Calder Larson 11 Mountain View 2:28.31
16 Freemen Norton 10 Lehi 2:30.54
17 Grant Whitehead 10 Lehi 2:32.42
18 Tate Taylor 9 Lehi 2:33.42
19 Taylor Porter 9 Lehi 2:35.51
19 Carter Brimhall 9 Timpanogos 2:35.51
21 Travis Pope 9 Lehi 2:38.90
22 Benjamin Knighton 9 Lehi 2:40.27
23 Hyrum Knundsen 10 Timpanogos 2:45.09
24 Austin Aurazo 10 Timpanogos 2:46.23
25 Logan Garza 11 Lehi 2:47.07
26 Derek Sorenson 9 Lehi 2:48.27
27 Bridger Urry 12 Lehi 2:49.47
28 Jackson Fuller 11 Lehi 2:50.45
29 Lucas Patten 10 Timpanogos 2:54.91
Hunter Bailey 10 Timpanogos DNS
Jefferson McMullin 11 Lehi DNS
Conner Williams 10 Mountain View DNS
Jake Valerio 10 Timpanogos DNS
Cooper Palmer 10 Mountain View DNS
Thys Hansen 12 Timpanogos DNS
Trevor Smith 12 Lehi DNS
Warren Boyer 11 Timpanogos DNS
Toby Knudsen 11 Mountain View DNS
Griffin Margetson 11 Mountain View DNS
Jamison Bell 11 Timpanogos DNS
John Belliston 10 Timpanogos DNS
Tate Oniel 10 Mountain View DNS
Gabriel Victoriano 11 Mountain View DNS
Ryan Behunin 10 Timpanogos DNS
Matthew Dayley 11 Timpanogos DNS
Junior Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Thomas Moore 10 Mountain View 4:47.67
2 Tyler Martin 11 Lehi 4:50.27
3 Luke Aydelotte 12 Timpanogos 4:51.89
4 Zachary Sorensen 12 Lehi 4:52.85
5 Brandon Bennett 12 Lehi 4:57.83
6 Calder Larson 11 Mountain View 4:58.40
7 Ellis Peterson 11 Timpanogos 4:58.69
8 Benson Quist 9 Lehi 4:58.72
9 Noah Begay 10 Lehi 5:02.92
10 Easton Allred 10 Lehi 5:03.75
11 Brandon Barragan 11 Mountain View 5:05.62
12 Luke Cheney 10 Timpanogos 5:05.73
13 Aaron Aydelotte 9 Timpanogos 5:10.79
14 Ruel Shelley 10 Lehi 5:10.87
15 Nathan Palmer 11 Lehi 5:13.79
16 John Belliston 10 Timpanogos 5:25.60
17 Parley Kartchner 10 Timpanogos 5:28.74
18 Henry Whiting 10 Timpanogos 5:30.13
19 Mitchell Aaron 12 Timpanogos 5:30.19
20 Benjamin Knighton 9 Lehi 5:32.45
21 Freemen Norton 10 Lehi 5:32.48
22 Derek Sorenson 9 Lehi 5:32.73
23 Jonas Gundersen 11 Timpanogos 5:32.85
24 Jessie North 10 Timpanogos 5:34.95
25 Travis Pope 9 Lehi 5:34.99
26 Jacob Brown 9 Timpanogos 5:38.09
27 Bronson Ohran 11 Mountain View 5:38.60
28 Taylor Porter 9 Lehi 5:38.63
29 Jamison Bell 11 Timpanogos 5:39.96
30 Logan Garza 11 Lehi 5:46.11
31 Luke Riley 11 Mountain View 5:46.50
32 Tate Taylor 9 Lehi 5:47.49
33 Austin Aurazo 10 Timpanogos 5:55.30
34 Bridger Urry 12 Lehi 5:56.13
35 Hyrum Knundsen 10 Timpanogos 5:57.11
36 Jackson Fuller 11 Lehi 5:58.15
37 Lucas Patten 10 Timpanogos 6:10.30
Matthew Dayley 11 Timpanogos DNS
Conner Williams 10 Mountain View DNS
Tate Oniel 10 Mountain View DNS
Grant Whitehead 10 Lehi DNS
Griffin Margetson 11 Mountain View DNS
Warren Boyer 11 Timpanogos DNS
Hunter Bailey 10 Timpanogos DNS
Cooper Palmer 10 Mountain View DNS
Jake Valerio 10 Timpanogos DNS
Ryan Behunin 10 Timpanogos DNS
Trevor Smith 12 Lehi DNS
Brady Pennock 9 Timpanogos DNS
