Girls 4x800 meters Varsity Timed Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Judge Memorial CHS A 12:05.05
Boys 4x800 meters Varsity Timed Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Clearfield HS A 8:40.8
2 Green River HS WY A 9:10.8
3 Judge Memorial CHS A 9:36.7
4 Bear River HS A 9:58.9
Girls 3200 meter Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Elisabeth Ferrell So Farmington HS 11:11.14
2 Emma Thornley So Layton HS 11:28.47
3 Kate Richardson Sr Layton HS 11:31.13
4 Sidney Snow So Union HS 11:46.25
5 Madison White So Bear River HS 11:47.73
6 Lauren Thornley Fr Layton HS 12:06.93
7 Mackay Hardy Sr Clearfield HS 12:15.40
8 Kate Heywood Fr Morgan HS 12:15.98
9 Sophie Earley Fr Morgan HS 12:17.82
10 Brooke Taylor Fr Farmington HS 12:19.34
11 Hanna Shuler So Rock Springs HS-WY 12:22.27
12 Allison Ryan Sr Judge Memorial CHS 12:25.51
13 Hallie Noorda So Roy HS 12:46.79
14 Shylee Kofoed Fr Bear River HS 12:50.70
15 Bella Porter Sr Morgan HS 12:51.66
16 Alex Riley So Rock Springs HS-WY 12:51.72
17 Elaina Halls Jr Morgan HS 13:08.72
18 Shea Ryan Sr Judge Memorial CHS 13:12.71
19 Lily Brazil Sr Jackson Hole 13:13.76
20 Scarlett Sisemore Sr Rock Springs HS-WY 13:17.85
21 Callie Barker Jr Copper Hills HS 13:32.57
22 Kayla Smith So Rock Springs HS-WY 13:34.12
23 Kaiya Barker Sr Copper Hills HS 13:39.68
24 Maddie Bossarte Jr Judge Memorial CHS 13:47.47
25 Anna Macklyn Fr Judge Memorial CHS 13:53.73
26 Vivian Earley Jr Morgan HS 14:05.82
27 Jessie Taylor Jr Farmington HS 14:06.78
28 Brynlee Christensen Fr Bear River HS 14:19.93
29 Victoria Price Jr Copper Hills HS 14:28.97
30 Hana Araya Fr Logan HS 14:58.95
31 Florence Bodson Sr Union HS 15:26.14
32 Reece Pingree Fr Judge Memorial CHS 15:59.89
-- Holly Johansen So Tooele HS DNS
-- Emily Duncan Jr Bear River HS DNS
-- Abigail Blanchard Jr Logan HS DNS
-- Avery Low Jr Layton HS DNS
-- Rebecca Stratton Jr American Heritage DNS
Boys 3200 meter Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Carson Wilkins Sr Morgan HS 9:38.60
2 Carson Burian So Rowland Hall 9:45.20
3 Adam Wall Jr Farmington HS 9:45.37
4 Jalen Anderton Jr Farmington HS 9:46.38
5 Nathan Williams Jr Bonneville HS 9:52.72
6 Nicholas Murray So Layton HS 9:55.96
7 Alex Rasmussen Jr Logan HS 10:00.91
8 Jerin Palmer Jr Copper Hills HS 10:08.45
9 Luke Crossley So Roy HS 10:09.43
10 Simon Mitchell So Farmington HS 10:11.50
11 Sanford Porter Sr Morgan HS 10:13.48
12 Brenden Brown Jr Copper Hills HS 10:20.75
13 Gabe Sargent So Morgan HS 10:31.66
14 Spencer Hogan Jr Farmington HS 10:35.49
15 Daniel Curtis So Bear River HS 10:38.54
16 Peter Nielsen So Bear River HS 10:39.22
17 Tyler Stewart Jr Tooele HS 10:39.33
18 Joel Brown So Tooele HS 10:40.76
19 Justin Hamblin Sr Mountain View HS 10:46.12
20 Luke Harlan Jr Clearfield HS 10:46.59
21 Mitch Carter So Logan HS 10:46.64
22 Taden Morrell So Rock Springs HS-WY 10:46.86
23 Maxwell Dicou Sr Morgan HS 10:46.98
24 Ethan Colton So Copper Hills HS 10:47.19
25 Zachary Petrogeorge So Judge Memorial CHS 10:56.94
26 Greg Sherwin So Green River HS WY 10:57.13
27 Calder Moon Fr Duchesne HS 10:58.39
28 Marciano Shavano Sr Union HS 11:01.67
29 Ethan Clayburn Jr Duchesne HS 11:02.23
30 Timothy Bradford So Logan HS 11:06.41
31 Gabe Villalobos So Rock Springs HS-WY 11:08.09
32 Kamden Llyod So Clearfield HS 11:09.87
33 Jett Davenport Fr Union HS 11:11.09
34 James Volante Sr Clearfield HS 11:11.49
35 Parker Hansen Fr Tooele HS 11:16.85
36 Paeton Scholes Sr Copper Hills HS 11:17.77
38 Theo Nielsen Sr Bear River HS 11:32.44
39 Jaime Tellez-Quiroz Fr Logan HS 11:36.26
40 Tyler Yazzie So Ben Lomond HS 11:47.12
41 Grant Turpin So Roy HS 11:51.44
42 Merrick Watts Jr Copper Hills HS 11:52.92
43 William Meacham So Union HS 11:54.08
44 Daniel Dudley Fr North Summit HS 11:55.23
45 Jack Porter Fr American Heritage 11:55.46
46 Aj Foster Sr Union HS 11:55.49
47 Dwason Allred Jr Tabiona HS 11:57.55
48 Maximilian Oelerish Jr East HS 12:00.55
49 Tate McCauley So Layton HS 12:03.41
50 Jared Westenskow So Green River HS WY 12:11.23
51 Rhys Stoddard Fr Tooele HS 12:12.08
52 Evin Hansen So Green River HS WY 12:20.56
53 Wyatt Olsen Sr Tooele HS 12:29.72
54 Jace Holmes So Judge Memorial CHS 12:33.15
55 Max Locke Fr Rowland Hall 12:34.00
56 Braden Reed Jr Roy HS 12:36.46
57 Max Smart Fr Rowland Hall 12:42.82
58 Seth Wilkinson Sr Morgan HS 12:44.55
59 Wynn Mellor Fr Rowland Hall 12:45.36
60 Paul Florence Fr Judge Memorial CHS 12:46.23
61 Keeden Sisneros So American Heritage 12:47.57
62 Jake McCurdy Fr North Summit HS 14:56.17
63 Adam Johnson Fr American Heritage 15:03.27
64 Camden Stewart Fr Draper APA HS 15:33.26
-- Jonathan Clark Jr American Heritage DNS
-- Tyler Gerstein Fr Rowland Hall DNS
-- Hunter Lomax So Layton HS DNS
-- Matthew Spotten Fr Bear River HS DNS
-- Jackson Black Jr Layton HS DNS
-- Logan Snow Sr Union HS DNS
-- Joseph Hill So Judge Memorial CHS DNS
Girls 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time Wind
===========================================================================
1 Kaitlyn Richins So Layton HS 15.42 +0.5
2 Abbie Cox Jr Morgan HS 15.51 +0.5
3 Elizabeth Wilkinson Sr Bear River HS 15.64 +0.5
4 Emmie Barnes Fr Cokeville HS 16.29 +0.5
5 Daniella Rivera Sr Copper Hills HS 16.48 +0.5
6 Audri Richins Jr North Summit HS 16.52 +0.4
7 Mariyah Brady Jr Green River HS WY 16.63 +0.5
8 Mckenna Johnson Jr Bonneville HS 16.78 +0.4
9 Rebekah Uden Jr Bonneville HS 16.81 +0.4
10 Emma Bitner Sr Bear River HS 16.83 +0.4
11 Kylee Dayton Fr Cokeville HS 17.01 +0.0
12 Samantha Patterson So Roy HS 17.09 +0.4
13 Taylor Cooper Sr Layton HS 17.20 +0.0
14 Leona Teichert Sr Cokeville HS 17.21 +0.0
15 Rylee Teichert So Cokeville HS 17.24 +0.0
15 Aliyah Vaa So Layton HS 17.24 +0.0
17 Haylee Hereford Sr Mountain View HS 17.41 +0.0
18 Shea Davidson Sr Logan HS 17.41 +0.4
19 Madeline Holl Sr Saint Joseph Catholic Hig 17.46 +0.0
20 Aleah Yazzie Jr Copper Hills HS 17.60 +0.3
21 Brielle Davis Fr Copper Hills HS 17.76 +0.4
22 Anne Davis Sr Saint Joseph Catholic Hig 18.04 +0.0
23 Portia Lee Sr North Summit HS 18.36 +0.0
24 Katelyn Waller So Roy HS 18.38 +0.0
25 Alexis Williams So Union HS 18.40 +0.0
26 Quyncee Dorius So Morgan HS 18.46 +0.0
27 Lakoda Jessen Sr Altamont HS 18.55 +0.0
28 Anna Bilic Jr East HS 18.70 +0.0
29 Tayler Sieverts So North Summit HS 18.71 +0.0
30 Makayla Miller Jr Copper Hills HS 18.75 +0.0
31 Aspen Collett Sr Manila HS 18.83 +0.0
32 Mary Taylor Jr Farmington HS 18.91 +0.0
33 Katy Hurst Jr Saint Joseph Catholic Hig 19.03 +0.0
34 Sydney Coles Jr Morgan HS 19.10 +0.0
35 Lindsay Matthews Jr Morgan HS 19.13 +0.0
36 Maya Lawrence So Mountain View HS 19.14 +0.0
37 Emmalee Skinner So Green River HS WY 19.18 +0.3
38 Emily Harris Fr Copper Hills HS 19.25 +0.3
39 Hailey Farnsworth Sr Union HS 19.34 +0.0
40 Ashley McMillian Jr Morgan HS 19.55 +0.3
41 Mia Vinding Jr Rowland Hall 19.75 +0.0
42 Maggie Sorensen Fr Altamont HS 19.76 +0.0
43 Rylee Bleazard Sr Duchesne HS 19.81 +0.3
44 Janae Jenkins So Tabiona HS 20.29 +0.0
45 Cate Schmeling Fr Saint Joseph Catholic Hig 20.44 +0.0
46 Azalea Farrar So South Summit HS 20.53 +0.0
47 Raelyn Zufelt Fr Union HS 21.22 +0.0
48 Hanna Fetzer So East HS 21.45 +0.0
49 Olivia Meeks Fr Mountain View HS 22.21 +0.0
50 Gracie Ewell Fr Duchesne HS 22.43 +0.0
51 Aspen Jessen So Altamont HS 22.98 +0.0
52 Ellie Sessions So American Heritage 22.99 +0.0
53 Madison Ferry So North Summit HS 24.22 +0.0
-- Savannah Brotherson Fr Altamont HS FS +0.0
-- Addee Beardsley Fr Green River HS WY DNS +0.0
-- Breeley Dallin So North Summit HS DNS +0.0
-- Breelyn Knowles So Farmington HS DNS +0.0
-- Lillian Munoz Fr Green River HS WY DNS +0.4
-- Amberly Webb Jr Farmington HS DNS +0.3
-- Rylie Runyan So Farmington HS DNS +0.3
-- Nichole Semadeni Fr Logan HS DNS +0.3
-- Emma Teichert Jr Cokeville HS DNS +0.5
-- Bailey Jeppesen Sr Tooele HS DNS +0.5
Boys 110 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time Wind
===========================================================================
1 Briggin Bluemel Jr Mountain View HS 15.19 +0.4
2 Devon Roberts Sr Bear River HS 15.25 +0.4
3 Bentley Johnson Sr Cokeville HS 15.68 +0.1
4 Klayson Roberts Jr Bear River HS 15.71 +0.4
5 Cole Goich Sr Rock Springs HS-WY 15.80 +0.4
6 Logan Davis Sr South Summit HS 15.81 +0.4
7 Nate Barnes So Cokeville HS 16.18 +0.1
8 James Glover Sr Morgan HS 16.26 +0.4
9 Sam Porter So Mountain View HS 16.38 +0.1
10 Joel Dopp Sr Layton HS 16.51 +0.4
11 Payton Bird Sr Morgan HS 17.21 +0.1
12 Bradley Maisey So Clearfield HS 17.23 +0.1
13 Hayden Roberts Fr Green River HS WY 17.78 +1.2
14 Brock Ford Jr Duchesne HS 17.90 +0.1
15 Carson Skidmore Jr Morgan HS 18.07 +1.2
16 Matthew Anglin Sr Copper Hills HS 18.32 +1.2
17 Cameron Brooks Sr Morgan HS 18.40 +0.0
18 Kaden Bleazard Jr Duchesne HS 18.45 +1.2
19 Garrett Ediger So Copper Hills HS 18.50 +1.2
20 Nate Taylor Jr Duchesne HS 18.55 +0.0
21 Weston Zwahlen Jr North Summit HS 18.98 +0.0
22 Kenneth LeSueur So American Heritage 18.99 +1.7
23 Branon Torgerson Fr Duchesne HS 19.00 +1.7
24 Adam Cottle Jr Maeser Prep Acad 19.14 +1.2
25 Mitchell Wagner So Tabiona HS 19.16 +1.7
26 Edgar Granados Jr Rock Springs HS-WY 19.18 +0.0
27 Alex Bendixsen So Copper Hills HS 19.24 +0.0
28 Treyson Dayton Fr Cokeville HS 19.24 +0.8
29 Jose Patino So North Summit HS 19.31 +0.8
30 Ben Gordon Jr Morgan HS 19.54 +1.2
31 Alvaro Nicolia Sr Rowland Hall 19.86 +0.8
32 Cody Wilkins Jr Maeser Prep Acad 19.93 +0.8
33 Ben Laughter Jr Bonneville HS 20.11 +0.0
34 Nick Belko Fr Saint Joseph Catholic Hig 20.30 +0.8
35 Chase Harmer So Manila HS 20.36 +0.8
36 Jerrick Shinkle Fr Tooele HS 20.64 +0.0
37 Sam Burton Jr American Heritage 21.48 +1.7
38 Tyler Hirzel Fr North Summit HS 21.49 +1.7
39 Dixon Blonquist Jr North Summit HS 22.24 +1.7
40 Chance Reid So Draper APA HS 22.65 +1.7
-- Spencer Baron Jr Layton HS DNS +0.0
-- Max Peterson Jr Layton HS DNS +1.2
-- Brogen Jensen Jr Copper Hills HS DNS +0.8
-- Jacob Navarrete (Swanson) Sr Copper Hills HS DNS +0.1
-- Josh Beckwith Jr Bonneville HS DNS +0.1
-- Wyatt Jeppesen Sr Bear River HS DNS +0.4
Girls 100 meter Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time Wind
===========================================================================
1 Favour Wanjoku Jr Rock Springs HS-WY 12.55
2 Makenna McCloy Jr Tooele HS 12.70
3 Malaiyah Thomas Jr Bear River HS 12.70
4 Lizzie Carlin Fr Rowland Hall 12.87
5 Marci Richins Fr North Summit HS 12.92
6 Sislee Richins Jr North Summit HS 12.93
7 Kinslee Drake Fr Union HS 13.03
8 Kaya Heideman Jr Judge Memorial CHS 13.07
9 Brooklyn Blaylock Fr East HS 13.08
10 Ashley Roberts Jr Bear River HS 13.11
11 Annie Rowlan Jr Morgan HS 13.16
12 Erin Bailey Fr Layton HS 13.19
13 Lexis Zinger Fr Copper Hills HS 13.24
14 Joy Jensen Jr Farmington HS 13.25
15 Capri Jones So Morgan HS 13.31
16 Mariyah Brady Jr Green River HS WY 13.38
17 Katie Shepherd Sr Copper Hills HS 13.40
18 Reagan Reeves Sr Copper Hills HS 13.42
19 Sade Miller So Union HS 13.43
20 Hadley Richins So North Summit HS 13.45
21 Anna Jiricko So Rowland Hall 13.47
22 Sadie Stock So Copper Hills HS 13.48
23 Sam Murray Jr Clearfield HS 13.48
24 Aubrey Riser Fr Union HS 13.51
25 Lauren Adams Jr Bonneville HS 13.52
26 Kenzy Kellum Jr Mountain View HS 13.53
27 Naomi Tomlinson Fr Bear River HS 13.54
28 Rachel Clark So Clearfield HS 13.55
