Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jakob Lenthe 12 Morgan 11.28h
2 Jared Dansie 11 South Summit 11.34h
3 Hagen Miles 11 South Summit 11.36h
4 Porter Giles 10 Morgan 11.46h
5 Chris Payne 12 Morgan 11.57h
6 Ethan Moore 11 Morgan 11.68h
7 Connor Watkins 10 Morgan 11.69h
8 Tyson Hurd 11 Morgan 11.84h
9 Ethan Wheeler 10 Morgan 11.86h
10 Mason Morley 10 Morgan 12.03h
11 Josh Eriksson 10 Morgan 12.06h
12 Jakob Burt 10 Morgan 12.07h
13 Kayo Fitzgerald 10 South Summit 12.18h
14 Josh Heywood 9 Morgan 12.24h
15 Dart Sanchez 9 South Summit 12.38h
16 Dylan Yturralde 10 South Summit 12.40h
17 Treyson Jones 10 Morgan 12.41h
17 Sage Iverson 11 South Summit 12.41h
19 Jack Cameron 10 Morgan 12.60h
20 Trever Jarrett 10 Morgan 12.61h
21 Jay Carrigan 10 Morgan 12.7h
21 Lance Moore 9 Morgan 12.7h
23 Brock Nye 10 Morgan 12.76h
24 Quinn McBride 12 Utah Military Academy 12.90h
25 Jonah Wisden 11 Utah Military Academy 13.04h
26 Gage Thornton 10 Morgan 13.06h
27 Ethan Davis 9 Morgan 13.09h
28 Brevin Riehl 12 South Summit 13.22h
29 Kyle Carter 10 Morgan 13.24h
30 Jarron Savage 9 Morgan 13.25h
31 Gage Chournos 9 Morgan 13.3h
32 Donaven Summy 9 Utah Military Academy 13.51h
33 Zack Mickelson 10 Utah Military Academy 13.63h
34 Kurt Hoskins 11 Utah Military Academy 13.73h
35 Ty Lewis 9 South Summit 13.80h
36 Chris Rosas 8 Utah Military Academy 14.29h
37 Gage Winn 11 Morgan 14.39h
38 Tyler Thacker 9 South Summit 14.58h
39 James Galli 12 Utah Military Academy 14.89h
40 Landon Penrod 9 Morgan 17.02h
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hagen Miles 11 South Summit 23.90h
2 Jared Dansie 11 South Summit 24.19h
3 Chris Payne 12 Morgan 24.38h
4 Karson Coker 12 Morgan 24.76h
5 Ethan Moore 11 Morgan 24.98h
6 Kayo Fitzgerald 10 South Summit 25.23h
7 Mason Morley 10 Morgan 25.50h
8 Treyson Jones 10 Morgan 25.61h
9 Kaleb Bowles 11 Morgan 25.70h
10 Dart Sanchez 9 South Summit 25.76h
11 Monte Pfannenstiel 11 Morgan 25.86h
12 Conner Mathews 12 Morgan 26.09h
13 Cameron Brooks 11 Morgan 26.38h
14 Josh Heywood 9 Morgan 26.44h
15 Josh Eriksson 10 Morgan 26.50h
16 Shaffer Myers 10 South Summit 26.81h
17 Lance Moore 9 Morgan 26.90h
18 Jonah Wisden 11 Utah Military Academy 27.38h
19 Quinn McBride 12 Utah Military Academy 27.74h
20 Gabriel Sloan 9 Judge Memorial 27.76h
21 Brevin Riehl 12 South Summit 27.78h
21 Dakota Carter 11 Morgan 27.78h
23 Donaven Summy 9 Utah Military Academy 28.43h
24 Jacob Pincock 9 Morgan 28.57h
25 Ty Lewis 9 South Summit 28.89h
26 Jordan Hamilton 11 Utah Military Academy 30.72h
27 Gage Winn 11 Morgan 30.93h
28 Zack Mickelson 10 Utah Military Academy 31.06h
29 Chris Rosas 8 Utah Military Academy 32.23h
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaleb Bowles 11 Morgan 56.23h
2 Mason Morley 10 Morgan 56.80h
3 Porter Giles 10 Morgan 56.83h
4 Mason Shafer 11 Summit Academy 1:00.36h
5 Talon Polad 12 Morgan 1:02.28h
6 Gabriel Sloan 9 Judge Memorial 1:05.23h
7 Dakota Carter 11 Morgan 1:05.84h