Gabriel Victoriano 11 Mountain View DNS
Toby Knudsen 11 Mountain View DNS
Junior Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aaron Aydelotte 9 Timpanogos 11:40.0
2 Parley Kartchner 10 Timpanogos 11:57.0
3 Henry Whiting 10 Timpanogos 12:20.0
4 Jacob Brown 9 Timpanogos 12:21.0
Thys Hansen 12 Timpanogos DNS
Jessie North 10 Timpanogos DNS
Junior Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Elijah Earl 11 Lehi 16.38
2 Tiegen Ashdown 11 Timpanogos 17.78
3 Derek Fox 12 Timpanogos 18.70
4 John Williams 10 Timpanogos 20.76
5 Joey Davis 10 Timpanogos 24.35
Kellis Taylor 10 Mountain View DNS
Nate Walker 12 Timpanogos DNS
Evan Stone 10 Mountain View DNS
Tim Johnson 12 Timpanogos DNS
Hyrum Christopherson 10 Timpanogos DNS
Nathan Howard 9 Mountain View DNS
Rilan Sigua 11 Mountain View DNS
Junior Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tim Johnson 12 Timpanogos 43.4
2 Robert Nelson 12 Lehi 43.84
3 Ben Johansen 11 Lehi 45.78
4 Nate Walker 12 Timpanogos 45.97
5 Elijah Earl 11 Lehi 46.92
6 John Williams 10 Timpanogos 48.24
7 John Packer 11 Timpanogos 48.64
8 Hyrum Christopherson 10 Timpanogos 48.86
9 Adam Fowler 11 Timpanogos 58.74
10 Joey Davis 10 Timpanogos 1:02.92
Isaiah Tauai 12 Lehi DNS
Nathan Howard 9 Mountain View DNS
Junior Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Timpanogos 46.29
2 Mountain View 50.05
3 Timpanogos 50.14
4 Timpanogos 54.32
Lehi DNS
Junior Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Timpanogos 4:04.85
2 Timpanogos 4:46.75
Lehi DNS
Junior Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carter Clifton 11 Lehi 44-05.00
2 Isaac Terrell 10 Lehi 35-10.50
3 Jensen Somerville 9 Lehi 35-00.50
4 Elijah Bettis 10 Lehi 34-11.00
5 Daniel Hoyal 10 Lehi 31-05.50
6 Jonathan Hall 12 Lehi 29-06.50
7 Bennett Jeppesen 10 Lehi 28-11.50
8 Joey Davis 10 Timpanogos 27-02.00
9 Richard McAllister 12 Timpanogos 21-10.50
9 Bryton Tanner 12 Timpanogos 21-10.50
Jakob Cook 11 Timpanogos DNS
Cooper Skidmore 10 Lehi DNS
Teague Andersen 11 Lehi DNS
Junior Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Teague Andersen 11 Lehi 150-04
2 Carter Clifton 11 Lehi 113-05
3 Kadiyon Sweat 10 Lehi 109-09
4 Richard McAllister 12 Timpanogos 92-10
5 Elijah Bettis 10 Lehi 89-00
6 Jonathan Hall 12 Lehi 84-09
7 Jensen Somerville 9 Lehi 83-05
8 Isaac Terrell 10 Lehi 83-00
9 Ethan Miles 12 Timpanogos 82-05
10 Dallin Rice 12 Timpanogos 77-09
11 Daniel Hoyal 10 Lehi 73-11
12 Bennett Jeppesen 10 Lehi 72-06
13 Bryton Tanner 12 Timpanogos 61-00
Jakob Cook 11 Timpanogos DNS
Nephi Matagi 11 Timpanogos DNS
Cooper Skidmore 10 Lehi DNS
Gabe Travassos 11 Timpanogos DNS
Junior Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ethan Miles 12 Timpanogos 124-02
2 Mckay Strauss 12 Mountain View 111-02
3 Dallin Rice 12 Timpanogos 102-00
4 Bryton Tanner 12 Timpanogos 95-01
5 Nathan Howard 9 Mountain View 92-10