29 Laurie Reeve Jr Logan HS 13.57
30 Madi Larsen Jr Morgan HS 13.61
31 Alesha Millburn So South Summit HS 13.64
32 Sierra Low Sr Morgan HS 13.66
33 Miriam Edwards Jr Morgan HS 13.67
34 Grace Crystal Sr North Summit HS 13.69
35 Malorie Davis So Copper Hills HS 13.75
36 Kionna Kartchner Sr Logan HS 13.75
37 Jennase Allred Sr Tabiona HS 13.76
38 McKenna Mickelson So Union HS 13.77
39 Hayley Matthews So layton christian academy 13.78
40 Jenna Kunzler Fr Bear River HS 13.83
41 Kalli Jamison Jr Roy HS 13.84
42 Brittany Wood Jr Farmington HS 13.85
43 Esperance Iradukunda Jr East HS 13.86
44 Mae Ling Lewis Jr East HS 13.89
45 Rylee Towne Fr Bear River HS 13.96
46 Kelly Schroeder So North Summit HS 13.99
47 Chatney Tirrell So Green River HS WY 14.03
48 Emily Stevenson So Farmington HS 14.05
49 Braylee Petersen So Maeser Prep Acad 14.07
50 Sharica Lefler Sr Tabiona HS 14.08
51 Taylor Bradshaw Fr Mountain View HS 14.12
52 Jenievieve Witham Fr South Summit HS 14.17
53 Baylee Clayburn Fr Duchesne HS 14.18
54 Micha Nenbee Fr Rowland Hall 14.19
55 Audrey Sparano So Judge Memorial CHS 14.25
56 Emily McKinney Jr Tooele HS 14.27
57 Emma Gibbs Fr American Heritage 14.28
58 Korina Toomalatai So Layton HS 14.38
59 Brooklyn Smock Jr Layton HS 14.41
60 Laura Coppin Fr Logan HS 14.46
61 Tana Teichert So Cokeville HS 14.47
62 Emrey Maxfield So Altamont HS 14.53
63 Mia Vinding Jr Rowland Hall 14.62
64 Anelie Peterson Fr Maeser Prep Acad 14.63
65 Indiana Brown Jr Farmington HS 14.64
66 Sadie DuBois Fr Judge Memorial CHS 14.70
67 Hallie Arthur Fr Logan HS 14.76
68 Laynee Shiner Fr Altamont HS 14.81
69 Abbie Rhoades Fr Tabiona HS 14.88
70 Whitney Fillmore Fr American Heritage 14.91
71 Sarah Wilson Fr Green River HS WY 14.91
72 Ellen Rickerd Fr Saint Joseph Catholic Hig 14.91
73 Ashlyn Smith Fr South Summit HS 14.98
74 Tavia Barnes Fr East HS 14.99
74 Bridgette Crowley So Mount Vernon Academy 14.99
76 McKayla Lee Jr Maeser Prep Acad 15.00
77 Raelyn Zufelt Fr Union HS 15.05
78 Shari Franke So American Heritage 15.05
79 Kat Stuart Fr Mountain View HS 15.07
80 Shayna Green Fr Rowland Hall 15.12
81 Emmalee Skinner So Green River HS WY 15.20
82 Karlee Lehning Fr Mountain View HS 15.24
83 Mia Bradshaw So Maeser Prep Acad 15.25
84 Kiera Mowery Fr Saint Joseph Catholic Hig 15.70
85 Abby Leonard So Draper APA HS 15.82
86 Julianne Murakami Sr Saint Joseph Catholic Hig 15.89
87 Raegan Black Jr Duchesne HS 16.03
88 Sara Floyd Jr Cokeville HS 16.13
89 Celeste Dailey Fr Draper APA HS 16.37
90 Jacee Martinez Jr Duchesne HS 16.61
91 Suzie Lane So Maeser Prep Acad 16.92
92 Adri Mortensen Jr Farmington HS 17.60
93 Claudia Martinez So South Summit HS 17.82
94 Brylee Martinez So Duchesne HS 18.29
-- Maelynn Schrader Jr layton christian academy DNS
-- Cate Schmeling Fr Saint Joseph Catholic Hig DNS
-- Beca Hale Sr Tooele HS DNS
-- Asnica Lloyd Jr Judge Memorial CHS DNS
-- Miranda Lunt Fr East HS DNS
-- Addee Beardsley Fr Green River HS WY DNS
-- Aliyah Vaa So Layton HS DNS
-- Olivia Leonard Fr Judge Memorial CHS DNS
-- Taylor Valencia So Tooele HS DNS
-- Haily Stephens Jr Mountain View HS DNS
-- Carey Ritter Fr Jackson Hole DNS
-- Emily Ayers So Draper APA HS DNS
-- McKenna Atkinson So South Summit HS DNS
-- Bailey Jeppesen Sr Tooele HS DNS
-- Hannah Allred Fr American Heritage DNS
Boys 100 meter Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time Wind
===========================================================================
1 Porter Giles Jr Morgan HS 11.32 +0.0
2 Jonas Nerdin So Woods Cross HIgh School 11.34 +0.3
3 Kevin Mei Sr Rock Springs HS-WY 11.35 +0.0
4 Dallon Schultz Jr Bear River HS 11.37 +0.0
5 Cameron Farley Sr Copper Hills HS 11.39 +0.0
6 Damon Simmons Sr Logan HS 11.46 +0.0
7 Favor Okere Jr Rock Springs HS-WY 11.48 +0.3
8 Aaron Pectol Sr Tooele HS 11.50 +0.0
9 Jakob Burt Jr Morgan HS 11.52 +0.3
10 Kael Atkinson Sr South Summit HS 11.58 +0.3
11 Aidan Fullmer Jr Layton HS 11.58 +0.0
12 Brandon Cleverly Sr Copper Hills HS 11.63 +0.9
13 Jared Dansie Sr South Summit HS 11.65 +0.7
14 Ethan Moore Sr Morgan HS 11.69 +0.3
15 Bo Stearns Jr Logan HS 11.77 +0.0
16 Trey Traver So Copper Hills HS 11.78 +0.0
17 Seth Hymas Jr Rock Springs HS-WY 11.82 +0.0
18 Everett Whitman Sr Rock Springs HS-WY 11.82 +0.0
19 Porter Farr Sr Layton HS 11.83 +0.7
20 Adam Peterson Jr Clearfield HS 11.83 +0.0
21 Hyrum Rosenlund So Logan HS 11.84 +0.3
22 Jay Carrigan Jr Morgan HS 11.85 +0.9
23 Jacob Bird Jr Roy HS 11.86 +0.0
24 Jonah Page Sr Layton HS 11.88 +0.0
25 James Faurschou So Copper Hills HS 11.89 +0.9
26 Hagen Miles Sr South Summit HS 11.93 +0.7
27 Joe Douglas Jr Tooele HS 11.97 +0.9
28 Dylan Yturralde Jr South Summit HS 11.97 +0.0
29 Hunter Gross Jr Mountain View HS 11.98 +0.9
30 Matthew Christensen So Bear River HS 11.98 +0.3
31 Chance Udy So Bear River HS 12.00 +0.9
32 Josh Heywood So Morgan HS 12.00 +0.7
33 Hunter Cherrington Sr Mountain View HS 12.01 +0.0
34 Marshall Breck Sr Copper Hills HS 12.02 +0.0
35 Andrew Skorcz Fr Rock Springs HS-WY 12.02 +0.0
36 William Nordstrom So Roy HS 12.05 +0.7
37 Connor Chappell So North Summit HS 12.06 +0.7
37 Samuel McGuire Jr Bear River HS 12.06 +0.0
39 Nathan Orton Jr Logan HS 12.10 +0.0
40 Isaac Wangsgard So Farmington HS 12.12 +0.9
41 Skyler Ford Jr Duchesne HS 12.13 +0.0
42 Cannon Richins Jr North Summit HS 12.15 +0.9
43 Zack Davis Jr Bonneville HS 12.15 +0.1
44 Briggin Bluemel Jr Mountain View HS 12.16 +0.0
45 Jaxsen Fage Jr Roy HS 12.16 +0.0
46 Jake Harmon Sr Cokeville HS 12.17 +0.9
47 Ivy Kulimushi Ortanae Jr East HS 12.19 +0.1
47 Dawson Grant Sr Duchesne HS 12.19 +0.0
49 Nate Fuhriman Jr Bear River HS 12.21 +0.9
50 Jaxon Miller Jr Union HS 12.21 +0.0
51 Michael Planishek So Union HS 12.24 +0.0
52 Dylan Davis Jr Clearfield HS 12.25 +0.9
53 Andres Torres Jr Rowland Hall 12.25 +0.4
54 Dominic Maughn Jr Draper APA HS 12.28 +0.9
55 Steven Prado Jr East HS 12.28 +0.0
56 Quinn Chappell Sr North Summit HS 12.31 +0.9
57 Ryker Johnson Fr North Summit HS 12.36 +0.9
58 Bridger Harris Jr Mountain View HS 12.40 +0.5
59 Imged Alatabi So Union HS 12.40 +0.5
60 Ethan Park Fr Tabiona HS 12.41 +0.0
61 Carson Hill Jr Roy HS 12.41 +0.5
62 Frank Matheson Sr South Summit HS 12.42 +0.5
63 Francesco Silvestro Sr Roy HS 12.43 +0.0
63 Kade Stewart So Tabiona HS 12.43 +0.0
65 Ethan Paluso Fr Draper APA HS 12.49 +0.4
66 Hunter Anderton Jr Maeser Prep Acad 12.53 +0.0
67 Garth Maddock Jr Ben Lomond HS 12.54 +0.9
68 Wade Stanford Jr North Summit HS 12.55 +0.1
69 Jimmy Smith Jr Altamont HS 12.59 +0.1
70 Cole Lunde So Rowland Hall 12.65 +0.4
71 Davis Johnson Sr Bonneville HS 12.69 +0.1
72 Adrian Carlson Sr Union HS 12.70 +0.5
73 Micah Wedemyer So Judge Memorial CHS 12.71 +0.4
74 Ebenezer Chan Jr layton christian academy 12.74 +0.1
75 Nick Belko Fr Saint Joseph Catholic Hig 12.78 +1.5
76 Max Chatterton Jr Draper APA HS 12.79 +0.0
77 Austin Fox Fr Green River HS WY 12.79 +0.4
78 Spencer Moreno Sr Tooele HS 12.85 +0.4
79 Norman Mckenna Jr Altamont HS 12.89 +0.4
80 Andrew Thomas Sr Cokeville HS 12.96 +1.5
81 McCoy Murray Fr Union HS 12.98 +0.5
82 Ethan Hull Jr Duchesne HS 13.02 +1.5
83 Woodvensly Lloyd Fr Judge Memorial CHS 13.06 +1.5
84 Ty Lunde So Rowland Hall 13.07 +2.1
85 Luke Schwarting Jr Cokeville HS 13.18 +1.5
86 Ketu Achebo Fr Mount Vernon Academy 13.19 +1.5
87 Keon Tuck Fr Ben Lomond HS 13.19 +0.1
88 Alex Tokita So Rowland Hall 13.46 +2.1
89 Dillon Fang Fr Rowland Hall 13.48 +1.5
90 Noah Mann Fr Ben Lomond HS 13.56 +0.0
91 Sam Burton Jr American Heritage 13.69 +2.1
92 Brandon Lee Jr Maeser Prep Acad 13.86 +2.1
93 Christiaan Howland Fr Maeser Prep Acad 14.00 +2.1
94 Ishaan Patel Jr Draper APA HS 14.47 +0.0
95 Nicholas Klekas So Judge Memorial CHS 14.79 +2.1
-- Kylan Van Der Watt Sr American Heritage DNS +0.0
-- Quinn Olivares Jr East HS DNS +0.0
-- Sean Gilmore Fr Ben Lomond HS DNS +0.0
-- Melelee Gautavai Sr East HS DNS +0.0
-- Alex Marius Sr Green River HS WY DNS +0.0
-- Hayden Wilcox Jr Farmington HS DNS +0.0
-- Edmison Lenidrik So layton christian academy DNS +0.1
-- Matt Floyd Fr Cokeville HS DNS +0.0
-- Torsten Hawks Fr Ben Lomond HS DNS +0.0
-- Breyden Moorman Fr Green River HS WY DNS +0.0
-- Ashton Schofield So Mountain View HS DNS +0.3
-- Colton Thomas So Farmington HS DNS +0.0
-- Javier Baptista Jr Duchesne HS DNS +0.0
-- Nate Richens Jr Tooele HS DNS +1.5
-- Nicolas Session So East HS DNS +0.0
-- Jeremy Wilcox Jr Farmington HS DNS +0.7
-- Zach Pardue So Layton HS DNS +0.7
-- Bracken Forsyth Sr Layton HS DNS +0.0
-- Gabriel LIttlefield-Lehma Fr Tooele HS DNS +0.5
-- Tommy Clark Sr Green River HS WY DNS +0.9
-- Sean Paluso Jr Draper APA HS DNS +0.5
-- Kenneth LeSueur So American Heritage DNS +0.4
-- Valentino Jones So Bonneville HS DNS +2.1
Girls 1600 meter Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Hailey Kidd So Copper Hills HS 5:25.27
2 Abbie Fuhriman Jr Bear River HS 5:25.86
3 Shaunti Longfellow Jr Rock Springs HS-WY 5:28.37
4 Emma Thornley So Layton HS 5:28.5
5 Kate Brigham Fr Jackson Hole 5:28.62
6 Lauren Thornley Fr Layton HS 5:31.57
7 Andie Cornish Sr Jackson Hole 5:36.16
8 Sienna Taylor Jr Jackson Hole 5:37.16
9 Parker Smith So Jackson Hole 5:38.60
10 Kate Peterson Jr Bonneville HS 5:46.43
11 Abigail Bradshaw Jr Farmington HS 5:52.95
12 Charity Harmon Sr Mountain View HS 5:53.07
13 Annalyce Rudd So Morgan HS 5:54.89
14 Lily Scaife So Rowland Hall 5:56.35
15 Nichole Evans So Duchesne HS 5:57.19
16 Brie Steele Sr Copper Hills HS 5:59.70
17 Avery Low Jr Layton HS 6:00.51
18 Savannah Richins Fr North Summit HS 6:01.45
19 Anna Rasmussen So Union HS 6:10.31
20 Skylynn Humble Jr Roy HS 6:10.59
21 Kimberly Birt Sr Morgan HS 6:11.75
22 Callie Barker Jr Copper Hills HS 6:12.12
23 Grace Emett So Copper Hills HS 6:13.05
24 Kierra Allen Jr Copper Hills HS 6:16.14
25 Kailie Hinman Jr Layton HS 6:17.49
26 Erin Poyer Jr Rock Springs HS-WY 6:18.76
27 Scarlett Sisemore Sr Rock Springs HS-WY 6:20.33
28 Wieke Wagemaker Jr Morgan HS 6:21.11
29 Angie MacKinnon So Green River HS WY 6:22.07
30 Katie Plavan So Rowland Hall 6:23.93
31 Ella Brown So Rowland Hall 6:25.35
32 Kortnie Lemmon Fr Altamont HS 6:26.41
33 Karissa Lemmon Sr Altamont HS 6:27.94
34 Alicia Smith Sr North Summit HS 6:34.20
35 Madison Rowley Sr Duchesne HS 6:36.13
36 Hanna Myrin Jr Altamont HS 6:37.64
37 Kaylee Bristol Fr Union HS 6:38.33
38 Brynlee Christensen Fr Bear River HS 6:39.34
39 Emma Morgan Sr Saint Joseph Catholic Hig 6:42.06
40 Kendree Steadman Fr South Summit HS 6:42.51
41 Maria Callado So layton christian academy 6:42.63
42 Bella Tartaro Fr Judge Memorial CHS 6:43.72
43 Elise Pendelton Jr Layton HS 6:45.40
44 Brenna Davison Jr Rowland Hall 6:48.46
45 Gwendolyn Stewart So East HS 6:49.96
46 Lynsie White Fr North Summit HS 6:51.86
47 Holly Bingham So Clearfield HS 6:53.02
48 Callie Woolstenhume So South Summit HS 6:53.45
49 Hana Araya Fr Logan HS 6:56.70
50 Rebecca Stratton Jr American Heritage 6:59.53
51 Abigayle Kendell Jr Judge Memorial CHS 6:59.85
52 Laisha Padilla So Rowland Hall 6:59.92
53 Allie Boyer Sr North Summit HS 7:01.43
54 Florence Bodson Sr Union HS 7:16.43
55 Jordan Dingman So Clearfield HS 7:19.33
56 Nayelli Lomeli Sr Tooele HS 7:22.89
57 Ellen Rickerd Fr Saint Joseph Catholic Hig 7:23.40
58 Emma Jenkins Fr Ben Lomond HS 7:24.23
59 Shannon Yeager Sr Clearfield HS 7:28.56
60 Emma Wilkinson So Roy HS 7:33.15