8 Quinn McBride 12 Utah Military Academy 1:06.41h
9 Donaven Summy 9 Utah Military Academy 1:09.01h
10 James Galli 12 Utah Military Academy 1:18.73h
11 Zack Mickelson 10 Utah Military Academy 1:22.19h
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carson Wilkins 11 Morgan 2:07.9h
2 Sanford Porter 11 Morgan 2:14.8h
3 Mason Ralls 12 Morgan 2:15.2h
4 Jonathan Barnhart 10 Judge Memorial 2:24.5h
5 Conner Mathews 12 Morgan 2:33.0h
6 Jackson Avery 12 Morgan 2:33.5h
7 Maxwell Dicou 11 Morgan 2:33.9h
8 Christopher Zwerin 9 Judge Memorial 2:34.4h
9 Christian Vasquez 9 Judge Memorial 2:35.1h
10 Zachary Petrogeorge 9 Judge Memorial 2:36.2h
11 Caden Smith 10 Morgan 2:36.6h
12 Joseph Hill 9 Judge Memorial 2:38.2h
13 Carson Skidmore 10 Morgan 2:42.6h
14 Cory Rider 10 South Summit 2:44.1h
15 Kurt Hoskins 11 Utah Military Academy 2:48.1h
16 Carson Brashear 9 Judge Memorial 3:10.4h
17 Chris Rosas 8 Utah Military Academy 3:16.2h
18 Roman Scarcelli 10 Judge Memorial 3:20.3h
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sam Galati 10 South Summit 5:03.64h
2 Gabe Sargent 9 Morgan 5:04.11h
3 Jace Holmes 9 Judge Memorial 5:21.00h
4 Joseph Hill 9 Judge Memorial 5:33.21h
5 Christian Vasquez 9 Judge Memorial 5:35.6h
6 Zachary Petrogeorge 9 Judge Memorial 5:36.7h
7 Christopher Zwerin 9 Judge Memorial 5:42.8h
8 Carson Brashear 9 Judge Memorial 6:09.13h
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carson Wilkins 11 Morgan 11:03.17h
2 Maxwell Dicou 11 Morgan 11:10.03h
3 Jackson Avery 12 Morgan 11:18.63h
4 Jonathan Barnhart 10 Judge Memorial 12:51.17h
5 Jared Leary 11 South Summit 13:06.85h
6 Donaven Ellis 10 Utah Military Academy 13:48.52h
7 Jacob Pincock 9 Morgan 14:00.03h
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Davis 11 South Summit 16.70h
2 Ryan Devries 12 Morgan 16.71h
3 James Glover 11 Morgan 18.27h
4 Cameron Brooks 11 Morgan 18.90h
5 Davis Lance Morgan 20.87h
6 Payton Bird 11 Morgan 21.23h
7 Brandon Vaughan 9 Morgan 21.29h
8 Jackson Woolsey 9 Morgan 21.46h
9 Chad Miner 9 Morgan 22.47h
10 Rhett Nelson 9 Morgan 22.64h
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Davis 11 South Summit 43.19h
2 Cameron Brooks 11 Morgan 47.16h
3 Davis Lance Morgan 47.34h
4 Payton Bird 11 Morgan 47.59h
5 James Glover 11 Morgan 48.23h
6 Jackson Woolsey 9 Morgan 50.98h
7 Chad Miner 9 Morgan 52.84h
8 Jacob Wilkinson 11 Morgan 55.76h
9 Rhett Nelson 9 Morgan 57.44h
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 South Summit 46.53h
2 Morgan 48.12h
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Morgan 4:00.25h
2 South Summit 4:21.03h
3 Morgan 4:25.00h
Varsity Boys 1600m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Morgan 4:15.9h
2 South Summit 4:21.5h
3 Utah Military Academy 4:52.7h
4 Morgan 5:17.6h
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dillon Petty 12 Morgan 44-01.75
2 Weston Stegelmeier 12 Morgan 36-01.00
3 Ryker Keele 9 Morgan 35-05.00