6 Lucas Schmidt 12 Mountain View 90-10
7 Hemaloto Katoa 10 Lehi 89-02
8 Abraham Murri 12 Timpanogos 82-07
9 Robert Nelson 12 Lehi 82-04
10 Gabe Travassos 11 Timpanogos 80-01
11 Jacob Omer 11 Lehi 72-02
12 Daniel Hoyal 10 Lehi 68-03
Nephi Matagi 11 Timpanogos DNS
Jakob Cook 11 Timpanogos DNS
Junior Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kevin Wise 11 Timpanogos 5-10.00
2 Abe Stafford 10 Mountain View 5-10.00
3 Noah Begay 10 Lehi 5-08.00
4 Robert Nelson 12 Lehi 5-08.00
5 Isaiah Tauai 12 Lehi 5-06.00
6 Ben Johansen 11 Lehi 5-04.00
7 Elijah Earl 11 Lehi 5-00.00
Luke Maddox 12 Timpanogos DNS
Tim Johnson 12 Timpanogos DNS
Collin Brandow 11 Mountain View DNS
Landon Visnaw 10 Timpanogos NM
Joey Davis 10 Timpanogos NM
Kellis Taylor 10 Mountain View DNS
Isaac Glenn 12 Timpanogos DNS
Bryce West 11 Lehi NM
Abraham Murri 12 Timpanogos DNS
Kevin Jenson 12 Timpanogos DNS
Adam Fowler 11 Timpanogos NM
Junior Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brendan Croft 9 Timpanogos 9-06.00
Junior Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Robert Nelson 12 Lehi 20-04.00
2 Kevin Wise 11 Timpanogos 20-03.00
3 Boston Fabrizio 9 Lehi 18-04.50
4 Elijah Earl 11 Lehi 18-04.00
5 Jacob Omer 11 Lehi 18-00.50
6 Ethan Evans 12 Lehi 18-00.00
7 Ethan Miles 12 Timpanogos 17-03.00
8 Jacob Erickson 12 Timpanogos 17-01.50
9 Hyrum Christopherson 10 Timpanogos 17-00.00
9 Derek Fox 12 Timpanogos 17-00.00
11 Will Cluff 12 Timpanogos 16-09.50
12 Kevin Jenson 12 Timpanogos 16-09.25
13 Isaac Glenn 12 Timpanogos 16-04.00
14 Isaac Mills 11 Lehi 15-11.00
15 Abraham Murri 12 Timpanogos 15-04.50
15 Jonathan Hall 12 Lehi 15-04.50
17 Adam Fowler 11 Timpanogos 15-00.50
18 Tu?u Tuiaki 12 Mountain View 14-10.00
19 Brendan Croft 9 Timpanogos 14-02.00
20 Evan English 11 Mountain View 12-04.00
21 John Packer 11 Timpanogos 12-01.00
Will Thomas 12 Timpanogos DNS
Trevor Herrick 12 Timpanogos DNS
Carter Woodhouse 10 Mountain View DNS
Jose Reyes 10 Timpanogos DNS
Jackson Stone 11 Mountain View DNS
Luke Maddox 12 Timpanogos DNS
Kellis Taylor 10 Mountain View DNS
Nate Walker 12 Timpanogos DNS
Junior Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sarah Ballard 10 Lehi 12.55
2 Summer Christensen 10 Timpanogos 13.29
3 Bria Anderson 9 Timpanogos 13.49
4 Dasha Harding 12 Timpanogos 13.74
5 Kyra Simmons 10 Timpanogos 14.01
6 Lucee Peterson 11 Lehi 14.41
7 Vanessa Arkell 10 Mountain View 14.47
8 Hailey James 11 Lehi 14.90
9 Alyssa Wheeler 9 Lehi 15.46
10 Lilly Matayoshi 11 Lehi 16.71
11 Elizabeth Pease 10 Timpanogos 16.73
12 Jordan Patten 12 Timpanogos 17.45
13 Malia Davis 10 Mountain View 17.81
Cinthya Cortes 11 Timpanogos DNS
Kylah Burck 10 Mountain View DNS
Natalie Lopez 12 Mountain View DNS
Brooklyn Kane 10 Mountain View DNS
Junior Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaylee Griffiths 12 Timpanogos 27.26
2 Rosa Welch 10 Lehi 28.17