61 Kristina DeShazo-Pezold Jr Roy HS 7:56.89
-- Lily Richardson Jr Cokeville HS DNS
-- Makayla Komer Sr Tooele HS DNS
-- Jaylee Montague So Tooele HS DNS
-- Maddie Bossarte Jr Judge Memorial CHS DNS
-- Kensie Lafferty Jr Ben Lomond HS DNS
-- Grace Sherman So Judge Memorial CHS DNS
-- Hope Smith Jr Farmington HS DNS
-- Rachel Thomas Jr Tooele HS DNS
-- Kayla Smith So Rock Springs HS-WY DNS
-- Camille Jensen So East HS DNS
-- Brooke Taylor Fr Farmington HS DNS
Boys 1600 meter Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Mac Staryk Sr Jackson Hole 4:28.20
2 Logan Anderson Sr Copper Hills HS 4:32.58
3 Cody White Sr North Summit HS 4:34.48
4 Travis Harmon Jr Mountain View HS 4:41.08
5 Jalen Anderton Jr Farmington HS 4:41.42
6 Garrett Direda Jr Farmington HS 4:43.10
7 Jorge Cortes Sr Ben Lomond HS 4:43.39
8 Ben Williams So Jackson Hole 4:44.33
9 Luke Crossley So Roy HS 4:46.14
10 Jayson Caudell Jr Rock Springs HS-WY 4:46.55
11 Spencer Manwaring Sr Copper Hills HS 4:47.56
12 Marcos Valerio Sr Green River HS WY 4:48.03
13 Kurt Thornton Jr Farmington HS 4:48.49
14 Blake Lawson Jr Farmington HS 4:49.02
15 Brenden Brown Jr Copper Hills HS 4:49.65
16 Jared Wayment Jr Bonneville HS 4:50.01
17 Mike Haven Jr Farmington HS 4:50.12
18 Jackson Black Jr Layton HS 4:50.8
19 Easton Foster So Logan HS 4:51.30
20 Teagan Palmer Sr Tooele HS 4:51.89
21 Jerin Palmer Jr Copper Hills HS 4:52.05
22 Joshua Medsker Sr Ben Lomond HS 4:52.67
23 Blake Turpin So Roy HS 4:54.55
24 Ethan Bird So Cokeville HS 4:56.41
25 Drew Gibson Jr Green River HS WY 4:57.09
26 Jaxton Godderidge Jr Clearfield HS 4:57.80
27 Gabe Sargent So Morgan HS 4:57.85
28 Micah Babcock Jr Rock Springs HS-WY 4:57.95
29 Mitchell Johnson So Roy HS 4:59.16
30 Logan Phillips So Altamont HS 5:00.76
31 Tyler Moyes So Cokeville HS 5:00.89
32 Daniel Vasquez Flores Jr Ben Lomond HS 5:01.33
33 Peter Nielsen So Bear River HS 5:01.36
34 Aksel Anderson Jr Rowland Hall 5:01.66
35 Ethan Colton So Copper Hills HS 5:04.95
36 Tyler Hansen So Ben Lomond HS 5:05.65
37 Calder Moon Fr Duchesne HS 5:06.98
38 Mitch Carter So Logan HS 5:07.38
39 Andy Smith Jr Layton HS 5:08.61
40 Isaac Allred Fr Maeser Prep Acad 5:08.65
41 Logan Bateman Jr Rowland Hall 5:09.17
42 Ethan Clayburn Jr Duchesne HS 5:09.59
43 Boston Sargent So North Summit HS 5:10.30
44 Sam Galati Jr South Summit HS 5:11.97
45 Jett Davenport Fr Union HS 5:12.14
46 Tate Pedersen So Bear River HS 5:12.19
47 Joseph Craddock Fr Judge Memorial CHS 5:13.75
48 Bryson Gunn -- Morgan HS 5:15.58
49 Taden Morrell So Rock Springs HS-WY 5:16.63
50 Dominic McCall Jr Rock Springs HS-WY 5:17.78
51 Edmon Huang So Rock Springs HS-WY 5:18.53
52 Tanner Layton So Altamont HS 5:21.47
53 Matthew Draper So Manila HS 5:21.78
54 Max Eatchel So Rowland Hall 5:24.13
55 Lucas Forsyth So Union HS 5:25.16
56 David Endicott So Roy HS 5:26.09
57 Isaac Holbrook So Rowland Hall 5:27.08
58 Nahum Tadesse Sr Clearfield HS 5:27.20
59 Ashton Hansen Sr Clearfield HS 5:29.62
60 Theo Nielsen Sr Bear River HS 5:31.57
61 Tyler Yazzie So Ben Lomond HS 5:32.37
62 Jaycee Olsen Jr Manila HS 5:33.41
63 Spencer Brooks Fr Morgan HS 5:34.08
64 Wyatt Olsen Sr Tooele HS 5:35.00
65 Jack Porter Fr American Heritage 5:36.11
66 Atticus Richardson Fr Judge Memorial CHS 5:36.74
67 William Meacham So Union HS 5:36.80
68 Carson Brashear So Judge Memorial CHS 5:36.81
69 Tyson Slater Jr Bonneville HS 5:38.44
70 Tate McCauley So Layton HS 5:38.56
71 Caden Heslop Sr Clearfield HS 5:39.99
72 Adan Vargas Fr Mountain View HS 5:40.05
73 Marciano Shavano Sr Union HS 5:40.30
74 Oscar Leavitt Fr East HS 5:40.43
75 Lawrence Winters Fr Judge Memorial CHS 5:42.65
76 Jared Chappell So Real Salt Lake Academy HS 5:43.62
77 Rhys Stoddard Fr Tooele HS 5:44.19
78 Jefferson Kowallis So Bear River HS 5:45.08
79 Luke Hooper So East HS 5:46.27
80 Alex Ritzman Fr North Summit HS 5:47.78
81 Lucus Stevens Fr East HS 5:49.73
82 Grant Stock So Real Salt Lake Academy HS 5:51.67
83 Nick Volante So Clearfield HS 5:54.43
84 Rees Patterson So Bonneville HS 5:54.51
85 Keeden Sisneros So American Heritage 5:54.82
86 Owen Perry So Judge Memorial CHS 5:56.63
87 Brysen Roberts So Bear River HS 6:03.18
88 Adam Winters Fr North Summit HS 6:03.91
89 Dallon Harrison So Roy HS 6:15.89
90 Jace McArthur Fr South Summit HS 6:23.55
91 Jake Lawrence Fr Draper APA HS 6:28.93
92 Adam Johnson Fr American Heritage 6:57.29
-- Hunter Lomax So Layton HS DNS
-- Lain Mitchelson Sr Farson HS DNS
-- Wesley Thacker Sr Altamont HS DNS
-- Logan Snow Sr Union HS DNS
-- Ian Bressel Jr Logan HS DNS
-- Garrett Jensen So American Heritage DNS
-- Cody Behunin Sr Layton HS DNS
-- Michael Long Jr East HS DNS
-- Jonathan Clark Jr American Heritage DNS
-- Anthony Powell Fr South Summit HS DNS
-- Tyler Gerstein Fr Rowland Hall DNS
-- Dwason Allred Jr Tabiona HS DNS
Girls 4x100 meters Varsity Timed Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Copper Hills HS A 50.49
2 North Summit HS A 50.71
3 Clearfield HS A 51.25
4 East HS A 52.11
5 Union HS A 52.35
6 Logan HS A 52.73
7 Mountain View HS A 53.47
8 Farmington HS A 54.00
9 Bear River HS A 54.17
10 Judge Memorial CHS A 54.39
11 Tabiona HS A 55.91
12 South Summit HS A 56.71
13 Saint Joseph Catholic High A 57.04
14 Duchesne HS A 59.53
15 American Heritage A 59.67
DNS Layton HS A DNS
DNS Roy HS A DNS
DNS Draper APA HS A DNS
Boys 4x100 meters Varsity Timed Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Morgan HS A 43.68
2 Copper Hills HS A 43.82
3 Logan HS A 44.25
4 Roy HS A 44.54
5 Rock Springs HS-WY A 44.77
6 Layton HS A 45.08
7 South Summit HS A 45.36
8 Clearfield HS A 46.34
9 Duchesne HS A 46.51
10 Bear River HS A 46.62
11 Maeser Prep Acad A 48.28
12 North Summit HS A 48.55
13 Union HS A 48.74
14 Draper APA HS A 49.86
15 Ben Lomond HS A 50.51
16 Rowland Hall A 50.62
DNS Mountain View HS A DNS
DNS East HS A DNS
Girls 400 meter Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Elizabeth Butler Jr Clearfield HS 56.61
2 Marci Richins Fr North Summit HS 58.57
3 Marianne Barber Fr Farmington HS 58.77
4 Kinslee Drake Fr Union HS 59.45
5 Makenna McCloy Jr Tooele HS 1:00.26
6 Lizzie Carlin Fr Rowland Hall 1:01.08
7 Lucie Prettyman Fr East HS 1:01.28
8 Ashley Roberts Jr Bear River HS 1:01.34
9 Naomi Tomlinson Fr Bear River HS 1:02.32
10 Erin Higgs Jr Clearfield HS 1:02.84
11 Annie Rowlan Jr Morgan HS 1:03.11
12 Cymetrius Jefferson Jr Layton HS 1:03.69
13 Kennedy Garfield Jr North Summit HS 1:03.71
14 Hannah Lamon Sr North Summit HS 1:03.73
15 Ella Bachorowski Jr East HS 1:03.83
16 Carey Ritter Fr Jackson Hole 1:04.05
17 Malaiyah Thomas Jr Bear River HS 1:04.05
18 Jade Woolstenhulme Fr North Summit HS 1:04.87
19 Naiya Coffman Fr Copper Hills HS 1:05.10
20 Kylee Knoll Jr Morgan HS 1:05.73
21 Ashley Coppin So Logan HS 1:05.73
22 Haylee Hereford Sr Mountain View HS 1:05.96
23 Ellie Hyde So Rowland Hall 1:06.02
24 Alexis Williams So Union HS 1:06.29
25 Gracie Laney So Logan HS 1:06.30
26 Lauren Adams Jr Bonneville HS 1:06.30
27 Ayla Myrin Jr Altamont HS 1:06.81
28 Anna Jiricko So Rowland Hall 1:06.89
29 Hayley Matthews So layton christian academy 1:06.91
30 Setera Stock Sr Copper Hills HS 1:07.49
31 Alexia Muhlestein So Maeser Prep Acad 1:07.62
32 Corinne Wilkinson So Morgan HS 1:07.66
33 Marlie Taylor Sr Copper Hills HS 1:08.94
34 Meliah Moore Fr Morgan HS 1:09.11
35 Kailee Riser Jr Union HS 1:09.28
36 Alexandra Hodson So Rowland Hall 1:09.29
37 Chatney Tirrell So Green River HS WY 1:09.36
38 Danielle Bigelow Fr Morgan HS 1:09.37
39 Celesta Graham Jr Union HS 1:09.70
40 Brecklyn Jones Fr Judge Memorial CHS 1:09.82
41 Morgan Murdock Fr Altamont HS 1:10.03
42 Kenya Tomlinson So Bear River HS 1:10.12
43 Abby Johnson So Cokeville HS 1:11.25
44 Tana Teichert So Cokeville HS 1:11.31
45 Sadie DuBois Fr Judge Memorial CHS 1:11.42
46 Sadie Weffer Fr American Heritage 1:11.43
47 Courtney Hepworth So Farmington HS 1:11.75
48 Cali Pollastro So Rock Springs HS-WY 1:13.40
49 Jovanna Olmedo So East HS 1:13.40
50 Alondra Morales Jr East HS 1:14.41
51 Julianne Murakami Sr Saint Joseph Catholic Hig 1:16.25
52 Kiera Mowery Fr Saint Joseph Catholic Hig 1:16.49
53 Aurora Draper Fr Manila HS 1:19.64
54 Faith Hales Sr American Heritage 1:32.37
55 Kira Quinn Jr American Heritage 1:41.24
-- Olivia Leonard Fr Judge Memorial CHS DNS
-- Peyton Ables So Judge Memorial CHS DNS
-- Makenna Dummer So Layton HS DNS
-- Hannah Allred Fr American Heritage DNS
-- Kayla Burton Sr Copper Hills HS DNS
-- Madi Tartaro Jr Judge Memorial CHS DNS
-- Olivia Arbogast Jr Saint Joseph Catholic Hig DNS
-- Hadley Richins So North Summit HS DNS
-- Emily Jensen Sr East HS DNS
-- Erin Bailey Fr Layton HS DNS
-- Brenna Davison Jr Rowland Hall DNS
Boys 400 meter Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Aaron Pectol Sr Tooele HS 49.99
2 Bracken Taylor Jr Logan HS 50.53
3 Aaron Groethe Jr Roy HS 51.51
4 Anthony Jimenez Jr Clearfield HS 51.61
5 Trenton Wells Sr Mountain View HS 51.68
6 Hunter Miles Jr Copper Hills HS 52.43
7 Brigham Ballard Sr Copper Hills HS 53.48
8 Klayson Roberts Jr Bear River HS 53.57
9 Logan Gillman Sr Union HS 53.59
10 Landon Hopkins Jr Morgan HS 54.07
11 Preston Teichert Jr Clearfield HS 54.14
12 Dimitri Hansen So Roy HS 54.21
13 Jaden Mickelson Sr Union HS 54.27
14 Hunter Bosgieter Jr Clearfield HS 54.70
15 Jarron Savage So Morgan HS 54.85
16 Erick Salcido Sr Rock Springs HS-WY 54.87
17 Josh Heywood So Morgan HS 54.88
18 Jordan Clark Jr Roy HS 55.04
19 Hunter Gross Jr Mountain View HS 55.09
20 Jonah Page Sr Layton HS 55.34
21 Will Rhodes Fr Bear River HS 55.40
22 John Harris Jr Maeser Prep Acad 55.46
23 Devan Moody Sr Cokeville HS 55.52
24 McKay Rees Jr North Summit HS 55.69
25 Braxton Hurst Fr Bear River HS 55.75
26 Cael Wilcox So Bear River HS 55.90
27 Jayden Sawyer Fr Ben Lomond HS 56.38
28 Harrison Murray So East HS 56.52
29 Spencer Moreno Sr Tooele HS 56.61
30 Matthew Thomas Jr Cokeville HS 56.71
31 Ammon Garcia Fr Union HS 56.82
32 Max Heuser Sr Copper Hills HS 56.91
33 Anthony Darley Sr Logan HS 57.06
33 Ben Laughter Jr Bonneville HS 57.06
35 Avery Freimuth So Copper Hills HS 57.21
36 Isaac Allred Fr Maeser Prep Acad 57.61
37 Kourtlan Rasmussen So Bear River HS 57.62
38 Casin Hiser Fr Rock Springs HS-WY 57.75
39 Wade Stanford Jr North Summit HS 57.82
40 Zach Pardue So Layton HS 57.86
41 Dylan Taylor Fr Green River HS WY 58.31
42 Shaffer Myers Jr South Summit HS 58.57
43 Hugh Jackson Jr Maeser Prep Acad 58.67
44 Lucas Forsyth So Union HS 59.07
45 Ethan Hull Jr Duchesne HS 59.14
46 James Clark Sr Bonneville HS 59.43
47 Trey Pasch Sr Layton HS 59.66
48 Brodric Young So Duchesne HS 59.83
49 Chance Reid So Draper APA HS 1:00.18
50 Ethan Crittenden So North Summit HS 1:00.64
51 Norman Mckenna Jr Altamont HS 1:00.70
52 Andrew Thomas Sr Cokeville HS 1:00.85
53 Jared Chappell So Real Salt Lake Academy HS 1:01.06
54 Micah Wedemyer So Judge Memorial CHS 1:01.44
55 Ashton Hansen Sr Clearfield HS 1:01.79
56 Ty Lunde So Rowland Hall 1:01.87
57 Cole Lunde So Rowland Hall 1:01.92
58 Christopher Zwerin So Judge Memorial CHS 1:02.16
59 Rees Patterson So Bonneville HS 1:03.63
60 Joe Henry So Mount Vernon Academy 1:05.09
61 Alex Tokita So Rowland Hall 1:05.55
62 Jake Lawrence Fr Draper APA HS 1:09.44
63 Nicholas Klekas So Judge Memorial CHS 1:09.92
64 Malek McFetridge So Manila HS 1:11.72
65 Dax Henrie Jr Draper APA HS 1:12.43