4 Mason Blazzard 9 South Summit 31-08.50
5 Rhett Waters 10 South Summit 31-04.50
6 Jarrett Parry 10 Morgan 30-11.00
7 Cooper Loftus 11 South Summit 30-08.75
8 Austin Rogers 9 South Summit 30-01.75
9 Gordan Hermansen 12 South Summit 30-01.50
10 Kaden Tonks 10 Morgan 28-01.75
11 Rico Garcia 10 South Summit 26-11.75
12 Luke Nichols 10 Morgan 25-10.50
13 Jonah Wisden 11 Utah Military Academy 24-03.00
14 Blake Kotter 11 Morgan 22-04.75
15 Josh Johnston 9 Morgan 18-08.25
Levi Fox 10 South Summit DNS
Maxwell Stireman 11 Judge Memorial DNS
Parker Edgington 12 Judge Memorial DNS
Strom Huber 11 Judge Memorial DNS
Mathew Feightner 11 Utah Military Academy DNS
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dillon Petty 12 Morgan 146-05
2 Weston Stegelmeier 12 Morgan 107-03
3 Ryker Keele 9 Morgan 104-07.50
4 Parker Edgington 12 Judge Memorial 90-11
5 Sanford Porter 11 Morgan 86-11
6 Kaden Tonks 10 Morgan 77-03
7 Austin Rogers 9 South Summit 75-03
8 Jarrett Parry 10 Morgan 74-01
9 Jacob Wilkinson 11 Morgan 73-11
10 Rhett Waters 10 South Summit 70-01
11 Luke Nichols 10 Morgan 63-05
12 Anthony Richardson 11 Judge Memorial 60-10
13 Maxwell Dicou 11 Morgan 56-02
14 Josh Johnston 9 Morgan 49-04.00
15 Mathew Feightner 11 Utah Military Academy 45-11.50
16 Cooper Loftus 11 South Summit 6-09.50
17 Rico Garcia 10 South Summit 6-03.00
18 Gordan Hermansen 12 South Summit 5-06.00
19 Blake Kotter 11 Morgan 5-04.50
PJ Mannebach 10 Judge Memorial DNS
Strom Huber 11 Judge Memorial DNS
Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Fredrick Okongo 12 Judge Memorial 143-00
2 Holden Petty 10 Morgan 110-02
3 Gabe Bott 11 Morgan 109-00
4 Brock Nye 10 Morgan 107-01
5 Casey Bouillon 12 Judge Memorial 103-10
6 Mitch Jensen 11 Morgan 100-06
7 Levi Fox 10 South Summit 98-08
8 Kris Ware 10 Morgan 96-00
9 Bremmer Bennett 11 Morgan 95-05
10 Riley Bouillon 10 Judge Memorial 93-05
11 Brayden Peterson 9 Morgan 88-04
12 Anthony Richardson 11 Judge Memorial 86-00
13 Mason Blazzard 9 South Summit 82-00
14 Maxwell Stireman 11 Judge Memorial 76-00
15 Chase Knoll 9 Morgan 72-05
16 Janson Sanders 9 Morgan 70-00
17 Adam Smith 9 Morgan 58-10
18 Parker Edgington 12 Judge Memorial 32-03.00
19 Dexter Gilson 10 Morgan 9-06.00
20 Carter Causse 11 Judge Memorial 8-02.00
Mason Shafer 11 Summit Academy DNS
Gage Thornton 10 Morgan DNS
Dylan Yturralde 10 South Summit DNS
Kyle Carter 10 Morgan DNS
Austin Rogers 9 South Summit DNS
Jay Carrigan 10 Morgan DNS
Cooper Loftus 11 South Summit DNS
Lance Moore 9 Morgan DNS
Gage Chournos 9 Morgan DNS
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jakob Lenthe 12 Morgan 5-08.00
2 Wesley Jensen 10 South Summit 5-02.00
3 Kade Hill 11 Morgan 5-02.00
4 Korben Bowles 9 Morgan 4-08.00
Rhett Nelson 9 Morgan NM
Tyler Kartchner 12 Summit Academy DNS
Kayo Fitzgerald 10 South Summit NM
Tavish Wilkerson 9 Morgan NM
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Fredrick Okongo 12 Judge Memorial 19-08.75