3 Shante Holloway 12 Timpanogos 29.36
4 Kyra Simmons 10 Timpanogos 30.11
5 Jasmine Ruales 12 Timpanogos 31.51
6 Vanessa Arkell 10 Mountain View 31.93
7 Brin Maxwell 12 Timpanogos 33.12
8 Michelle Juan 12 Timpanogos 38.04
Malia Davis 10 Mountain View DNS
Izzy Miranda 12 Timpanogos DNS
Brooklyn Kane 10 Mountain View DNS
Jen Leandro 12 Timpanogos DNS
Kylah Burck 10 Mountain View DNS
Junior Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaylee Griffiths 12 Timpanogos 1:02.67
2 Dasha Harding 12 Timpanogos 1:06.85
3 Kyra Simmons 10 Timpanogos 1:09.48
4 Ashley Paulson 10 Timpanogos 1:10.26
5 Hailey James 11 Lehi 1:13.24
6 Jasmine Ruales 12 Timpanogos 1:14.60
7 Cinthya Cortes 11 Timpanogos 1:19.26
8 Elizabeth Pease 10 Timpanogos 1:21.71
9 Michelle Juan 12 Timpanogos 1:26.37
Kaitlyn Seale 10 Timpanogos DNS
Allison Brandt 12 Timpanogos DNS
Junior Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bria Anderson 9 Timpanogos 2:27.31
2 Hailey Barlow 12 Lehi 2:32.00
3 Mia Richards 9 Lehi 2:41.56
4 Malea Smith 10 Mountain View 2:41.77
5 Sara Sundquist 9 Lehi 2:43.88
6 Emma Jorgenson 10 Lehi 2:48.02
7 Paige Quist 10 Lehi 2:50.43
8 Kali Benson 11 Timpanogos 2:50.60
9 Maisy Merchant 12 Mountain View 2:52.03
10 Lexi Hansen 12 Mountain View 2:52.59
11 Ashley Paulson 10 Timpanogos 2:54.41
12 Cheyenne Shelley 12 Lehi 3:12.04
13 Kacie Slinkov 9 Lehi 3:13.19
14 Eliza Freestone 11 Mountain View 3:17.28
15 Elizabeth Pease 10 Timpanogos 3:19.43
16 Aimee Hunt 12 Lehi 3:20.15
17 Ariana Minson 10 Mountain View 3:24.93
18 Eryn Hales 10 Mountain View 3:46.10
19 Abigail Yablonovsky 11 Mountain View 4:05.99
Molly Bell 9 Mountain View DNS
Mikaya Byebee 11 Lehi DNS
Alexia Levanger 12 Mountain View DNS
Jenna Chariton 12 Mountain View DNS
Kaitlyn Seale 10 Timpanogos DNS
Eden Rees 10 Timpanogos DNS
Allison Brandt 12 Timpanogos DNS
Lydia Hansen 10 Mountain View DNS
Annalee Gray 12 Lehi DNS
Yuri Takahashiv 10 Mountain View DNS
Junior Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mia Richards 9 Lehi 5:47.11
2 Malea Smith 10 Mountain View 5:47.97
3 Sara Sundquist 9 Lehi 5:57.27
4 Ashley Paulson 10 Timpanogos 6:10.21
5 Kali Benson 11 Timpanogos 6:11.34
6 Annalee Gray 12 Lehi 6:12.97
7 Emma Jorgenson 10 Lehi 6:13.02
8 Paige Quist 10 Lehi 6:13.24
9 Lydia Hansen 10 Mountain View 6:13.75
10 Maisy Merchant 12 Mountain View 6:14.88
11 Lexi Hansen 12 Mountain View 6:19.04
12 Kaitlyn Seale 10 Timpanogos 6:44.18
13 Cheyenne Shelley 12 Lehi 6:54.20
14 Kacie Slinkov 9 Lehi 6:59.48
15 Eliza Freestone 11 Mountain View 7:05.94
16 Ariana Minson 10 Mountain View 7:16.52
17 Aimee Hunt 12 Lehi 7:35.27
18 Eryn Hales 10 Mountain View 7:58.89
19 Alexia Levanger 12 Mountain View 8:47.31
20 Abigail Yablonovsky 11 Mountain View 9:01.98
Yuri Takahashiv 10 Mountain View DNS
Caroline Moon 10 Lehi DNS
Molly Bell 9 Mountain View DNS
Eden Rees 10 Timpanogos DNS