-- Dakota Pomikala Fr Tooele HS DNS
-- Davis Mayfield So Layton HS DNS
-- Eric Brands Jr Copper Hills HS DNS
-- Quinlan Woostenhulme Fr North Summit HS DNS
-- Valentino Jones So Bonneville HS DNS
-- Robert Cook Fr East HS DNS
-- Milo Jenkins Fr East HS DNS
-- Mark Harrison Jr Farmington HS DNS
-- Michael Long Jr East HS DNS
-- Logan Bateman Jr Rowland Hall DNS
-- Trey Robinson Sr Duchesne HS DNS
-- Adrian Carlson Sr Union HS DNS
-- Sean Parent Sr Judge Memorial CHS DNS
-- Justin Rash So Layton HS DNS
-- Colin Madsen So Rock Springs HS-WY DNS
-- Colton Thomas So Farmington HS DNS
-- Cole Goich Sr Rock Springs HS-WY DNS
-- Zach Watterson So North Summit HS DNS
-- Woodvensly Lloyd Fr Judge Memorial CHS DNS
-- Breyden Moorman Fr Green River HS WY DNS
-- Davis Johnson Sr Bonneville HS DNS
Coeds 50 meter Special Olympic 50 Dash Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
Girls 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Jenae Ramirez Sr Rock Springs HS-WY 46.91
2 Aubrey West Sr Roy HS 48.20
3 Mckenna Johnson Jr Bonneville HS 48.32
4 Audri Richins Jr North Summit HS 48.74
5 Abbie Cox Jr Morgan HS 49.38
6 Kylee Dayton Fr Cokeville HS 49.62
7 Emmie Barnes Fr Cokeville HS 49.77
8 Leona Teichert Sr Cokeville HS 49.98
9 Emma Bitner Sr Bear River HS 50.13
10 Haylee Hereford Sr Mountain View HS 50.58
11 Lyndee Hereford Sr Mountain View HS 50.63
12 Daniella Rivera Sr Copper Hills HS 50.80
13 Rylie Runyan So Farmington HS 51.22
14 Taylor Cooper Sr Layton HS 51.58
15 Elizabeth Wilkinson Sr Bear River HS 51.63
16 Shea Davidson Sr Logan HS 51.72
17 Alexis Williams So Union HS 52.15
18 Quyncee Dorius So Morgan HS 52.48
19 Aleah Yazzie Jr Copper Hills HS 52.79
20 Braylee Petersen So Maeser Prep Acad 52.92
21 Katie Giorgis Fr Mountain View HS 53.37
22 Tanya Black So Bear River HS 53.76
23 Aspen Collett Sr Manila HS 54.39
24 Kearstynn Price Fr Bear River HS 55.14
25 Sarah Wilson Fr Green River HS WY 55.18
26 Samantha Patterson So Roy HS 55.65
27 Kaylyn Heaton Jr Farmington HS 55.97
28 Emily Stevenson So Farmington HS 56.06
29 Hailey Farnsworth Sr Union HS 56.32
30 Haylie White Jr Morgan HS 56.65
31 Ashley McMillian Jr Morgan HS 57.25
32 Madison Ferry So North Summit HS 58.11
33 Mia Vinding Jr Rowland Hall 58.21
34 Raelyn Zufelt Fr Union HS 58.24
35 Madison Rowley Sr Duchesne HS 58.26
36 Ashley Littlefield Fr Bear River HS 59.26
37 Janae Jenkins So Tabiona HS 1:00.11
38 Haven Blackhair Fr Duchesne HS 1:00.85
39 Emmalee Skinner So Green River HS WY 1:01.23
40 Sydney Coles Jr Morgan HS 1:01.71
41 Amelia Richins So North Summit HS 1:02.40
42 Makenna Pentz Jr North Summit HS 1:04.71
43 Savannah Brotherson Fr Altamont HS 1:09.59
44 Ellie Sessions So American Heritage 1:09.84
-- Breeley Dallin So North Summit HS DNS
-- Sydney Gilliland So Farmington HS DNS
-- Makayla Miller Jr Copper Hills HS DNS
-- Anne Davis Sr Saint Joseph Catholic Hig DNS
-- Sadie Weffer Fr American Heritage DNS
-- Jaiden Taylor So Copper Hills HS DNS
-- Bailey Jeppesen Sr Tooele HS DNS
-- Emma Teichert Jr Cokeville HS DNS
-- Lillian Munoz Fr Green River HS WY DNS
-- Madeline Holl Sr Saint Joseph Catholic Hig DNS
-- Kaitlyn Richins So Layton HS DNS
Boys 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Devon Roberts Sr Bear River HS 39.15
2 Briggin Bluemel Jr Mountain View HS 40.83
3 Logan Davis Sr South Summit HS 41.30
4 Cole Goich Sr Rock Springs HS-WY 41.45
5 Bentley Johnson Sr Cokeville HS 41.92
6 Payton Bird Sr Morgan HS 42.19
7 James Glover Sr Morgan HS 42.54
8 Seth Hymas Jr Rock Springs HS-WY 43.09
9 Weston Zwahlen Jr North Summit HS 43.90
10 Nate Barnes So Cokeville HS 43.97
11 Sam Porter So Mountain View HS 44.13
12 Edgar Granados Jr Rock Springs HS-WY 44.65
13 Porter Farr Sr Layton HS 44.99
14 Hayden Roberts Fr Green River HS WY 45.00
15 Cameron Brooks Sr Morgan HS 45.29
16 Ben Gordon Jr Morgan HS 45.49
17 Matthew Anglin Sr Copper Hills HS 45.75
18 Hunter Anderton Jr Maeser Prep Acad 45.77
19 Adam Cottle Jr Maeser Prep Acad 46.07
20 Branon Torgerson Fr Duchesne HS 46.65
21 Kaden Bleazard Jr Duchesne HS 46.66
22 Casin Hiser Fr Rock Springs HS-WY 47.06
23 Alex Bendixsen So Copper Hills HS 47.28
24 Treyson Dayton Fr Cokeville HS 47.33
25 Cody Wilkins Jr Maeser Prep Acad 47.38
26 Austin Fox Fr Green River HS WY 47.41
27 Kenneth LeSueur So American Heritage 47.77
28 Mitchell Wagner So Tabiona HS 47.81
29 Carson Skidmore Jr Morgan HS 47.84
30 Alvaro Nicolia Sr Rowland Hall 48.30
31 Landon Rhoads Jr Tabiona HS 48.57
32 Jerrick Shinkle Fr Tooele HS 48.68
33 Jose Patino So North Summit HS 48.93
34 Nate Taylor Jr Duchesne HS 51.99
35 Hyrum Morley Jr Union HS 52.17
36 Dixon Blonquist Jr North Summit HS 52.32
37 Sam Burton Jr American Heritage 52.36
38 Matthew Draper So Manila HS 52.48
39 Brodric Young So Duchesne HS 53.05
40 Tyler Hirzel Fr North Summit HS 53.09
41 Chase Harmer So Manila HS 56.36
-- Brogen Jensen Jr Copper Hills HS DNS
-- Bracken Forsyth Sr Layton HS DNS
-- Bradley Maisey So Clearfield HS DNS
-- Jacob Navarrete (Swanson) Sr Copper Hills HS DNS
-- Joel Dopp Sr Layton HS DNS
-- Jaden Mickelson Sr Union HS DNS
-- Stephen Sessions Sr American Heritage DNS
-- Kace Jones So Bear River HS DNS
-- Nicholas Shirley Jr Farmington HS DNS
Girls 800 meter Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Sidney Snow So Union HS 2:23.99
2 Elizabeth Zwahlen So North Summit HS 2:24.40
3 Callie Morgan Jr Roy HS 2:24.60
4 Hailey Kidd So Copper Hills HS 2:25.65
5 Kate Richardson Sr Layton HS 2:27.18
6 Parker Smith So Jackson Hole 2:29.82
7 Emily Edgington So Morgan HS 2:31.57
8 Kathryn Oliphant So Layton HS 2:34.50
9 Hanna Shuler So Rock Springs HS-WY 2:35.08
10 Jaynee Hunt Jr Mountain View HS 2:35.84
11 Sadie Schenk So Roy HS 2:36.82
12 Jordan Dingman So Clearfield HS 2:37.48
13 Mackay Hardy Sr Clearfield HS 2:37.53
14 Holly Johansen So Tooele HS 2:38.26
15 Madison Yoak Fr Green River HS WY 2:39.93
16 Lily Scaife So Rowland Hall 2:40.10
17 Ashlyn Gatherum Sr Duchesne HS 2:41.74
18 Emma Tonga Sr Cokeville HS 2:43.42
19 Alexia Muhlestein So Maeser Prep Acad 2:43.58
20 Samantha Bell Jr Layton HS 2:43.74
21 Ellie Hyde So Rowland Hall 2:44.03
22 Anna Rasmussen So Union HS 2:44.07
23 Abigail Bradshaw Jr Farmington HS 2:44.39
24 Kortnie Lemmon Fr Altamont HS 2:44.55
25 Alex Riley So Rock Springs HS-WY 2:45.63
26 Annalyce Rudd So Morgan HS 2:45.87
27 Savannah Richins Fr North Summit HS 2:46.00
28 Brie Steele Sr Copper Hills HS 2:46.51
29 Lily Brazil Sr Jackson Hole 2:46.63
30 Kaelea Gibson Fr Green River HS WY 2:46.72
31 Jenny Thomas So Tooele HS 2:47.43
32 Skylynn Humble Jr Roy HS 2:49.32
33 Erin Poyer Jr Rock Springs HS-WY 2:49.49
34 Kimberly Birt Sr Morgan HS 2:49.68
35 Summer Pierre Fr Logan HS 2:50.28
36 Kierra Allen Jr Copper Hills HS 2:50.96
37 Maria Callado So layton christian academy 2:52.72
38 Scarlett Sisemore Sr Rock Springs HS-WY 2:53.00
39 Anna Clarck So Bonneville HS 2:53.10
40 Wieke Wagemaker Jr Morgan HS 2:53.96
41 Grace Emett So Copper Hills HS 2:55.02
42 Karissa Lemmon Sr Altamont HS 2:55.72
43 Celesta Graham Jr Union HS 2:56.14
44 Holly Bingham So Clearfield HS 2:56.27
45 Shaye Barker Fr Copper Hills HS 2:57.34
46 Samantha Pehrson So Bear River HS 2:57.65
47 Lynsie White Fr North Summit HS 2:57.70
48 Ella Brown So Rowland Hall 2:57.75
49 Hanna Myrin Jr Altamont HS 2:57.97
50 Jessie Taylor Jr Farmington HS 2:58.48
51 Katie Plavan So Rowland Hall 2:58.57
52 Megan Norris Sr Maeser Prep Acad 3:00.57
53 Laisha Padilla So Rowland Hall 3:01.29
54 Tayla Boyer So Green River HS WY 3:01.45
55 Alicia Smith Sr North Summit HS 3:01.52
56 Skylee Call Jr Cokeville HS 3:03.01
57 Kaylee Bristol Fr Union HS 3:04.73
58 Meghann Smith Sr Maeser Prep Acad 3:06.34
59 Gwendolyn Stewart So East HS 3:08.67
60 Allie Boyer Sr North Summit HS 3:12.36
61 Emma Wilkinson So Roy HS 3:15.86
62 Aurora Draper Fr Manila HS 3:17.86
63 Navi. Brar Fr Draper APA HS 3:20.29
64 Shannon Yeager Sr Clearfield HS 3:21.31
65 Jillian Tillet Sr South Summit HS 3:22.81
-- Olivia Lowery Jr Tooele HS DNS
-- Kailie Hinman Jr Layton HS DNS
-- Emily Duncan Jr Bear River HS DNS
-- Mia Rasmussen Fr Union HS DNS
-- Angie MacKinnon So Green River HS WY DNS
-- Lily Richardson Jr Cokeville HS DNS
-- Brooke Taylor Fr Farmington HS DNS
-- Isabella Pincock Jr Layton HS DNS
-- Emma Morgan Sr Saint Joseph Catholic Hig DNS
-- Megan LeFevre Fr layton christian academy DNS
-- Rebecca Stratton Jr American Heritage DNS
-- Ella Stevenson Fr Morgan HS DNS
-- Makayla Komer Sr Tooele HS DNS
-- Hope Smith Jr Farmington HS DNS
-- Kate Peterson Jr Bonneville HS DNS
-- Shaunti Longfellow Jr Rock Springs HS-WY DNS
Boys 800 meter Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Logan Anderson Sr Copper Hills HS 2:00.06
2 Bryce Anderson Jr Roy HS 2:00.58
3 Cody White Sr North Summit HS 2:00.61
4 Jake Porter Jr Roy HS 2:00.81
5 Kaleb Bowles Jr Morgan HS 2:00.87
6 Wyatt Sullivan Sr Jackson Hole 2:01.40
7 Mac Staryk Sr Jackson Hole 2:01.79
8 Aaron Pectol Sr Tooele HS 2:03.31
9 Travis Harmon Jr Mountain View HS 2:04.96
10 Spencer Stoker Jr Clearfield HS 2:06.30
11 Sam Galati Jr South Summit HS 2:06.96
12 Alec Nussbaum Sr Clearfield HS 2:07.13
13 Brigham Ballard Sr Copper Hills HS 2:07.77
14 Drew Gibson Jr Green River HS WY 2:07.86
15 Brody Hills Jr Jackson Hole 2:08.12
16 Garrett Direda Jr Farmington HS 2:08.27
17 Easton Foster So Logan HS 2:08.35
18 Ben Williams So Jackson Hole 2:08.44
19 Kurt Thornton Jr Farmington HS 2:09.38
20 Spencer Manwaring Sr Copper Hills HS 2:09.39
21 Ethan Chournos Jr Bear River HS 2:11.61
22 Tanner Corbridge So Bear River HS 2:11.63
23 Jorge Cortes Sr Ben Lomond HS 2:11.64
24 Brenden Brown Jr Copper Hills HS 2:11.93
25 Carson Burian So Rowland Hall 2:12.09
26 Tyler Moyes So Cokeville HS 2:12.38
27 Jerin Palmer Jr Copper Hills HS 2:12.46
28 Micah Babcock Jr Rock Springs HS-WY 2:12.75
29 Anthony Darley Sr Logan HS 2:12.80
30 Teagan Palmer Sr Tooele HS 2:13.68
31 Matthew Thomas Jr Cokeville HS 2:13.79
32 Devan Moody Sr Cokeville HS 2:14.02
33 Dominic McCall Jr Rock Springs HS-WY 2:14.06
34 Adam Wall Jr Farmington HS 2:14.38
35 Jackson Peek Jr Rock Springs HS-WY 2:14.95
36 Daniel Vasquez Flores Jr Ben Lomond HS 2:15.02
37 Brittan Gregson Jr Farmington HS 2:15.58
38 Jaxon Jones So Roy HS 2:15.88
39 Logan Reichl Jr Green River HS WY 2:15.91
40 Maxwell Dicou Sr Morgan HS 2:16.22
41 James Volante Sr Clearfield HS 2:16.38
42 Kandon Mosher Fr North Summit HS 2:17.03
43 Eli Milne Sr Layton HS 2:17.41
44 Tylan Wiser Jr Logan HS 2:17.44
45 Zachary Blocker Jr Morgan HS 2:17.52
46 Blake Lawson Jr Farmington HS 2:17.79
47 Owen Meredith So Layton HS 2:18.32
48 Tyler Stewart Jr Tooele HS 2:18.51
49 Logan Bailey So Roy HS 2:18.69
50 Mitchell Johnson So Roy HS 2:19.33
51 Logan Bateman Jr Rowland Hall 2:19.56
52 Mitch Carter So Logan HS 2:19.84
53 Aksel Anderson Jr Rowland Hall 2:20.16
54 Tate Pedersen So Bear River HS 2:20.66
55 Bryson Gunn -- Morgan HS 2:21.14
56 Aj Foster Sr Union HS 2:21.44
57 William Meacham So Union HS 2:22.14
58 Luke Harlan Jr Clearfield HS 2:22.34
59 Ethan Clayburn Jr Duchesne HS 2:24.03
60 Dusty Clayburn Fr Duchesne HS 2:24.07
61 Jaxon Antonino Fr Mountain View HS 2:24.20
62 Dwason Allred Jr Tabiona HS 2:24.70
63 Hayden Hatch Sr Cokeville HS 2:24.80
64 Ammon Garcia Fr Union HS 2:25.34
65 James Clark Sr Bonneville HS 2:25.52
66 Hunter Thomas Fr Cokeville HS 2:26.35