2 Tyson Hurd 11 Morgan 18-01.00
3 Dylan Yturralde 10 South Summit 17-01.50
4 Monte Pfannenstiel 11 Morgan 16-09.50
5 Jonah Wisden 11 Utah Military Academy 15-11.25
6 Kade Hill 11 Morgan 15-09.00
7 Sage Iverson 11 South Summit 15-04.25
8 Shaffer Myers 10 South Summit 14-09.50
9 Carson Skidmore 10 Morgan 14-07.25
10 Korben Bowles 9 Morgan 14-02.00
11 Brevin Riehl 12 South Summit 14-01.00
12 Gabriel Sloan 9 Judge Memorial 13-11.75
13 Dylan Despain 9 Morgan 13-10.50
14 Ty Lewis 9 South Summit 13-04.00
15 Rhett Nelson 9 Morgan 13-01.50
16 Brayden Kinnear 9 Morgan 12-07.00
17 Jack Taylor 9 Morgan 10-11.25
18 Tavish Wilkerson 9 Morgan 10-10.50
19 Kade Ralls 9 Morgan 10-01.75
20 Mathew Feightner 11 Utah Military Academy 9-03.75
21 Donaven Ellis 10 Utah Military Academy 0-11.50
Deng Deng 11 Judge Memorial DNS
Wesley Jensen 10 South Summit DNS
Donaven Summy 9 Utah Military Academy DNS
Quinn McBride 12 Utah Military Academy DNS
Brandon Vaughan 9 Morgan DNS
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Capri Jones 9 Morgan 13.26h
2 Ashley Stockley 12 South Summit 13.46h
3 Kenadee Stout 12 Morgan 13.48h
4 Alesha Millburn 9 South Summit 13.50h
5 Niyah Cragun 10 Morgan 13.92h
5 Kiah Jones 12 Morgan 13.92h
7 Isabella Cadena 10 Morgan 14.26h
8 Rebecca Russell 11 Morgan 14.44h
9 Zoe Behle 9 Judge Memorial 14.56h
10 Makenna Wallace 10 Morgan 14.63h
11 Meixing Nagata-brown 9 Judge Memorial 14.67h
11 Emma Johnson 12 Morgan 14.67h
13 Justine Wilson 10 Morgan 14.80h
14 Audrey Quigley 10 Morgan 14.92h
15 Liliana Anderson 9 Judge Memorial 15.06h
16 Aubree Mecham 9 Morgan 15.12h
17 Tylea Ashton 11 Morgan 15.32h
18 Lindsay Fry 10 Morgan 15.35h
19 Emily Quigley 10 Morgan 15.41h
20 Mekinley Foy 9 Morgan 15.43h
21 Halle Wilson 10 Morgan 15.47h
22 Corinne Wilkinson 9 Morgan 15.79h
23 Sydney Coles 10 Morgan 16.03h
24 Emily Storie 9 Judge Memorial 16.32h
25 Emmy Darling 10 Judge Memorial 16.44h
26 Kianna Chacon 11 Judge Memorial 16.64h
27 Kathryn Meyer 10 Utah Military Academy 16.84h
28 Jaycee Holton 10 South Summit 17.21h
29 Ashley Cluff 9 Judge Memorial 17.92h
29 Aubrey Patton 10 Morgan 17.92h
31 Kalson Yussuf 9 Judge Memorial 17.95h
32 Kelly Green 9 Morgan 18.16h
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ashley Stockley 12 South Summit 28.20h
2 Madi Tartaro 10 Judge Memorial 28.59h
3 Kylie Knoll 10 Morgan 29.36h
4 Niyah Cragun 10 Morgan 30.21h
5 Morgan Cragun 12 Morgan 30.24h
6 Hannah Bulaj 9 Judge Memorial 31.24h
7 Jaci Jensen 12 Morgan 31.65h
8 Audrey Sparano 9 Judge Memorial 31.78h
9 Zoe Behle 9 Judge Memorial 31.90h
10 Corinne Wilkinson 9 Morgan 31.92h
11 Araceli Blake 11 Judge Memorial 31.96h
12 Heather Moore 12 Morgan 32.16h
13 Meagan Matthews 11 Morgan 32.36h
14 Meixing Nagata-brown 9 Judge Memorial 32.56h
15 Liliana Anderson 9 Judge Memorial 33.0h
16 Sydni Giles 9 Morgan 33.29h
17 Asnica Lloyd 10 Judge Memorial 33.80h
18 Sydney Coles 10 Morgan 35.36h
19 Kianna Chacon 11 Judge Memorial 36.25h
