Pine View Invitational

St. George, UT
Hosted by Pine View

Snow Canyon Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.43 Kenedi Maycock 21st Quarters H1 Complete Results
14.18 SB Madison Ence 48th Quarters H1 Complete Results
17.28 Makayla Esplin 92nd Quarters H1 Complete Results
200 Meter Dash
28.02 Kylie Dorius 26th Quarters H1 Complete Results
28.45 Kenedi Maycock 32nd Quarters H1 Complete Results
29.48 SB Jesse Ostler 56th Quarters H1 Complete Results
400 Meter Dash
1:04.80 Kylie Dorius 26th Quarters H1 Complete Results
800 Meter Run
2:40.99 Ashlyn Redfearn 34th Finals H1 Complete Results
2:48.35 Jadzia Kreyling 56th Finals H1 Complete Results
2:49.33 SB Shaylee Reed 59th Finals H1 Complete Results
2:55.94 Kamri Hafen 73rd Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
5:56.07 Pyper Schmutz 56th Finals H1 Complete Results
6:20.02 Jadzia Kreyling 77th Finals H1 Complete Results
7:38.28 Teresa Heroux 95th Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
16:42.66 SB Emily Bryan 73rd Finals H1 Complete Results
Sprint Medley Relay
4:50.53 Relay Team 19th Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
11:37.24 SB Relay Team 12th Finals H1 Complete Results
Long Jump
14-4.75 Kenedi Maycock 10th Finals H1 Complete Results
9-9.25 SB Jessica Esplin 67th Finals H1 Complete Results
Discus
86-10 Ina Fakahua 10th Finals H1 Complete Results
Javelin
79-10 SB Shaylee Reed 31st Finals H1 Complete Results
28-9 SB Jeena Meyer 67th Finals H1 Complete Results
26-11 Makayla Esplin 68th Finals H1 Complete Results
Shot Put
34-2 Ina Fakahua 5th Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.63 SB Johan Castro 10th Quarters H1 Complete Results
12.18 Alan Mcinnes 51st Quarters H1 Complete Results
12.25 Tj Taimi 54th Quarters H1 Complete Results
12.31 Oliver Martinez 58th Quarters H1 Complete Results
200 Meter Dash
23.85 Timothy Holland 18th Quarters H1 Complete Results
23.86 SB Johan Castro 19th Quarters H1 Complete Results
24.34 Tyler Larsen 31st Quarters H1 Complete Results
24.37 Chris Poulsen 34th Quarters H1 Complete Results
400 Meter Dash
51.29 Adam Proffitt 2nd Finals H1 Complete Results
52.05 Adam Proffitt 7th Quarters H1 Complete Results
52.26 Timothy Holland 9th Quarters H1 Complete Results
52.54 Chris Poulsen 14th Quarters H1 Complete Results
53.58 Tyler Larsen 19th Quarters H1 Complete Results
800 Meter Run
2:08.43 Josh Willits 30th Finals H1 Complete Results
2:26.68 Joseph Mehr 76th Finals H1 Complete Results
2:31.16 Levi Millett 83rd Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
4:35.62 SB Adam Proffitt 24th Finals H1 Complete Results
4:47.52 Connor Mccoy 40th Finals H1 Complete Results
4:49.33 Josh Willits 46th Finals H1 Complete Results
5:15.00 Joseph Mehr 90th Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
10:20.06 SB Connor Mccoy 27th Finals H1 Complete Results
11:17.22 Joseph Mehr 60th Finals H1 Complete Results
11:48.94 Bryson Reynolds 72nd Finals H1 Complete Results
12:42.89 SB Caleb Wambach 78th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
48.91 Oliver Martinez 52nd Quarters H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
45.75 Relay Team 8th Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
3:30.94 Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
Sprint Medley Relay
4:12.14 Relay Team 17th Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
10:04.12 SB Relay Team 13th Finals H1 Complete Results
High Jump
6-4 Karsten Boettcher 4th Finals H1 Complete Results
Long Jump
16-2 SB Karsten Boettcher 47th Finals H1 Complete Results
Discus
61-0 Nicholas Fajardo 71st Finals H1 Complete Results
Javelin
104-7 Oliver Martinez 53rd Finals H1 Complete Results
101-5 Jacob Riley 60th Finals H1 Complete Results
Shot Put
27-7.5 Nicholas Fajardo 73rd Finals H1 Complete Results