67 Justin Hamblin Sr Mountain View HS 2:27.01
68 Spencer Brooks Fr Morgan HS 2:27.85
69 Jack Porter Fr American Heritage 2:28.13
70 Oscar Leavitt Fr East HS 2:29.38
71 Theo Nielsen Sr Bear River HS 2:29.85
72 John Fassbinder Fr Draper APA HS 2:29.91
73 Isaac Holbrook So Rowland Hall 2:30.96
74 Jaycee Olsen Jr Manila HS 2:32.05
75 Grant Stock So Real Salt Lake Academy HS 2:32.22
76 Caden Heslop Sr Clearfield HS 2:32.70
77 Keeden Sisneros So American Heritage 2:34.08
78 Maximilian Oelerish Jr East HS 2:36.36
79 Tobias Kunz Fr South Summit HS 2:36.84
80 Robert Welt Sr Rowland Hall 2:37.01
81 Kaden Gailey So Green River HS WY 2:37.21
82 Daniel Dudley Fr North Summit HS 2:38.15
83 Malek McFetridge So Manila HS 2:38.97
84 Brady Larsen So Layton HS 2:39.82
85 Dillon Guest Fr Duchesne HS 2:41.64
86 Aiden Lopez So Ben Lomond HS 2:42.87
87 Lucus Stevens Fr East HS 2:43.31
88 Adam Winters Fr North Summit HS 2:49.96
89 Lucas Forsyth So Union HS 2:54.73
90 Evin Hansen So Green River HS WY 2:57.05
91 Camden Stewart Fr Draper APA HS 3:15.79
-- Gavin Sherwood Jr Maeser Prep Acad DNS
-- Taden Morrell So Rock Springs HS-WY DNS
-- Alex Hlad Fr Green River HS WY DNS
-- Logan Phillips So Altamont HS DNS
-- Trenton Wells Sr Mountain View HS DNS
-- Wesley Thacker Sr Altamont HS DNS
-- Spencer Capener Sr Layton HS DNS
-- Adam Johnson Fr American Heritage DNS
-- Logan Nelson Sr Tooele HS DNS
-- Tanner Layton So Altamont HS DNS
-- Cameron Dutson Jr Tooele HS DNS
-- Edmon Huang So Rock Springs HS-WY DNS
-- Logan Snow Sr Union HS DNS
-- Rees Patterson So Bonneville HS DNS
-- Tyler Hansen So Ben Lomond HS DNS
-- Boston Sargent So North Summit HS DNS
-- Jared Wayment Jr Bonneville HS DNS
-- Calder Moon Fr Duchesne HS DNS
Girls 200 meter Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time Wind
===========================================================================
1 Elizabeth Butler Jr Clearfield HS 26.03 +0.4
2 Makenna McCloy Jr Tooele HS 26.21 +0.4
3 Marianne Barber Fr Farmington HS 26.37 +0.8
4 Makenzie Lorimer Jr Bear River HS 26.79 +0.4
5 Camilla Andam Jr Copper Hills HS 26.84 +0.4
6 Capri Jones So Morgan HS 27.30 +2.3
7 Sislee Richins Jr North Summit HS 27.30 +0.8
8 Annie Rowlan Jr Morgan HS 27.41 +2.3
9 Malaiyah Thomas Jr Bear River HS 27.59 +0.4
10 Laurie Reeve Jr Logan HS 27.61 +2.3
11 Jenae Ramirez Sr Rock Springs HS-WY 27.66 +0.4
12 Lucie Prettyman Fr East HS 27.73 +0.8
13 Lexis Zinger Fr Copper Hills HS 27.82 +0.8
14 Maddison Towne Sr Bear River HS 27.86 +2.3
15 Aubrey Riser Fr Union HS 27.89 +0.8
16 Sade Miller So Union HS 27.94 +0.8
17 Sadie Stock So Copper Hills HS 27.97 +2.3
18 Sam Murray Jr Clearfield HS 28.06 +0.4
19 Cymetrius Jefferson Jr Layton HS 28.10 +2.3
20 Hannah Lamon Sr North Summit HS 28.14 +2.3
21 Naiya Coffman Fr Copper Hills HS 28.18 +2.3
22 Haily Stephens Jr Mountain View HS 28.24 +0.3
23 Madi Larsen Jr Morgan HS 28.27 +0.3
24 Kenzy Kellum Jr Mountain View HS 28.40 +0.9
25 Anna Jiricko So Rowland Hall 28.40 +0.3
26 Lauren Adams Jr Bonneville HS 28.47 +0.3
27 Emmie Barnes Fr Cokeville HS 28.64 +0.5
28 Esperance Iradukunda Jr East HS 28.95 +0.9
29 Madison Snow Jr Union HS 28.98 +3.3
30 Leona Teichert Sr Cokeville HS 29.08 +1.5
31 Mae Ling Lewis Jr East HS 29.31 +0.3
32 Malorie Davis So Copper Hills HS 29.33 +0.9
33 Hannah Allred Fr American Heritage 29.53 +0.3
34 McKenna Mickelson So Union HS 29.54 +0.9
35 Lyndee Miller Sr Union HS 29.61 +1.5
36 Micha Nenbee Fr Rowland Hall 29.76 +1.9
37 Ayla Myrin Jr Altamont HS 29.78 +0.3
38 Alexia Muhlestein So Maeser Prep Acad 29.80 +0.5
39 Rachel Clark So Clearfield HS 29.82 +3.3
40 Emma Gibbs Fr American Heritage 29.90 +1.5
41 Jade Woolstenhulme Fr North Summit HS 29.91 +3.3
42 Maelynn Schrader Jr layton christian academy 29.93 +3.3
43 Rebeca Gomez Jr Bear River HS 30.05 +1.5
44 Collette Held Sr Logan HS 30.12 +1.9
45 Tana Teichert So Cokeville HS 30.18 +0.5
46 Logan Westergard Jr Bear River HS 30.45 +1.5
47 India Munson So Logan HS 30.59 +3.3
48 Laynee Shiner Fr Altamont HS 30.71 +1.5
49 Alexandra Hodson So Rowland Hall 30.89 +1.9
50 Cali Pollastro So Rock Springs HS-WY 31.03 +0.3
51 Kat Stuart Fr Mountain View HS 31.25 +0.0
52 Tavia Barnes Fr East HS 31.55 +1.9
53 Shayna Green Fr Rowland Hall 31.97 +0.0
54 Madison Ferry So North Summit HS 31.97 +0.9
55 Shari Franke So American Heritage 32.06 +0.0
56 Whitney Fillmore Fr American Heritage 32.39 +0.5
57 Madelyn Christensen So Maeser Prep Acad 32.73 +0.0
58 Ellen Rickerd Fr Saint Joseph Catholic Hig 33.00 +0.0
59 Celeste Dailey Fr Draper APA HS 35.11 +0.6
60 Suzie Lane So Maeser Prep Acad 36.02 +0.6
61 Navi. Brar Fr Draper APA HS 38.74 +0.6
-- Gracie Laney So Logan HS DNS +0.9
-- Katy Hurst Jr Saint Joseph Catholic Hig DNS +1.9
-- Taylor Bradshaw Fr Mountain View HS DNS +1.5
-- Morgan Murdock Fr Altamont HS DNS +0.0
-- Maria Callado So layton christian academy DNS +0.0
-- Hayley Matthews So layton christian academy DNS +0.9
-- Sydney Barlow So Layton HS DNS +3.3
-- Emily Edgington So Morgan HS DNS +3.3
-- Abbie Rhoades Fr Tabiona HS DNS +1.9
-- Mary Taylor Jr Farmington HS DNS +3.3
-- Julianne Murakami Sr Saint Joseph Catholic Hig DNS +0.6
-- Beca Hale Sr Tooele HS DNS +0.6
-- Janae Jenkins So Tabiona HS DNS +0.6
-- Abby Leonard So Draper APA HS DNS +0.6
-- Kalli Jamison Jr Roy HS DNS +1.9
-- Kylee Knoll Jr Morgan HS DNS +0.9
-- Emrey Maxfield So Altamont HS DNS +1.9
-- Joy Jensen Jr Farmington HS DNS +0.8
-- Marci Richins Fr North Summit HS DNS +0.8
-- Taylor Valencia So Tooele HS DNS +1.5
-- Favour Wanjoku Jr Rock Springs HS-WY DNS +0.4
-- Emily Ayers So Draper APA HS DNS +0.5
-- Sharica Lefler Sr Tabiona HS DNS +0.5
-- Jennase Allred Sr Tabiona HS DNS +0.5
Boys 200 meter Varsity Timed Finals
===========================================================================
Athlete Yr Team Time Wind
===========================================================================
1 Porter Giles Jr Morgan HS 22.64 +1.3
2 Dallon Schultz Jr Bear River HS 23.12 +1.3
3 Aaron Pectol Sr Tooele HS 23.12 +1.3
4 Bracken Taylor Jr Logan HS 23.23 +0.1
5 Jakob Burt Jr Morgan HS 23.27 +0.1
6 Nathan Orton Jr Logan HS 23.31 +1.3
7 Adam Peterson Jr Clearfield HS 23.31 +1.3
8 Kevin Mei Sr Rock Springs HS-WY 23.41 +0.1
9 Ashton Schofield So Mountain View HS 23.42 +1.3
10 Hyrum Rosenlund So Logan HS 23.68 +1.3
11 Ethan Moore Sr Morgan HS 23.80 +0.1
12 Favor Okere Jr Rock Springs HS-WY 23.90 +0.1
13 Nathan Bendixsen Sr Copper Hills HS 23.91 +0.1
14 Hunter Miles Jr Copper Hills HS 24.00 +0.1
15 Bentley Johnson Sr Cokeville HS 24.27 -0.1
16 Jarron Savage So Morgan HS 24.29 -0.1
17 Everett Whitman Sr Rock Springs HS-WY 24.35 +1.4
18 Marshall Breck Sr Copper Hills HS 24.36 +0.0
19 James Faurschou So Copper Hills HS 24.71 +0.0
20 Emmanuel Odogwu Jr Rock Springs HS-WY 24.72 +0.0
21 Jaxsen Fage Jr Roy HS 24.77 -0.2
22 Dylan Davis Jr Clearfield HS 24.78 -0.1
23 Chance Udy So Bear River HS 24.80 -0.1
24 Hunter Cherrington Sr Mountain View HS 24.83 +1.4
25 Samuel McGuire Jr Bear River HS 24.93 +0.0
26 Hunter Bosgieter Jr Clearfield HS 24.95 +1.0
27 Joe Douglas Jr Tooele HS 24.97 +0.4
28 Isaac Wangsgard So Farmington HS 25.07 -0.1
29 Landon Hopkins Jr Morgan HS 25.10 -0.1
30 Logan Gillman Sr Union HS 25.14 +1.4
31 William Nordstrom So Roy HS 25.16 -0.1
32 Andrew Skorcz Fr Rock Springs HS-WY 25.17 -0.1
33 Kolby Sorensen Jr Copper Hills HS 25.19 +1.4
34 Hunter Gross Jr Mountain View HS 25.27 +0.0
35 Dominic Maughn Jr Draper APA HS 25.38 +0.4
36 Adrian Carlson Sr Union HS 25.48 +1.4
37 Bridger Harris Jr Mountain View HS 25.49 +1.2
38 Frank Matheson Sr South Summit HS 25.52 +1.4
39 Dimitri Hansen So Roy HS 25.61 -0.2
40 Carson Hill Jr Roy HS 25.61 -0.2
41 Max Taylor So Draper APA HS 25.67 +2.5
42 Michael Planishek So Union HS 25.67 +1.0
43 Connor Brown So Mountain View HS 25.75 +0.4
44 Ryker Johnson Fr North Summit HS 25.94 +2.5
45 Trey Pasch Sr Layton HS 25.95 +1.3
46 McKay Rees Jr North Summit HS 26.01 +1.0
47 Daniel Legge Jr Layton HS 26.01 +1.2
48 Zachery Folkman Jr Bear River HS 26.05 +1.4
49 Josh Cudney Sr Green River HS WY 26.10 +1.0
50 Connor Chappell So North Summit HS 26.11 +1.0
51 Spencer Moreno Sr Tooele HS 26.14 +1.2
51 McCoy Murray Fr Union HS 26.14 +3.0
53 Francesco Silvestro Sr Roy HS 26.17 +2.5
54 Max Chatterton Jr Draper APA HS 26.18 +3.0
55 Dawson Grant Sr Duchesne HS 26.22 -0.2
56 Cole Lunde So Rowland Hall 26.32 +1.2
57 Shaffer Myers Jr South Summit HS 26.40 +3.0
58 Imged Alatabi So Union HS 26.43 +3.0
59 Dylan Taylor Fr Green River HS WY 26.51 +1.2
60 Treven Lassche Fr South Summit HS 26.56 +2.5
61 Alvaro Nicolia Sr Rowland Hall 26.66 +1.6
62 Ethan Hull Jr Duchesne HS 26.81 +1.6
63 Nick Belko Fr Saint Joseph Catholic Hig 26.92 +0.4
64 Noah Mann Fr Ben Lomond HS 27.18 +1.2
65 Dylan Ashby Jr Farmington HS 27.30 +3.0
66 Cody Wilkins Jr Maeser Prep Acad 27.41 +1.6
67 Will Sunderman Fr South Summit HS 27.59 +2.5
68 Ty Lunde So Rowland Hall 27.76 +1.2
69 Conner Yturralde Fr South Summit HS 27.86 +1.6
70 Alex Tokita So Rowland Hall 28.10 +1.2
71 Brandon Lee Jr Maeser Prep Acad 28.52 +0.4
72 Dakota Pomikala Fr Tooele HS 29.27 +1.2
73 Dillon Fang Fr Rowland Hall 29.54 +1.2
-- Edmison Lenidrik So layton christian academy DNS -0.2
-- Dusty Clayburn Fr Duchesne HS DNS +3.0
-- Davis Johnson Sr Bonneville HS DNS +1.2
-- Luke Langpap So Farmington HS DNS -0.2
-- Branon Torgerson Fr Duchesne HS DNS +1.2
-- Quinn Chappell Sr North Summit HS DNS +1.0
-- Tommy Clark Sr Green River HS WY DNS +1.6
-- Valentino Jones So Bonneville HS DNS +1.6
-- Ketu Achebo Fr Mount Vernon Academy DNS +1.6
-- Alexander Robb Jr Farmington HS DNS +1.2
-- Jake Harmon Sr Cokeville HS DNS +1.0
-- Sean Gilmore Fr Ben Lomond HS DNS +1.0
-- Ebenezer Chan Jr layton christian academy DNS +3.0
-- Garth Maddock Jr Ben Lomond HS DNS +2.5
-- Christiaan Howland Fr Maeser Prep Acad DNS +1.2
-- Jimmy Smith Jr Altamont HS DNS -0.2
-- Anthony Flores Jr Ben Lomond HS DNS +1.4
-- Malek McFetridge So Manila HS DNS +0.4
-- Dakota Young Sr Tabiona HS DNS +0.0
-- Will Pendelton Sr Layton HS DNS +0.0
-- Joe Henry So Mount Vernon Academy DNS +0.4
-- Torsten Hawks Fr Ben Lomond HS DNS +1.2
-- Cannon Richins Jr North Summit HS DNS +0.0
-- Klayson Roberts Jr Bear River HS DNS +0.1
-- Zach Pardue So Layton HS DNS +2.5
Girls Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Varsity Timed Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Union HS A 4:18.68
2 Rock Springs HS-WY A 4:22.77
3 North Summit HS A 4:28.28
4 Jackson Hole A 4:30.01
5 Morgan HS A 4:37.33
6 Layton HS A 4:39.22
7 Mountain View HS A 4:39.49
8 Bear River HS A 4:39.98
9 Logan HS A 4:42.01
10 Copper Hills HS A 4:52.62
11 Duchesne HS A 4:54.37
12 Green River HS WY A 4:58.13
13 Maeser Prep Acad A 5:08.64
14 Altamont HS A 5:16.35
DNS South Summit HS A DNS
Boys Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Varsity Timed Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Morgan HS A 3:39.79
2 Roy HS A 3:40.28
3 Rock Springs HS-WY A 3:48.65
4 Cokeville HS A 3:53.02
5 Layton HS A 3:56.80
6 Bear River HS A 3:57.42
7 Green River HS WY A 3:58.23
8 Union HS A 3:58.68
9 Altamont HS A 3:59.90
10 Duchesne HS A 4:01.16
11 Mountain View HS A 4:01.58
12 Copper Hills HS A 4:02.52
13 North Summit HS A 4:19.89
14 Maeser Prep Acad A 4:23.29
DNS Draper APA HS A DNS
DNS Logan HS A DNS
DNS South Summit HS A DNS