20 Emmy Darling 10 Judge Memorial 36.36h
20 Emily Storie 9 Judge Memorial 36.36h
22 Kathryn Meyer 10 Utah Military Academy 36.41h
23 Ashley Cluff 9 Judge Memorial 39.6h
24 Kalson Yussuf 9 Judge Memorial 39.95h
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madi Tartaro 10 Judge Memorial 1:04.3h
2 Allison Ryan 11 Judge Memorial 1:08.8h
3 Corinne Wilkinson 9 Morgan 1:12.18h
4 Zoe Behle 9 Judge Memorial 1:12.64h
5 Heather Moore 12 Morgan 1:13.44h
6 Audrey Sparano 9 Judge Memorial 1:13.71h
7 Preslee Norman 11 Morgan 1:15.18h
8 Hannah Bulaj 9 Judge Memorial 1:15.26h
9 Ericka Parry 12 Morgan 1:17.40h
10 Meixing Nagata-brown 9 Judge Memorial 1:18.45h
11 Araceli Blake 11 Judge Memorial 1:19.06h
12 Niyah Cragun 10 Morgan 1:20.6h
13 Liliana Anderson 9 Judge Memorial 1:23.2h
14 Emmy Darling 10 Judge Memorial 1:25.84h
15 Geri Clinton 9 Judge Memorial 1:26.9h
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emily Edgington 9 Morgan 2:36.25h
2 Bella Porter 11 Morgan 2:44.21h
3 Maddie Bossarte 10 Judge Memorial 2:44.88h
4 Elaina Halls 10 Morgan 2:46.64h
5 Kylie Knoll 10 Morgan 2:49.38h
6 Morgan Cragun 12 Morgan 2:57.68h
7 Adalynn Sheffield 10 Morgan 3:02.96h
8 Brin Jones 10 Morgan 3:18.30h
9 Jillian Tillet 11 South Summit 3:26.60h
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Addison Adams 9 Morgan 6:09.4h
2 Annie Edmonds 9 South Summit 6:17.4h
3 Emily Edgington 9 Morgan 6:19.2h
4 Bella Porter 11 Morgan 6:21.2h
5 Annalyce Rudd 9 Morgan 6:21.9h
6 Elaina Halls 10 Morgan 6:23.4h
7 Ericka Parry 12 Morgan 6:27.8h
8 Grace Sherman 9 Judge Memorial 7:11.1h
9 Naomi Tebben 9 Judge Memorial 7:22.4h
10 Kayli Smart 10 South Summit 7:34.7h
11 Vittoria Perone 12 South Summit 7:37.1h
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Allison Ryan 11 Judge Memorial 13:19.03h
2 Ava Olson 9 South Summit 13:19.25h
3 Emily Edgington 9 Morgan 14:22.24h
4 Annalyce Rudd 9 Morgan 14:22.46h
5 Bella Porter 11 Morgan 14:23.07h
6 Elaina Halls 10 Morgan 14:24.56h
7 Adalynn Sheffield 10 Morgan 15:11.14h
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Abbie Cox 10 Morgan 16.30h
2 Sophia Overfelt 12 Judge Memorial 19.10h
3 Ashley McMillan 10 Morgan 19.80h
4 Sydney Coles 10 Morgan 20.38h
5 Isabella Cadena 10 Morgan 20.44h
6 Brindley Smith 9 Morgan 20.53h
7 Lindsay Matthews 10 Morgan 20.54h
8 Erin Bartol 10 Morgan 20.65h
9 River Lee 9 Morgan 21.47h
10 karsyn Dewitt 9 Morgan 21.96h
11 Mckenna DeWitt 11 Morgan 22.10h
12 Sheradyn Nelson 11 Morgan 23.07h
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sophia Overfelt 12 Judge Memorial 56.75h
2 Hannah Bulaj 9 Judge Memorial 57.88h
3 Lindsay Matthews 10 Morgan 1:00.38h
4 Ashley McMillan 10 Morgan 1:01.00h
5 Cicely Foley 12 Judge Memorial 1:01.70h
6 Mckenna DeWitt 11 Morgan 1:02.25h
7 Cami Wilkinson 9 Morgan 1:04.40h
8 Sydney Coles 10 Morgan 1:05.15h
9 Isabella Cadena 10 Morgan 1:05.83h
10 River Lee 9 Morgan 1:08.15h
11 Celia Vasco 10 Morgan 1:09.90h