Grace Wood 10 Mountain View DNS
Jenna Chariton 12 Mountain View DNS
Mikaya Byebee 11 Lehi DNS
Greysen Lanenga 10 Lehi DNS
Junior Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Malina Smith 12 Timpanogos 18.23
2 Chantel Harris 11 Timpanogos 19.24
3 Hailey James 11 Lehi 21.07
4 Catherine Bao 10 Timpanogos 21.36
Vanessa Arkell 10 Mountain View DNS
Jadira Harris 11 Timpanogos DNS
Junior Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Malina Smith 12 Timpanogos 56.43
2 Alyssa Wheeler 9 Lehi 1:00.11
3 Brin Maxwell 12 Timpanogos 1:01.09
4 Catherine Bao 10 Timpanogos 1:04.17
5 Jordan Patten 12 Timpanogos 1:14.22
Kenzie Nielsen 11 Timpanogos DNS
Junior Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Timpanogos 52.39
2 Timpanogos 55.30
3 Timpanogos 1:02.37
Mountain View DNS
Junior Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Timpanogos 5:58.31
Timpanogos DNS
Junior Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eliza Herring 12 Mountain View 26-00.00
2 Aurora Lee 12 Lehi 25-04.00
3 Melia Finken 11 Lehi 22-00.00
4 Jen Leandro 12 Timpanogos 19-03.00
Audrey Hansen 11 Lehi DNS
Jadira Harris 11 Timpanogos DNS
Katie Walker 11 Timpanogos DNS
Junior Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eliza Herring 12 Mountain View 83-02
2 Melia Finken 11 Lehi 78-10
3 Jen Leandro 12 Timpanogos 69-05
4 Aurora Lee 12 Lehi 63-09
5 Audrey Hansen 11 Lehi 63-03
6 Catherine Bao 10 Timpanogos 53-09
Leah Thomas 10 Timpanogos DNS
Cameron Prescott 11 Timpanogos DNS
Kali Benson 11 Timpanogos DNS
Katie Walker 11 Timpanogos DNS
Kysa Webb 12 Timpanogos DNS
Junior Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eliza Herring 12 Mountain View 49-06.00
2 Brin Maxwell 12 Timpanogos 38-08.00
3 Chantel Harris 11 Timpanogos 31-04.00
Izzy Miranda 12 Timpanogos DNS
Leah Thomas 10 Timpanogos DNS
Cameron Prescott 11 Timpanogos DNS
Kali Benson 11 Timpanogos DNS
Katie Walker 11 Timpanogos DNS
Junior Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Summer Christensen 10 Timpanogos 5-02.00
2 Annie Cochran 11 Timpanogos 4-09.00
3 Lucee Peterson 11 Lehi 4-09.00
4 Jahslyn Rajvong 10 Lehi 4-09.00
5 Sarah Ballard 10 Lehi 4-07.00
6 Kenzie Nielsen 11 Timpanogos 4-05.00
6 Hailey James 11 Lehi 4-05.00
8 Alyssa Wheeler 9 Lehi 4-05.00
Shante Holloway 12 Timpanogos DNS
Jen Leandro 12 Timpanogos DNS
Jadira Harris 11 Timpanogos DNS
Lilly Matayoshi 11 Lehi NM
Sydnee Rogers 11 Timpanogos DNS
Junior Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Izzy Miranda 12 Timpanogos 16-01.00
2 Shante Holloway 12 Timpanogos 13-10.00
3 Alyssa Wheeler 9 Lehi 13-01.50
4 Chantel Harris 11 Timpanogos 12-02.00
5 Lilly Matayoshi 11 Lehi 12-01.00
Dasha Harding 12 Timpanogos DNS
Kenzie Nielsen 11 Timpanogos DNS
Jordan Patten 12 Timpanogos DNS
Cinthya Cortes 11 Timpanogos DNS
Summer Christensen 10 Timpanogos DNS
Sydnee Rogers 11 Timpanogos DNS