Girls 4x400 meters Varsity Timed Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Bear River HS A 4:09.26
2 Clearfield HS A 4:21.77
3 Copper Hills HS A 4:22.24
4 North Summit HS A 4:27.50
5 Morgan HS A 4:31.49
6 Union HS A 4:32.22
7 Layton HS A 4:35.80
8 Rock Springs HS-WY A 4:48.43
9 Logan HS A 4:57.12
DNS Maeser Prep Acad A DNS
DNS Mountain View HS A DNS
DNS Altamont HS A DNS
Boys 4x400 meters Varsity Timed Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Bear River HS A 3:29.42
2 Copper Hills HS A 3:32.32
3 Morgan HS A 3:35.07
4 Logan HS A 3:36.34
5 Rock Springs HS-WY A 3:37.53
6 Clearfield HS A 3:38.45
7 Maeser Prep Acad A 3:45.34
8 Roy HS A 3:48.32
9 North Summit HS A 3:51.08
10 Duchesne HS A 3:51.67
11 Union HS A 3:54.64
12 Layton HS A 4:03.37
13 Green River HS WY A 4:05.02
DNS Farmington HS A DNS
DNS Mountain View HS A DNS
DNS Altamont HS A DNS
Girls Long Jump Varsity Finals
================================================================================
Athlete Yr Team Mark
================================================================================
1 Favour Wanjoku Jr Rock Springs HS-WY 5.62m 18-05.50
2 Camilla Andam Jr Copper Hills HS 5.31m 17-05.00
3 Ashley Roberts Jr Bear River HS 5.16m 16-11.25
4 Kinslee Drake Fr Union HS 5.14m 16-10.25
5 Mckenna Johnson Jr Bonneville HS 5.06m 16-07.25
6 Shea Davidson Sr Logan HS 5.05m 16-07.00
7 McKenna Mickelson So Union HS 4.99m 16-04.50
8 Rachel Clark So Clearfield HS 4.98m 16-04.25
9 Portia Lee Sr North Summit HS 4.94m 16-02.50
10 Kaitlyn Richins So Layton HS 4.91m 16-01.50
11 Bridgette Howell So Roy HS 4.90m 16-01.00
12 Grace Crystal Sr North Summit HS 4.87m 15-11.75
13 Kionna Kartchner Sr Logan HS 4.81m 15-09.50
14 Janae Teichert Sr Cokeville HS 4.81m 15-09.50
15 Jennase Allred Sr Tabiona HS 4.74m 15-06.50
16 Erin Bailey Fr Layton HS 4.65m 15-03.25
17 Jayne Packer So Farmington HS 4.63m 15-02.50
18 Jenna Kunzler Fr Bear River HS 4.62m 15-02.00
19 Indiana Brown Jr Farmington HS 4.60m 15-01.00
20 Meagan Matthews Sr Morgan HS 4.59m 15-00.75
21 Rylee Teichert So Cokeville HS 4.58m 15-00.25
22 Kasidie Thomas Sr Tabiona HS 4.56m 14-11.75
23 Kenzy Kellum Jr Mountain View HS 4.55m 14-11.25
24 Emmie Barnes Fr Cokeville HS 4.55m 14-11.25
25 Collette Held Sr Logan HS 4.54m 14-10.75
26 Elaine Westmoreland So Bear River HS 4.53m 14-10.50
27 Sharica Lefler Sr Tabiona HS 4.53m 14-10.25
28 Ayla Myrin Jr Altamont HS 4.53m 14-10.25
29 Lyndee Miller Sr Union HS 4.53m 14-10.25
30 Anna Bilic Jr East HS 4.51m 14-09.50
31 Teesha Richins Jr North Summit HS 4.49m 14-09.00
32 Emily McKinney Jr Tooele HS 4.49m 14-08.75
33 Emery Wheeler Jr Morgan HS 4.49m 14-08.75
34 Korina Toomalatai So Layton HS 4.47m 14-08.25
35 Tana Teichert So Cokeville HS 4.46m 14-07.75
36 Lucie Prettyman Fr East HS 4.46m 14-07.50
37 Carly Randall Jr Bear River HS 4.43m 14-06.50
38 Hallie Arthur Fr Logan HS 4.41m 14-05.50
39 Haily Stephens Jr Mountain View HS 4.35m 14-03.50
40 Braylee Petersen So Maeser Prep Acad 4.35m 14-03.50
41 Kaya Heideman Jr Judge Memorial CHS 4.34m 14-03.00
42 Aubrey Riser Fr Union HS 4.32m 14-02.25
43 Somaline Yin So Bear River HS 4.30m 14-01.25
44 Tayler Sieverts So North Summit HS 4.28m 14-00.50
45 Rylee Bleazard Sr Duchesne HS 4.27m 14-00.00
46 Tylea Ashton Sr Morgan HS 4.26m 13-11.75
47 Jade Woolstenhulme Fr North Summit HS 4.25m 13-11.50
48 Anelie Peterson Fr Maeser Prep Acad 4.25m 13-11.25
49 Abby Johnson So Cokeville HS 4.23m 13-10.50
50 Rylie Runyan So Farmington HS 4.18m 13-08.50
51 Emme Andersen Jr Maeser Prep Acad 4.12m 13-06.25
52 Mia Vinding Jr Rowland Hall 4.07m 13-04.25
53 Laura Coppin Fr Logan HS 4.06m 13-04.00
54 Brooklyn Smock Jr Layton HS 4.06m 13-03.75
55 Kat Stuart Fr Mountain View HS 4.06m 13-03.75
56 Hayley Matthews So layton christian academy 4.05m 13-03.50
57 Olivia Meeks Fr Mountain View HS 4.03m 13-02.75
58 Cayli Niederhauser Fr Morgan HS 4.03m 13-02.75
59 Makayla Miller Jr Copper Hills HS 3.99m 13-01.25
60 Janae Jenkins So Tabiona HS 3.88m 12-09.00
61 Aspen Mitchell Jr Altamont HS 3.86m 12-08.00
62 Taylor Bradshaw Fr Mountain View HS 3.85m 12-07.50
63 Mariyah Brady Jr Green River HS WY 3.78m 12-05.00
64 Bridgette Crowley So Mount Vernon Academy 3.78m 12-04.75
65 McKayla Lee Jr Maeser Prep Acad 3.68m 12-01.00
66 Azalea Farrar So South Summit HS 3.37m 11-00.75
67 Jacelynn Nielson Jr Layton HS 3.23m 10-07.25
68 Jacee Martinez Jr Duchesne HS 3.14m 10-03.75
69 Sydney Ellis Jr Maeser Prep Acad 2.84m 9-03.75
70 Alexa Montes So American Heritage 2.70m 8-10.25
-- Josephina Lealaitafea Sr Copper Hills HS DNS DNS
-- Shari Franke So American Heritage DNS DNS
-- Whitney Fillmore Fr American Heritage DNS DNS
-- Breelyn Knowles So Farmington HS DNS DNS
-- Mia Rasmussen Fr Union HS DNS DNS
-- Addee Beardsley Fr Green River HS WY DNS DNS
-- Maelynn Schrader Jr layton christian academy DNS DNS
-- Reagan Vance Jr Farmington HS DNS DNS
-- Katie Shepherd Sr Copper Hills HS NM NM
Boys Long Jump Varsity Finals
================================================================================
Athlete Yr Team Mark
================================================================================
1 Cameron Farley Sr Copper Hills HS 6.91m 22-08.00
2 Damon Simmons Sr Logan HS 6.60m 21-07.75
3 Seth Hymas Jr Rock Springs HS-WY 6.34m 20-09.50
4 Matthew Christensen So Bear River HS 6.24m 20-05.75
5 C. j. Canada So Layton HS 6.21m 20-04.50
6 Bo Stearns Jr Logan HS 6.14m 20-02.00
7 Jonah Page Sr Layton HS 6.14m 20-01.75
8 Tyson Hurd Sr Morgan HS 6.09m 19-11.75
9 Hayden Wilcox Jr Farmington HS 6.08m 19-11.50
10 Benjamin Bohne So Copper Hills HS 6.07m 19-11.00
11 Brandon Cleverly Sr Copper Hills HS 6.07m 19-11.00
12 Jaden Mickelson Sr Union HS 5.97m 19-07.00
13 Josue Campa So Clearfield HS 5.96m 19-06.75
14 Kaden Bleazard Jr Duchesne HS 5.96m 19-06.75
15 Brody McKinnon Jr Logan HS 5.95m 19-06.25
16 Josh Cudney Sr Green River HS WY 5.83m 19-01.50
17 Colin Madsen So Rock Springs HS-WY 5.81m 19-00.75
18 Patrick Rampton Jr Bear River HS 5.78m 18-11.75
19 Dmitry Wilkins Sr Logan HS 5.76m 18-11.00
20 Dominic Maughn Jr Draper APA HS 5.76m 18-10.75
21 Aaron Groethe Jr Roy HS 5.73m 18-09.50
22 Jake Harmon Sr Cokeville HS 5.71m 18-09.00
23 Dakota Young Sr Tabiona HS 5.71m 18-09.00
24 Cannon Richins Jr North Summit HS 5.68m 18-07.75
25 Hayden Hatch Sr Cokeville HS 5.66m 18-07.00
26 Imged Alatabi So Union HS 5.55m 18-02.75
27 Joel Dopp Sr Layton HS 5.54m 18-02.25
28 Jacob Hecht So Farmington HS 5.52m 18-01.50
29 Logan Gillman Sr Union HS 5.45m 17-10.50
30 Jaxon Miller Jr Union HS 5.41m 17-09.25
31 Ryker Johnson Fr North Summit HS 5.34m 17-06.25
32 Hugh Jackson Jr Maeser Prep Acad 5.28m 17-04.00
33 Connor Brown So Mountain View HS 5.24m 17-02.25
34 Luke Schwarting Jr Cokeville HS 5.23m 17-02.00
35 Gabe Fisher So Roy HS 5.21m 17-01.25
36 Ronald Hanson Sr Bear River HS 5.18m 17-00.00
37 Kandon Mosher Fr North Summit HS 5.15m 16-11.00
38 Ethan Hull Jr Duchesne HS 5.14m 16-10.25
39 Keldon Hansen Jr Bear River HS 5.12m 16-09.75
40 Ebenezer Chan Jr layton christian academy 5.12m 16-09.75
41 Lochlyn Teichert Sr Cokeville HS 5.08m 16-08.00
42 Gavin Sherwood Jr Maeser Prep Acad 5.05m 16-06.75
43 Trey Robinson Sr Duchesne HS 4.95m 16-03.00
44 Landon Rhoads Jr Tabiona HS 4.91m 16-01.25
45 Ethan Crittenden So North Summit HS 4.87m 16-00.00
46 Ethan Park Fr Tabiona HS 4.87m 15-11.75
47 Ketu Achebo Fr Mount Vernon Academy 4.78m 15-08.25
48 Dylan Ashby Jr Farmington HS 4.60m 15-01.25
49 Joe Henry So Mount Vernon Academy 4.27m 14-00.00
50 Tyler Hirzel Fr North Summit HS 4.19m 13-09.00
-- Hayden Barry So Saint Joseph Catholic Hig DNS DNS
-- Gregory Summers So Bear River HS DNS DNS
-- Alex Marius Sr Green River HS WY DNS DNS
-- Torsten Hawks Fr Ben Lomond HS DNS DNS
-- Robert Cook Fr East HS DNS DNS
-- Jaden Perkins Fr Logan HS DNS DNS
-- Garrett Jensen So American Heritage DNS DNS
-- Ben Chandler Jr South Summit HS DNS DNS
-- Jeremy Wilcox Jr Farmington HS DNS DNS
-- Brock Hatch So Layton HS DNS DNS
-- Cade Miller Fr Union HS DNS DNS
-- Harrison Murray So East HS DNS DNS
-- Brandon Lee Jr Maeser Prep Acad DNS DNS
-- Christiaan Howland Fr Maeser Prep Acad DNS DNS
-- Zach Beckstead Sr Layton HS DNS DNS
-- Chance Reid So Draper APA HS DNS DNS
-- Tommy Clark Sr Green River HS WY DNS DNS
-- Braedon Montgomery Jr Altamont HS DNS DNS
-- Stephen Sessions Sr American Heritage DNS DNS
-- Jaylon Ford Jr Bonneville HS DNS DNS
-- Kade Stewart So Tabiona HS DNS DNS
Girls High Jump Varsity Finals
================================================================================
Athlete Yr Team Mark
================================================================================
1 Emery Wheeler Jr Morgan HS 1.62m 5-04.00
2 Teesha Richins Jr North Summit HS 1.57m 5-02.00
3 Jayne Packer So Farmington HS 1.52m 5-00.00
4 Camilla Andam Jr Copper Hills HS 1.52m 5-00.00
5 Rebekah Uden Jr Bonneville HS 1.47m 4-10.00
6 Reagan Reeves Sr Copper Hills HS 1.47m 4-10.00
7 Andie Boothe Sr Ben Lomond HS 1.47m 4-10.00
8 Rylie Runyan So Farmington HS 1.42m 4-08.00
9 Rylee Teichert So Cokeville HS 1.42m 4-08.00
10 Kaelea Gibson Fr Green River HS WY 1.42m 4-08.00
11 Anelie Peterson Fr Maeser Prep Acad 1.42m 4-08.00
12 Aspen Collett Sr Manila HS 1.42m 4-08.00
12 Madeline Holl Sr Saint Joseph Catholic Hig 1.42m 4-08.00
12 Cali Pollastro So Rock Springs HS-WY 1.42m 4-08.00
15 Kylee Dayton Fr Cokeville HS 1.37m 4-06.00
15 Theresa Lara Jr East HS 1.37m 4-06.00
15 Laura Coppin Fr Logan HS 1.37m 4-06.00
15 Anna Jiricko So Rowland Hall 1.37m 4-06.00
19 Morgan Kobe Jr Morgan HS 1.37m 4-06.00
20 Kameron Wilson So Rock Springs HS-WY 1.37m 4-06.00
21 Celesta Graham Jr Union HS 1.37m 4-06.00
22 Madison Snow Jr Union HS 1.37m 4-06.00
23 Sarah Martin So Copper Hills HS 1.37m 4-06.00
23 Elaine Westmoreland So Bear River HS 1.37m 4-06.00
25 Lyndee Miller Sr Union HS 1.32m 4-04.00
26 Hailey Farnsworth Sr Union HS 1.32m 4-04.00
27 Sarah Wilson Fr Green River HS WY 1.27m 4-02.00
27 Abby Henstra Fr Mountain View HS 1.27m 4-02.00
29 Somaline Yin So Bear River HS 1.27m 4-02.00
29 Madison Ferry So North Summit HS 1.27m 4-02.00
31 Mia Bradshaw So Maeser Prep Acad 1.27m 4-02.00
31 Hanna Fetzer So East HS 1.27m 4-02.00
31 Kearstynn Price Fr Bear River HS 1.27m 4-02.00
34 Taite Lamoreaux Fr Mountain View HS 1.27m 4-02.00
35 Kailee Riser Jr Union HS 1.22m 4-00.00
-- Amberly Webb Jr Farmington HS DNS DNS
-- Maggie Sorensen Fr Altamont HS DNS DNS
-- McKenna Atkinson So South Summit HS DNS DNS
-- Reagan Vance Jr Farmington HS DNS DNS
-- Kayla Burton Sr Copper Hills HS DNS DNS
-- Lindsay Matthews Jr Morgan HS DNS DNS
-- Kaitlyn Richins So Layton HS DNS DNS
-- Paiton Lazenby So Tabiona HS NM NM
-- Jennifer Kiener Jr Maeser Prep Acad NM NM
Boys High Jump Varsity Finals
================================================================================
Athlete Yr Team Mark
================================================================================
1 Cameron Farley Sr Copper Hills HS 1.88m 6-02.00
2 Daniel Holverson Jr Roy HS 1.88m 6-02.00
3 Wesley Elmore Jr Clearfield HS 1.83m 6-00.00
4 Joel Dopp Sr Layton HS 1.83m 6-00.00
5 Favor Okere Jr Rock Springs HS-WY 1.78m 5-10.00
5 Bracken Taylor Jr Logan HS 1.78m 5-10.00
5 Derek Lionberger Sr Rock Springs HS-WY 1.78m 5-10.00
8 Bo Stearns Jr Logan HS 1.78m 5-10.00
9 Matthew Millburn Sr Morgan HS 1.78m 5-10.00