12 Sheradyn Nelson 11 Morgan 1:12.00h
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Judge Memorial 57.13h
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Morgan 5:43.15h
2 Morgan 5:53.97h
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Marcie Stapley 12 Morgan 37-05.00
2 Suzanna Stegelmeier 11 Morgan 25-00.00
3 Sandra Contreras 10 Judge Memorial 24-11.00
4 Kallie Croft 10 Morgan 23-08.00
5 Sammy Bateman 10 Morgan 23-01.00
6 Nicole Houltry 10 Morgan 22-01.50
7 Makennah Morrell 12 Morgan 21-08.50
8 Brinlee London 10 Morgan 21-05.00
9 Eliza Edmunds 10 South Summit 21-04.75
10 Savanna Johnston 12 Morgan 20-08.00
11 Kylee Prescott 10 South Summit 19-01.00
11 Gracie Turner 11 Morgan 19-01.00
13 Caroline Bott 10 Morgan 12-10.25
14 Sophia Fisher 11 Morgan 1-02.50
Jaxson Wells 10 Morgan DNS
Aubrey Patton 10 Morgan DNS
Connelly Powell 11 Utah Military Academy DNS
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Marcie Stapley 12 Morgan 102-04
2 Kallie Croft 10 Morgan 79-01
3 Suzanna Stegelmeier 11 Morgan 72-09
4 Nicole Houltry 10 Morgan 69-01
5 Sandra Contreras 10 Judge Memorial 67-03.50
6 Savanna Johnston 12 Morgan 64-05.50
7 Makennah Morrell 12 Morgan 54-05.50
8 Kylee Prescott 10 South Summit 53-09.50
9 Eliza Edmunds 10 South Summit 52-11
10 Gracie Turner 11 Morgan 51-05
11 Brinlee London 10 Morgan 50-03.50
12 Sammy Bateman 10 Morgan 47-09.00
13 Caroline Bott 10 Morgan 39-01.00
14 Aubrey Patton 10 Morgan 38-04.50
15 Sophia Fisher 11 Morgan 28-04.00
Jaxson Wells 10 Morgan DNS
Connelly Powell 11 Utah Military Academy DNS
Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Millee Breshears 10 Morgan 83-02
2 Abi Francis 10 Morgan 72-06
3 Justine Wilson 10 Morgan 67-06
4 Molly Woellhaf 11 Morgan 56-08
5 Halle Wilson 10 Morgan 51-01
6 Eliza Edmunds 10 South Summit 44-02.00
7 Kylee Prescott 10 South Summit 37-09.50
Lindsay Fry 10 Morgan DNS
Sydni Giles 9 Morgan DNS
Aubree Mecham 9 Morgan DNS
Aria Matheson 9 South Summit DNS
Emily Quigley 10 Morgan DNS
Isabelle Cook 10 Morgan DNS
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Baylee Loertscher 12 Morgan 4-06.00
2 Lindsay Matthews 10 Morgan 4-04.00
McKenna Atkinson 9 South Summit DNS
Azalea Farrar 9 South Summit DNS
Abbie Cox 10 Morgan DNS
Cicely Foley 12 Judge Memorial DNS
Annie Edmonds 9 South Summit NM
Tylea Ashton 11 Morgan NM
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sophia Overfelt 12 Judge Memorial 14-09.00
2 Meagan Matthews 11 Morgan 14-03.75
3 Baylee Loertscher 12 Morgan 13-10.50
4 Jenna Pierce 11 Morgan 13-08.25
5 Preslee Norman 11 Morgan 13-07.00
6 Rebecca Russell 11 Morgan 13-06.50
7 Jaci Jensen 12 Morgan 13-01.00
7 Cicely Foley 12 Judge Memorial 13-01.00
9 Audrey Quigley 10 Morgan 12-10.00
10 Tylea Ashton 11 Morgan 12-06.50
11 Lindsay Matthews 10 Morgan 12-03.75
12 Justine Wilson 10 Morgan 12-01.75
13 Makenna Wallace 10 Morgan 11-10.50
14 Lindsay Fry 10 Morgan 10-05.00
Kaya Heideman 10 Judge Memorial DNS