10 Ashton Schofield So Mountain View HS 1.78m 5-10.00
10 Emmanuel Odogwu Jr Rock Springs HS-WY 1.78m 5-10.00
12 Mason Buck Jr Ben Lomond HS 1.73m 5-08.00
13 Nathan Bendixsen Sr Copper Hills HS 1.73m 5-08.00
13 Brody McKinnon Jr Logan HS 1.73m 5-08.00
13 Jacob Hecht So Farmington HS 1.73m 5-08.00
16 Luke Torman Fr Morgan HS 1.73m 5-08.00
17 Jaylon Ford Jr Bonneville HS 1.73m 5-08.00
18 Jake Harmon Sr Cokeville HS 1.73m 5-08.00
19 Hagen Miles Sr South Summit HS 1.73m 5-08.00
20 Hayden Roberts Fr Green River HS WY 1.67m 5-06.00
20 Gabe Fisher So Roy HS 1.67m 5-06.00
20 Kyzer Summers So Bear River HS 1.67m 5-06.00
23 Damon Simmons Sr Logan HS 1.67m 5-06.00
23 Ben Checketts Jr Layton HS 1.67m 5-06.00
25 Dakota Young Sr Tabiona HS 1.67m 5-06.00
26 Brock Hatch So Layton HS 1.67m 5-06.00
27 Branon Torgerson Fr Duchesne HS 1.62m 5-04.00
28 Austin Fox Fr Green River HS WY 1.62m 5-04.00
28 Dylan Taylor Fr Green River HS WY 1.62m 5-04.00
28 Landon Rhoads Jr Tabiona HS 1.62m 5-04.00
28 Hayden Barry So Saint Joseph Catholic Hig 1.62m 5-04.00
32 Dwason Allred Jr Tabiona HS 1.62m 5-04.00
32 Lochlyn Teichert Sr Cokeville HS 1.62m 5-04.00
32 Hayden Hatch Sr Cokeville HS 1.62m 5-04.00
-- Melelee Gautavai Sr East HS DNS DNS
-- Javier Baptista Jr Duchesne HS DNS DNS
-- Alex Marius Sr Green River HS WY DNS DNS
-- Ben Chandler Jr South Summit HS DNS DNS
-- Beau Woolstenhulme So North Summit HS DNS DNS
-- Josh Beckwith Jr Bonneville HS DNS DNS
-- Stephen Sessions Sr American Heritage DNS DNS
-- Ebenezer Chan Jr layton christian academy DNS DNS
-- Quinlan Woostenhulme Fr North Summit HS DNS DNS
-- Zach Beckstead Sr Layton HS DNS DNS
-- Brock Nye Jr Morgan HS NM NM
-- John Harris Jr Maeser Prep Acad NM NM
-- Koy Rasmussen Fr Union HS NM NM
-- Austin Shepherd So Copper Hills HS NM NM
-- Samuel McGuire Jr Bear River HS NM NM
-- Ethan Park Fr Tabiona HS NM NM
-- Payton Moake So Morgan HS NM NM
-- Luke Schwarting Jr Cokeville HS NM NM
-- Ronald Hanson Sr Bear River HS NM NM
-- Benjamin Bohne So Copper Hills HS NM NM
-- Porter Chubb Fr Rock Springs HS-WY NM NM
-- Ethan Judd So North Summit HS NM NM
-- Mitchell Wagner So Tabiona HS NM NM
Girls Javelin Varsity Finals
================================================================================
Athlete Yr Team Mark
================================================================================
1 Lia Katoa So Layton HS 33.02m 108-04
2 Emrey Maxfield So Altamont HS 32.36m 106-02
3 McKenzie Bywater Jr Bear River HS 30.10m 98-09
4 Jacee Fitzgerald Sr Copper Hills HS 30.00m 98-05
5 Lyndee Hereford Sr Mountain View HS 29.34m 96-03
6 Millee Breshears Jr Morgan HS 28.76m 94-04.50
7 Brynlee Richins So North Summit HS 28.12m 92-03
8 Kimzi Sawyer Sr Manila HS 28.09m 92-02
9 Pele Fa Sr Layton HS 27.21m 89-03.50
10 Teesha Richins Jr North Summit HS 25.63m 84-01
11 Kennedy Garfield Jr North Summit HS 25.58m 83-11
12 Bailee Brown Jr Copper Hills HS 25.50m 83-08
13 Kamryn Terry Sr Copper Hills HS 25.42m 83-05
14 Rachel Stanford Fr North Summit HS 25.39m 83-03.50
15 Milly Garren Fr Logan HS 24.26m 79-07
16 Katie Sugiyama Jr Saint Joseph Catholic Hig 24.23m 79-06
17 Brinley Wall So Altamont HS 23.72m 77-10
18 Kaylee McKinnon Fr Logan HS 23.47m 77-00
19 Aspen Mitchell Jr Altamont HS 23.21m 76-02
20 Emily Maloof Judge Memorial CHS 23.21m 76-02
21 Aspen Collett Sr Manila HS 23.04m 75-07
22 Rebekah Uden Jr Bonneville HS 22.65m 74-04
23 Jayden Latsis So Duchesne HS 21.93m 71-11.50
24 Megan Nelson Sr Bear River HS 21.85m 71-08.50
25 Kortnee Hansen Jr Tooele HS 20.70m 67-11
26 Meghann Smith Sr Maeser Prep Acad 20.31m 66-07.50
27 Madison Miles So Altamont HS 20.24m 66-05
28 Maria Callado So layton christian academy 19.73m 64-09
29 Kennady Hackford Fr Tabiona HS 19.71m 64-08
30 Briella Allred Fr Tabiona HS 19.14m 62-09.50
31 Maria Martinez So Judge Memorial CHS 18.78m 61-07.50
32 Sydney Ellis Jr Maeser Prep Acad 18.29m 60-00
33 Breann Latsis So Duchesne HS 17.74m 58-02.50
34 Maggie Sorensen Fr Altamont HS 17.45m 57-03
35 Kristina DeShazo-Pezold Jr Roy HS 16.58m 54-05
36 Annie Droubay Fr Tooele HS 16.33m 53-07
37 Zada Jackson Fr Tooele HS 15.70m 51-06
38 Azuree Elmer So Roy HS 13.85m 45-05.50
39 Samantha Bell Jr Layton HS 13.42m 44-00.50
40 Rachel Southam So Union HS 13.31m 43-08.00
41 Aurora Draper Fr Manila HS 12.77m 41-11.00
42 Sarah Fine Jr North Summit HS 12.76m 41-10.50
43 Emma Wilkinson So Roy HS 12.05m 39-06.50
-- Abigayle Kendell Jr Judge Memorial CHS FOUL FOUL
-- Melanie Cottrell So Farmington HS FOUL FOUL
-- Lauren Hendersen So Layton HS DNS DNS
-- Trinity Gibbs Jr American Heritage DNS DNS
-- Autumn Smilowitz Sr Roy HS DNS DNS
-- Madelyn Christensen So Maeser Prep Acad DNS DNS
-- Izabelle Rudd So Logan HS DNS DNS
-- Katie Sugayama Saint Joseph Catholic Hig DNS DNS
-- Bailey Jeppesen Sr Tooele HS DNS DNS
-- Heather Uden So Bonneville HS DNS DNS
-- Skylynn Humble Jr Roy HS NM NM
Boys Javelin Varsity Finals
================================================================================
Athlete Yr Team Mark
================================================================================
1 Kimball Madsen Jr Mountain View HS 52.32m 171-08
2 Bremmer Bennett Sr Morgan HS 48.35m 158-07.50
3 Gregory Summers So Bear River HS 47.39m 155-06
4 Dylan Yturralde Jr South Summit HS 46.51m 152-07
5 Gaige Riley Sr Tabiona HS 46.20m 151-07
6 Chase Stephens Sr Morgan HS 46.06m 151-01.50
7 Holden Petty Jr Morgan HS 45.64m 149-09
8 Cannon Panfiloff Jr Roy HS 44.66m 146-06.50
9 Cordale Taylor So Altamont HS 43.53m 142-10
10 Gage Thornton Jr Morgan HS 43.46m 142-07
11 Braedon Montgomery Jr Altamont HS 42.09m 138-01
12 Jaden Mickelson Sr Union HS 41.37m 135-09
13 Thailen Pinkerton Jr Ben Lomond HS 40.61m 133-03
14 Preston Sleight Sr Union HS 40.02m 131-03.50
15 Bradley Lawson Jr Farmington HS 38.86m 127-06
16 Jaxon Miller Jr Union HS 38.83m 127-05
17 Joe Douglas Jr Tooele HS 38.38m 125-11
18 Skyler Ford Jr Duchesne HS 37.91m 124-04.50
19 Carson Hill Jr Roy HS 37.41m 122-09
20 Joel Dopp Sr Layton HS 35.86m 117-08
21 Brody McKinnon Jr Logan HS 34.77m 114-01
22 Colten Harding Jr Union HS 34.29m 112-06
23 Landon Rhoads Jr Tabiona HS 34.19m 112-02
24 Ty Stearns So Logan HS 33.64m 110-04.50
25 David Kump Sr Copper Hills HS 33.53m 110-00
26 Isaac Hopkins Jr Logan HS 32.92m 108-00
27 Zachery Folkman Jr Bear River HS 32.61m 107-00
28 Sam Bryner Sr Layton HS 32.13m 105-05
29 Weston Fowers Jr Roy HS 31.67m 103-11
30 Dusty Clayburn Fr Duchesne HS 31.49m 103-04
31 Ethan Park Fr Tabiona HS 30.78m 101-00
32 Wesley Elmore Jr Clearfield HS 30.43m 99-10
33 Logan Pond Sr Bear River HS 30.27m 99-04
34 Trevor Tucker Jr Copper Hills HS 30.25m 99-03
35 Dylan Davis Jr Clearfield HS 30.24m 99-02.50
36 Kalix Betts So Union HS 30.22m 99-02
37 Boyce Call Sr Roy HS 30.02m 98-06
38 Bergan Brown Jr Layton HS 29.94m 98-03
39 Daniel Legge Jr Layton HS 28.04m 92-00
40 Ryan Crowther Jr Farmington HS 27.84m 91-04
41 Steve Diaz Sr Copper Hills HS 26.36m 86-06
42 Joshua Astel Sr Logan HS 26.21m 86-00
43 Diego Cruz-Vargas Copper Hills HS 26.10m 85-07.50
44 Josue Campa So Clearfield HS 25.64m 84-01.50
45 Conner Clegg Sr South Summit HS 25.40m 83-04
46 Kaden Tinkham Sr North Summit HS 25.32m 83-01
47 Tyson Condos Sr Mountain View HS 23.90m 78-05
48 Drew Gable Jr Layton HS 22.96m 75-04
49 Kade Hancock So Layton HS 22.50m 73-10
50 Trace Richins Fr North Summit HS 20.85m 68-05
51 Thomas West Fr North Summit HS 20.78m 68-02
52 Matthew Draper So Manila HS 20.65m 67-09
53 Michael Roberts Jr Maeser Prep Acad 18.36m 60-03
54 Robert Welt Sr Rowland Hall 17.27m 56-08
-- James Basinger Copper Hills HS FOUL FOUL
-- Preston Hortin Sr Farmington HS DNS DNS
-- Dallas Miller Sr Bear River HS DNS DNS
-- Beau Woolstenhulme So North Summit HS DNS DNS
-- Zack Lowe Sr Farmington HS DNS DNS
-- Quinlan Woostenhulme Fr North Summit HS DNS DNS
-- Hayden Smith Jr Roy HS DNS DNS
-- Jaxon Hansen Jr Clearfield HS DNS DNS
-- Josh Payne So Bear River HS DNS DNS
-- Hunter Lowe So Farmington HS DNS DNS
-- Ethan Ecker Fr Roy HS DNS DNS
-- Kylan Van Der Watt Sr American Heritage DNS DNS
-- Levi Johnson Sr Clearfield HS DNS DNS
-- Drew Howard Sr South Summit HS DNS DNS
-- Nate Richens Jr Tooele HS DNS DNS
-- Stephen Sessions Sr American Heritage DNS DNS
Girls Shot Put Varsity Finals
================================================================================
Athlete Yr Team Mark
================================================================================
1 Courtney Smith Sr Rock Springs HS-WY 10.82m 35-06.00
2 Lia Katoa So Layton HS 10.69m 35-01.00
3 Trinity Chrisawn Jr Rock Springs HS-WY 10.62m 34-10.00
4 Lenisi Fineanganofo Jr Copper Hills HS 10.41m 34-02.00
5 Virginia Tomon Sr Saint Joseph Catholic Hig 10.26m 33-08.00
6 Pele Fa Sr Layton HS 10.08m 33-01.00
7 Lyndee Hereford Sr Mountain View HS 9.85m 32-04.00
8 Brecklyn Murdock Sr North Summit HS 9.70m 31-10.00
9 Alyssa Grant Sr Duchesne HS 9.65m 31-08.00
10 Janae Teichert Sr Cokeville HS 9.57m 31-05.00
11 Milly Garren Fr Logan HS 9.50m 31-02.00
12 Aspen Fraughton So Mountain View HS 9.45m 31-00.00
13 Katie Sugayama Saint Joseph Catholic Hig 9.24m 30-04.00
14 Haylee Rudy So Mountain View HS 9.12m 29-11.00
15 Brixon Mathis Jr Rock Springs HS-WY 9.07m 29-09.00
16 Faith Bartashnick Fr Green River HS WY 8.96m 29-05.00
17 Kimzi Sawyer Sr Manila HS 8.79m 28-10.00
18 Kameron Wilson So Rock Springs HS-WY 8.71m 28-07.00
19 Brianna Hurst So Bear River HS 8.66m 28-05.00
20 Kallie Croft Jr Morgan HS 8.43m 27-08.00
21 Alondra Holguin Sr Tooele HS 8.35m 27-05.00
22 Hannah Randall Sr Bonneville HS 8.25m 27-01.00
23 Natalie White Fr Green River HS WY 8.25m 27-01.00
24 Kaitlyn Andrews Sr Clearfield HS 8.15m 26-09.00
25 Alaina Maiers Jr Green River HS WY 7.95m 26-01.00
26 Joslynn Yost Jr Union HS 7.95m 26-01.00
27 Megan Musaalo Jr Clearfield HS 7.90m 25-11.00
28 Fuetahi Suki-Hanisi Jr Layton HS 7.85m 25-09.00
29 Erica Jenson Fr Altamont HS 7.80m 25-07.00
30 Emma Bodily So Copper Hills HS 7.77m 25-06.00
31 Teesha Richins Jr North Summit HS 7.72m 25-04.00
32 Elaine Westmoreland So Bear River HS 7.62m 25-00.00
33 Nakita Martin Jr Bonneville HS 7.59m 24-11.00
34 Ryann Conover So Clearfield HS 7.39m 24-03.00
34 Bailee Allred Jr Cokeville HS 7.39m 24-03.00
36 Modesta Rocha So Green River HS WY 7.31m 24-00.00
37 Brinley Wall So Altamont HS 6.96m 22-10.00
38 Hailee Yeck Jr Tooele HS 6.91m 22-08.00
39 Alyia Carlson Fr East HS 6.83m 22-05.00
40 Tiernyn Leuluai Fr Copper Hills HS 6.81m 22-04.00
41 Brinlee London Jr Morgan HS 6.70m 22-00.00
42 Azuree Elmer So Roy HS 6.42m 21-01.00
43 Stephanie Vilcapoma Jr East HS 6.35m 20-10.00
44 Jaycee Gaskins So Bonneville HS 6.14m 20-02.00
45 Briella Allred Fr Tabiona HS 5.99m 19-08.00
46 Rachel Stanford Fr North Summit HS 5.94m 19-06.00
47 Sarah Fine Jr North Summit HS 5.66m 18-07.00
48 Melanie Cottrell So Farmington HS 5.26m 17-03.00
-- Erica Payne Fr Bear River HS DNS DNS
-- Autumn Smilowitz Sr Roy HS DNS DNS
-- Shaylee Anderson Sr Logan HS DNS DNS
-- Lyza Pebley Fr Bear River HS DNS DNS
-- Mel Tupou Sr Logan HS DNS DNS
-- Alexis Martin Jr Green River HS WY DNS DNS
-- Brooke Spencer So Duchesne HS DNS DNS
-- Shelby Farr Jr Clearfield HS DNS DNS
-- Jessica Buchanan So North Summit HS DNS DNS
-- Saije Savaiinaea So Roy HS DNS DNS
-- Shayna Olsen Jr Union HS DNS DNS
-- Rachel Southam So Union HS DNS DNS
-- Dakota Largent Fr Mountain View HS DNS DNS
-- Madelyn Christensen So Maeser Prep Acad DNS DNS
-- Sydney Ellis Jr Maeser Prep Acad DNS DNS
-- Alyssa Jeppesen Jr Farmington HS DNS DNS
-- Katie Sugiyama Jr Saint Joseph Catholic Hig DNS DNS
-- Olivia Trunnell Jr Bear River HS NM NM
Boys Shot Put Varsity Finals
================================================================================
Athlete Yr Team Mark
================================================================================
1 Adaon Fish Sr Bonneville HS 13.08m 42-11.00
2 Isaac Hopkins Jr Logan HS 12.98m 42-07.00
3 Randon Gresham Jr Rock Springs HS-WY 12.90m 42-04.00
4 David Martinez Sr Green River HS WY 12.90m 42-04.00
5 Bruce Mitchell Sr South Summit HS 12.90m 42-04.00
6 Jamesen Burraston Jr Morgan HS 12.85m 42-02.00
7 Brigg Edwards Sr Union HS 12.77m 41-11.00
8 Braedon Montgomery Jr Altamont HS 12.70m 41-08.00
9 Skyler Ford Jr Duchesne HS 12.55m 41-02.00
10 Dallas Miller Sr Bear River HS 12.55m 41-02.00
11 Soloa Pei Jr Copper Hills HS 12.44m 40-10.00
12 Douglas Kongaika Jr East HS 12.37m 40-07.00
13 Tel Malone So Mountain View HS 12.34m 40-06.00
14 Jacob Martinez So Green River HS WY 12.34m 40-06.00
15 Ryker Keele So Morgan HS 11.96m 39-03.00
16 Kaleb Calderwood Sr Morgan HS 11.86m 38-11.00
17 Derek Lionberger Sr Rock Springs HS-WY 11.86m 38-11.00
18 Aaron Libby Sr Copper Hills HS 11.66m 38-03.00
19 Jacob Taucher Sr Rock Springs HS-WY 11.58m 38-00.00
20 Abraham Awadh So Roy HS 11.53m 37-10.00
21 Logan Pond Sr Bear River HS 11.43m 37-06.00
22 Kash Purser Fr Mountain View HS 11.33m 37-02.00
23 Cade Hastings Jr Copper Hills HS 11.30m 37-01.00
24 Dmitry Wilkins Sr Logan HS 11.25m 36-11.00
25 Nick Garcia Jr Saint Joseph Catholic Hig 11.17m 36-08.00
26 Michael Stokes Jr Judge Memorial CHS 11.12m 36-06.00
27 Cole Murray Fr Green River HS WY 11.12m 36-06.00
28 Michael Rodabaugh Jr Rock Springs HS-WY 11.10m 36-05.00
29 Gaige Riley Sr Tabiona HS 10.87m 35-08.00
30 Colten Harding Jr Union HS 10.84m 35-07.00
31 Andrew Thomas Sr Cokeville HS 10.74m 35-03.00
32 Holden Petty Jr Morgan HS 10.64m 34-11.00
33 Tyson Condos Sr Mountain View HS 10.59m 34-09.00
34 Amanaki Itaaehau So Farmington HS 10.54m 34-07.00
35 Christian Andersen Sr Bear River HS 10.49m 34-05.00
35 Garrett King Jr Cokeville HS 10.49m 34-05.00
37 Zadok (Evan) Budd So Clearfield HS 10.41m 34-02.00
38 Cooper Loftus Sr South Summit HS 10.11m 33-02.00
39 Etimani Fav?ale Jr North Summit HS 10.01m 32-10.00
40 Joseph Nolan Fr North Summit HS 9.98m 32-09.00
41 Hunter Pugsley So Bear River HS 9.93m 32-07.00
42 Faatui Mauga So Roy HS 9.78m 32-01.00
43 Ty Stearns So Logan HS 9.68m 31-09.00
44 Steve Diaz Sr Copper Hills HS 9.62m 31-07.00
45 Carson Tims Fr Mountain View HS 9.60m 31-06.00
45 Davion Williams Jr Clearfield HS 9.60m 31-06.00
45 Carson Hill Jr Roy HS 9.60m 31-06.00
48 Alec Berlin So Farmington HS 9.55m 31-04.00
48 Jarrett Parry Jr Morgan HS 9.55m 31-04.00
50 Nick Lobaido Jr Roy HS 8.79m 28-10.00
51 Quinn Chappell Sr North Summit HS 8.66m 28-05.00
52 Nathan Hunter Jr North Summit HS 8.51m 27-11.00
53 Drew Gable Jr Layton HS 8.18m 26-10.00
54 Jacob Smith So North Summit HS 7.77m 25-06.00
55 Emmit Lund Fr Manila HS 7.67m 25-02.00
56 Ryan Crowther Jr Farmington HS 7.26m 23-10.00
57 Carter Gowans Fr Tooele HS 6.96m 22-10.00
58 Colton Tippets Jr Manila HS 6.93m 22-09.00
59 Brendon Rasmussen Fr Manila HS 6.17m 20-03.00
-- Kendall Hill Jr Layton HS DNS DNS
-- Strom Huber Sr Judge Memorial CHS DNS DNS
-- Sam Bryner Sr Layton HS DNS DNS
-- Zach Geffre Sr Rock Springs HS-WY DNS DNS
-- Fernando Vasquez Jr Tooele HS DNS DNS
-- Levi Johnson Sr Clearfield HS DNS DNS
-- Gabriel Owen Jr Union HS DNS DNS
-- Cannon Panfiloff Jr Roy HS DNS DNS
-- Malik Bannaga Jr Copper Hills HS DNS DNS
-- Jacob Kongaika Fr East HS DNS DNS
-- Kylan Van Der Watt Sr American Heritage DNS DNS
-- Trevin Toone So Bear River HS DNS DNS
-- Jaxon Hansen Jr Clearfield HS DNS DNS
Girls Discus Varsity Finals
================================================================================
Athlete Yr Team Mark
================================================================================
1 Virginia Tomon Sr Saint Joseph Catholic Hig 36.35m 119-03
2 Courtney Smith Sr Rock Springs HS-WY 35.43m 116-03
3 Lia Katoa So Layton HS 35.35m 116-00
4 Pele Fa Sr Layton HS 34.87m 114-05
5 Brixon Mathis Jr Rock Springs HS-WY 33.15m 108-09
6 Brecklyn Murdock Sr North Summit HS 32.23m 105-09
7 Alyssa Grant Sr Duchesne HS 31.14m 102-02
8 Lenisi Fineanganofo Jr Copper Hills HS 31.11m 102-01
9 Emily Malouf Jr Judge Memorial CHS 30.10m 98-09
10 Kameron Wilson So Rock Springs HS-WY 30.06m 98-07.50
11 Lyndee Hereford Sr Mountain View HS 29.89m 98-01
12 Milly Garren Fr Logan HS 29.83m 97-10.50
13 Megan Musaalo Jr Clearfield HS 28.48m 93-05.50
14 Autumn Smilowitz Sr Roy HS 26.74m 87-09
15 Kimzi Sawyer Sr Manila HS 26.35m 86-05.50
16 Katie Sugiyama Jr Saint Joseph Catholic Hig 26.16m 85-10
17 Haylee Rudy So Mountain View HS 25.70m 84-04
18 Faith Bartashnick Fr Green River HS WY 25.45m 83-06
19 Aspen Fraughton So Mountain View HS 25.33m 83-01.50
20 Bailee Allred Jr Cokeville HS 25.27m 82-11
21 Hannah Randall Sr Bonneville HS 25.17m 82-07
22 Kallie Croft Jr Morgan HS 24.92m 81-09
23 Maria Martinez So Judge Memorial CHS 24.86m 81-07
24 Trinity Chrisawn Jr Rock Springs HS-WY 24.46m 80-03
25 Layla Jenson Jr Altamont HS 24.05m 78-11
26 Alaina Maiers Jr Green River HS WY 23.56m 77-03.50
27 Natalie White Fr Green River HS WY 22.85m 74-11.50
28 Alondra Holguin Sr Tooele HS 22.62m 74-02.50
29 Fuetahi Suki-Hanisi Jr Layton HS 22.60m 74-02
30 Modesta Rocha So Green River HS WY 22.40m 73-06
31 Thaylla Rocha Jr Logan HS 21.94m 72-00
32 Brinlee London Jr Morgan HS 21.80m 71-06.50
33 Kaitlyn Andrews Sr Clearfield HS 21.26m 69-09
34 Nakita Martin Jr Bonneville HS 21.18m 69-06
35 Millee Breshears Jr Morgan HS 20.98m 68-10
36 McKenzie Bywater Jr Bear River HS 20.37m 66-10
37 Brianna Hurst So Bear River HS 20.27m 66-06
38 Lyza Pebley Fr Bear River HS 20.14m 66-01
39 Erica Jenson Fr Altamont HS 19.53m 64-01
40 Rachel Southam So Union HS 19.15m 62-10
41 Tiernyn Leuluai Fr Copper Hills HS 18.82m 61-09
42 Olivia Trunnell Jr Bear River HS 18.77m 61-07
43 Sarah Fine Jr North Summit HS 18.59m 61-00
44 Kennady Hackford Fr Tabiona HS 18.41m 60-05
45 Alyia Carlson Fr East HS 18.29m 60-00
46 Emme Andersen Jr Maeser Prep Acad 17.83m 58-06
47 Makayla Porter Jr Copper Hills HS 17.22m 56-06
48 Joslynn Yost Jr Union HS 16.95m 55-07.50
49 Sienna Zarkou So Ben Lomond HS 16.71m 54-10
50 Brynlee Richins So North Summit HS 16.46m 54-00
51 Stephanie Vilcapoma Jr East HS 16.00m 52-06
52 Bailee Brown Jr Copper Hills HS 15.70m 51-06
53 Jaycee Gaskins So Bonneville HS 14.91m 48-11.00
54 Azuree Elmer So Roy HS 14.74m 48-04.50
55 Hailee Yeck Jr Tooele HS 14.63m 48-00.00
56 Melanie Cottrell So Farmington HS 13.87m 45-06.00
57 McKayla Lee Jr Maeser Prep Acad 13.00m 42-08.00
58 Jayden Latsis So Duchesne HS 12.88m 42-03.00
59 Annie Droubay Fr Tooele HS 12.47m 40-11.00
-- Dakota Largent Fr Mountain View HS DNS DNS
-- Jessica Buchanan So North Summit HS DNS DNS
-- Brooke Spencer So Duchesne HS DNS DNS
-- Shelby Farr Jr Clearfield HS DNS DNS
-- Saije Savaiinaea So Roy HS DNS DNS
-- Emma Bodily So Copper Hills HS DNS DNS
-- Alexis Martin Jr Green River HS WY DNS DNS
-- Briella Allred Fr Tabiona HS DNS DNS
-- Trinity Gibbs Jr American Heritage DNS DNS
-- Alexandra Rodriguez So North Summit HS DNS DNS
-- Shaylee Anderson Sr Logan HS DNS DNS
-- Erica Payne Fr Bear River HS DNS DNS
-- Mel Tupou Sr Logan HS DNS DNS
-- Madelyn Christensen So Maeser Prep Acad DNS DNS
-- Meghann Smith Sr Maeser Prep Acad DNS DNS
-- Alyssa Jeppesen Jr Farmington HS DNS DNS
-- Alexa Montes So American Heritage NM NM
-- Janae Teichert Sr Cokeville HS NM NM
Boys Discus Varsity Finals
================================================================================
Athlete Yr Team Mark
================================================================================
1 Kimball Madsen Jr Mountain View HS 44.44m 145-09.50
2 Cannon Panfiloff Jr Roy HS 42.75m 140-03
3 David Martinez Sr Green River HS WY 39.05m 128-01.50
4 Tel Malone So Mountain View HS 39.04m 128-01
5 Ryker Keele So Morgan HS 38.94m 127-09
6 Gaige Riley Sr Tabiona HS 38.48m 126-03
7 Derek Lionberger Sr Rock Springs HS-WY 37.68m 123-07.50
8 Jacob Martinez So Green River HS WY 37.51m 123-01
9 Abraham Awadh So Roy HS 36.92m 121-01.50
10 Kaleb Calderwood Sr Morgan HS 36.08m 118-04.50
11 Aaron Libby Sr Copper Hills HS 36.04m 118-03
12 Cade Hastings Jr Copper Hills HS 35.86m 117-08
13 Brigg Edwards Sr Union HS 35.14m 115-03.50
14 Isaac Hopkins Jr Logan HS 34.97m 114-09
15 Adaon Fish Sr Bonneville HS 34.85m 114-04
16 Brock Ford Jr Duchesne HS 34.69m 113-10
17 Cole Murray Fr Green River HS WY 34.34m 112-08
18 Jared Fairbanks Sr Morgan HS 34.22m 112-03.50
19 Alec Berlin So Farmington HS 33.96m 111-05
20 Christian Andersen Sr Bear River HS 33.70m 110-07
21 Mitchell Wagner So Tabiona HS 33.46m 109-09.50
22 Tyson Condos Sr Mountain View HS 33.32m 109-04
23 Joseph Awadh So Roy HS 33.15m 108-09
24 Douglas Kongaika Jr East HS 32.87m 107-10
25 Soloa Pei Jr Copper Hills HS 32.81m 107-08
26 Dallas Miller Sr Bear River HS 32.69m 107-03
27 Ty Stearns So Logan HS 32.56m 106-10
28 Braedon Montgomery Jr Altamont HS 32.04m 105-01.50
29 Porter Chubb Fr Rock Springs HS-WY 31.93m 104-09
30 Zadok (Evan) Budd So Clearfield HS 30.85m 101-02.50
31 Jacob Taucher Sr Rock Springs HS-WY 30.25m 99-03
32 Randon Gresham Jr Rock Springs HS-WY 30.22m 99-02
33 Jacob Wilkinson Sr Morgan HS 30.02m 98-06
34 Drew Gable Jr Layton HS 29.87m 98-00
35 Davion Williams Jr Clearfield HS 29.72m 97-06
36 Cooper Loftus Sr South Summit HS 29.69m 97-05
37 Michael Rodabaugh Jr Rock Springs HS-WY 29.21m 95-10
38 Nick Lobaido Jr Roy HS 29.21m 95-10
39 Garrett King Jr Cokeville HS 29.16m 95-08
40 Faatui Mauga So Roy HS 28.70m 94-02
41 Kash Purser Fr Mountain View HS 28.07m 92-01
42 C. j. Canada So Layton HS 27.73m 91-00
43 Jarrett Parry Jr Morgan HS 27.67m 90-09.50
44 Logan Pond Sr Bear River HS 27.13m 89-00
45 Nick Garcia Jr Saint Joseph Catholic Hig 27.02m 88-08
46 Ryan Crowther Jr Farmington HS 26.82m 88-00
47 Dane Catlin Fr Mountain View HS 26.71m 87-07.50
48 Micah Goff So Clearfield HS 25.68m 84-03
49 Steve Diaz Sr Copper Hills HS 25.63m 84-01
50 Scott Meacham Fr Union HS 25.37m 83-03
51 Emmit Lund Fr Manila HS 24.69m 81-00
52 Joseph Nolan Fr North Summit HS 24.26m 79-07
53 Preston Sleight Sr Union HS 23.87m 78-04
54 Colton Tippets Jr Manila HS 21.41m 70-03
55 Amanaki Itaaehau So Farmington HS 20.05m 65-09.50
56 Nathan Hunter Jr North Summit HS 18.54m 60-10
57 Jacob Smith So North Summit HS 17.21m 56-05.50
58 Carter Gowans Fr Tooele HS 15.54m 51-00
59 Brendon Rasmussen Fr Manila HS 11.15m 36-07.00
-- Jacob Williams Sr South Summit HS DNS DNS
-- Baxter Wise So Bear River HS DNS DNS
-- Etimani Fav?ale Jr North Summit HS DNS DNS
-- Rhett Waters Jr South Summit HS DNS DNS
-- Malik Bannaga Jr Copper Hills HS DNS DNS
-- Michael Townley Jr North Summit HS DNS DNS
-- Fernando Vasquez Jr Tooele HS DNS DNS
-- Jaxon Hansen Jr Clearfield HS DNS DNS
-- Jacob Kongaika Fr East HS DNS DNS
-- Gabriel Owen Jr Union HS DNS DNS
-- Kylan Van Der Watt Sr American Heritage DNS DNS
-- Trevin Toone So Bear River HS DNS DNS
-- Zach Geffre Sr Rock Springs HS-WY DNS DNS